x-kom hosting

Jaki tablet graficzny?

Kurczaczek
utworzono
utworzono

Witam! Mam dylemat jaki tablet graficzny wybrać. Chcę na wstępie zaznaczyć, że wcześniej nie miałem kontaktu z tym urządzeniem. Do wyboru mam:
-Wacom Bambo pen (używany) za ok 150 zł
-Genius EasyPen M506 5x6 za ok 300 zł
-Wacom Bamboo Pen&TouchFun small

Który waszym zdaniem będzie najlepszy? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

sigmaPi
komentarz
komentarz

Dzień dobry.
Proponuję brać któryś z tych dwóch wymienionych Wacomów. Nawet najtańszy model (Bamboo) ma cholernie dużo możliwości i otwiera przed użytkownikiem wrota na nowy świat. Osobiście od kilku lat jadę na Bamboo Fun i bez problemu można się na nim nie tylko bawić, ale i profesjonalnie malować a nawet rzeźbić. Czasami brakuje większej ilości poziomów nacisku i detekcji kąta nachylenia pióra, ale za taką cenę to i tak tablet jest super. Co do Geniusa - nie wiem, nie pracowałem nigdy na tablecie tej firmy. Wiele lat temu miałem za to nieprzyjemność obcować z tabletem Pentagram - bardzo kiepskie urządzenie. Narysowanie czegoś konkretnego, oprócz koślawych bazgrołów graniczyło z cudem. Miał coś nie tak z szybkością rejestrowania pociągnięć pióra, bo łuki zamiast gładkie - wychodziły łamane. I nie była to wada pojedynczego egzemplarza, bo mieliśmy ich chyba ze cztery i każdy działał podobnie na różnych komputerach.
Wacomy są bardzo popularne w środowisku CG. Wydaje mi się, że lepiej kupić produkt sprawdzonej, japońskiej firmy, niż ryzykować i eksperymentować z taiwańską, której głównymi produktami, odkąd pamiętam, są myszki. :E
Trzeba też pamiętać o obsłudze klienta Wacoma choćby w przypadkach awarii, która jest, wg wielu osób, genialna. Sam osobiście nie miałem z nią jeszcze do czynienia (tablet działa cały czas jak nowy), ale wystarczy poszperać trochę w Internecie, żeby zapoznać się z opiniami użytkowników, którzy tą styczność mieli.

P.S. Tego Geniusa można kupić za mniejszą kwotę. Choćby w tym sklepie (259,00 zł):
[url="http://www.alsen.pl/notebooki,k19/tablety,k354/tablety,l355/genius-tablet-easypen-m506-5x6-battery-free-pen,p70793.html"]http://www.alsen.pl/...pen,p70793.html[/url]

P.S.2. Używany od kogoś czy "używany" z Wacoma - tj. tzw. "refurbished" (odnowiony)?

xczak
komentarz
komentarz

Witam,

Wacom oczywiście, na początek Bamboo wystarczy Ci w 100%, jak się wprawisz to możesz myśleć o czymś lepszym.

PS: sam mam Bamboo Pen&Touch i mi wystarcza praktycznie do wszystkiego.
Pozdrawiam.

  • 4 tygodnie później...
Vattgherne
komentarz
komentarz

Ale dobieraj tablet graficzny do monitora bo inaczej mozesz miec problemy np kiedy masz kwadratowy monitor to tablet nie bedzie obslugiwal kawalka powierzchni. Jest tez funkcja mouse wiec radze poczytac.

sigmaPi
komentarz
komentarz (edytowane)

Do informacji autora tematu.
- Funkcja tablet w tablecie oznacza, że powierzchnię tabletu należy traktować jak powierzchnię ekranu. A zatem jeśli przykładowo dotknie się lewego górnego rogu tabletu, kursor na ekranie automatycznie przeskoczy w to miejsce.
- Funkcja myszy w tablecie oznacza, że ruchem piórka sterujemy kursorem tak samo jak myszą, gładzikiem czy trackballem. Dobre dla małych tabletów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.