x-kom hosting

Zapytanie o Photoshop CS3

Daniel502
utworzono
utworzono

Witam.
Ostatnio moje zapytanie tyczyło GIMP'a jednakże jak każdy z nas wie program nie jest najlepszy do robienia grafiki.
Postanowiłem nabyć program Photoshop CS3.Od dłuższego czasu interesuje się grafiką komputerową lecz nie pracowałem jeszcze w dobrym programie graficznym,ogólnie oglądam tylko filmiki na youtube.
Uwagę moją przykuł ten film:
http://www.youtube.com/watch?v=CHNZGlNMcfA&feature=related
Czy takie coś da się faktycznie narysować w 5 godzin(Z opisu filmu to wyczytałem)?Nie ma w tym żadnych haczyków np.nie wiem,jakieś odszkicowanie?Czy bez problemu mogę wykonać taki rysunek bez żadnych tabletów?Wyłącznie myszka i klawiatura?Wiem że na początku takiego czegoś nie narysuję,ale chcę wiedzieć czy jest jakiś sens zaczynania w tym programie bez tabletu.
Z góry dzięki za odpowiedzi...

sigmaPi
komentarz
komentarz

Autor rysunku miał pod ręką zdjęcie, o czym sam napisał. Ciężko byłoby narysować tak wierne, śmiem nawet twierdzić, że fotorealistyczne odzwierciedlenie postaci bez jakiegoś wzorca. Wprawna, wyćwiczona ręka na pewno narysuje taki portret w podanym czasie. Kwestia praktyki i talentu, a autor bez wątpienia jest cholernie uzdolniony.
Ale czy samą myszką? Wątpię. Namalowanie podobnych obrazów "myszką i klawiaturą", to niepotrzebna mordęga. Jestem przekonany, że używał tabletu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.