x-kom hosting

Otwieranie plików za pomocą cmd

szeew1985
utworzono
utworzono

Witam użytkownicy

Chciałbym przez wiersz poleceń otworzyć plik pdf, mp3.
Jakiej komendy miałbym użyć, żeby udało mi się to osiągnąć.
Czy istnieje możliwość (oczywiście przez notepad albo cmd) utworzenia pliku batchowego, na którym po kliknięcu na niego uruchamia się program, albo otwiera jakiś folder.
Jeżeli istnieje możliwość, prosiłbym o sposób zrobienia takiego pliku.
Proszę o pomoc, a za udzieloną dziękuję.

Gość
komentarz
komentarz

żeby uruchamiał program da sie bez problemu po prostu wklejasz ścieżkę do programu np:
"C:\Program Files\AIMP3\AIMP3.exe"
jezeli są spacje w nazwach folderów to dajesz cała ścieżkę w cudzysłowia jak na przykładzie
Pliki uruchamia się tak samo jeżeli są ustawione skojarzenia to bez problemu uruchomi się plik domyślnym programem
Na temat przeglądania folderów i ich zawartości w cmd to robi się to przede wszystkim komendą DIR i CD a czy graficznie się da to nie wiem zawsze możesz użyć narzedzia "uruchamianie" i wspomoc się zmiennymi środowiskowymi jak wpiszesz tam np %systemroot% uruchomi się explorator z folderem C:\Windows
plik baczowy piszę sie w notatniku przy zapisywaniu zmienia się na wszystkie pliki i daje do nazwy rozszerzenie bat
[edit]

Żeby uruchomic exploratora windows z określoną scieżką wykorzystuje się polecenie

start explorer.exe "Ścieżka"

przykładowy plik bat uruchamiający aimpa i folder C:\Windows

@echo off
"C:\Program Files\AIMP3\AIMP3.exe"
start explorer.exe "C:\Windows"



@echo off- w okienku cmd nie wyświetlany jest tekst

  • Dobra wypowiedź 1
szeew1985
komentarz
komentarz (edytowane)

Udało mi się otworzyć plik pdf, dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.