x-kom hosting

Gigabyte P35c-ds3r

kubus226
utworzono
utworzono

Witam. pytanie kieruje glownie do posiadaczy plyty Gigabyte P35C-DS3R lub do wtajemniczonych. Jestem posiadaczem w/w plyty oraz procesora C2D E6750 i chcialbym go podkrecic tak do 3.6-3.8 Ghz co jednak bedzie wymagalo podniesienia FSB do wartosci 450-475 Mhz. Moje pytanie brzmi: jakie mozliwosci O/C oferuje plyta, chodzi mi tu glownie ile daje sie ustawic FSB, czy pojdzie na 475 Mhz ( zakladam, ze procek tyle wyciahnie). Drugie pytanie: ktore inne plyty ( niekoniecznie na chipsecie P35) pod tego procka na ktorych nie bede mial problemow z osiagnieciem FSB na pozimie ok 500 Mhz... cena do ok 600 zl. pozdrawiam

olej3232
komentarz
komentarz

Nie jestem wtajemniczony w informację o tej płycie, ale mogę Ci powiedzieć, że to nie tylko od płyty zależy. Jeśli chodzi o OC to w grę wchodzą płyta, procesor, pamięć i zasilacz. Każdy z tych elementów może zmniejszyć lub zwiększyć możliwości. Każdy procesor kręci się inaczej, więc skoro masz ten sprzęt, to się pobaw, podkręcaj i testuj. Mam nadzieje że masz pożądny zasilacz!

kubus226
komentarz
komentarz

Mam zasilacz Chieftec 450 W, chlodzenie na procesor Scythe Mugen, pamieć 2*1GB Patriot 800 Mhz CL5

olej3232
komentarz
komentarz

Podaj całą konfigurację, wtedy będę Ci mógł napisać czy zasilacz wystarczy. Nie mam pojęcia jaką masz grafikę, ile dysków, ile napędów, może jakieś tunery czy dodatkowe dźwiękówki!

kubus226
komentarz
komentarz

Otoż tak:

C2D E6750 + Scythe Mugen

Gigabyte P35C-DS3R

Galaxy 8600GE 256 MB DDR3

2*1 GB Patriot 800 Mhz CL5

WD Caviar 500GB 16 MB Cache

Chieftec 450W

nagrywarka DVD LG

Samsung 22'' 226BW

falcon1984
komentarz
komentarz

Moim zdaniem możesz spokojnie na tym sprzęcie podkręcić procesor. Nie wiem czy aż tak wysoko się uda, no ale próbuj po winno dać radę do 3.3-3.4GHz bez problemu. Potem może Gigabyte nie dać rady.

olej3232
komentarz
komentarz

Trochę możesz podkręcić, ale na tym zasilaczu szału się nie spodziewaj!

kubus226
komentarz
komentarz

olej3232, widze ze masz ten sam zasilacz co ja... miales moze z nim jakies problemy ?

olej3232
komentarz
komentarz

Nie nigdy nie miałem z nim problemów, zasilacz jest firmowy, dość dobrej firmy, więc ze stabilnością nie mam problemów! Przy moim konfigu nawet przy 3 hdd, dwóch napędach optycznych i tunerze TV nie brakowało mu mocy. Z tym że nie mam nic podkręconego. Narazie taka moc mi wystarcza!

falcon1984
komentarz
komentarz

Chieftec GPS 450W jest dobry, tylko że trochę głośny. Ale oprócz tego solidna zasiłka.

kubus226
komentarz
komentarz

no to moze troche inny temat... jakie inne plyty glowne polecalibyscie do solidnego O/C ? mam na mysli takie, na ktorych mozna osiagnac ok 500 Mhz FSB ? w cenie nieprzekraczajacej 600zl ?

demarco
komentarz
komentarz

Asus P5K-E - najlepsza płyta w tej cenie

Z tanszych abit ip35-E i foxconn p35A wytrzymuja w granicach 500mhz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.