x-kom hosting

Formatowanie dysku i instalacja Visty

mati306
utworzono
utworzono

Siema
Najpierw napisze o co mi chodzi: chcialbym sformatowac dyski (c, d, e), ma nic na nich nie byc i chce zainstalowac viste od razu.
Juz kiedys robilem formata ale z taka strona gdzie bylo szczegolowo opisane wraz ze zdjeciami zrzutu ekranu. wkladalo sie plyte, dzielilo na partycje, wszystko sie instalowalo, wlaczal sie komputer i bylo wszystko czyste, wszystko od poczatku. I tak chce rowniez teraz. Prosze o szybka pomoc, najlepiej opis dokladny jak krowie na rowie, albo jakis poradnik. Mam oryginalna viste jakby kto pytal
Dzieki

maciekj22
komentarz
komentarz

Wkładasz płytę, wchodzisz do biosu, ustawiasz bootowanie z CD i czekasz aż instalator załaduje pliki, gdy dojdzie do ekranu partycjonowania wybierasz dysk i naciskasz "formatuj".

mati306
komentarz
komentarz

dzieki sprobuje tak zrobic. bo przed chwila wlozylem plyte, i pokazaly mi sie dyski, ale nie mozna bylo ich sformatowac ani podzielic - nic. jedyna opcja byla dalsza instalacja, bez formatowania.
A co do tego biosu, to mam wlozyc plyte i zretartowac lapka i cos nacisnac czy jak? i jak ustawic to botowanie

maciekj22
komentarz
komentarz

Skoro uruchomił Ci się instalator to już masz ustawione bootowanie z płyty :)
Aha i w instalatorze wybierasz trym zaawansowany (czy jak tam się to zwie w instalacjach Windows'a).

mati306
komentarz
komentarz (edytowane)

no jest tak, ale po tym jak wybiore tryb zaawansowany to pojawia mi sie okno, mam wypisane wszystkie dyski c, d, e i mam napisane na ktorym ile jest miejsca ogolnego i miejsca wolnego, i moge wybrac tylko na ktorym zainstalowac windowsa.

I nie moge nacisnac ze chce sobie pozmieniac na ktorym ile ma byc gb, ani nie moge ich sformatowac

maciekj22
komentarz
komentarz

[center][img]http://support.wdc.com/images/kb/wininstall/WinVista_Install_7.jpg[/img][/center]

Masz coś takiego jak "Drive options (advanced)".

mati306
komentarz
komentarz

dobra, dzieki bardzo, sprawdze czy pojdzie i najwyzej napisze za chwile jakby cos zle bylo

SPRAWDZILEM, nie mam tej opcji drive options (advanced) mam tylko pod refresh i pod load driver cos podobnego: "jesli chcesz zmienic partycje, uruchom ponownie windows z dysku instalacyjnego" (cos podobnego)

maciekj22
komentarz
komentarz

Bo wg mnie ty to źle robisz - uruchamiasz tą instalację wewnątrz Windows'a, a to trzeba zaraz przy włączaniu komputera.
Tak jak mówię przy starcie powinieneś mieć napisane którym klawiszem uruchomić bios, wchodzisz i szukasz czegoś a'la "boot sequence".

mati306
komentarz
komentarz

kurcze, nadal nie moge sobie dac rady. przegladnalem pare stron i robilem zgodnie z nimi:
wlaczam laptopa, wkladam plyte z vista, pojawia mi sie napis: po nacisnieciu dowolnego klawisza nastapi rozruch z plyty cd/dvd" (czy cos takiego) no i pozniej zaczynaja sie schody bo zamiast pojawienia sie okna z dalszymi krokami, czyli okno w ktorym sie naciska instaluj teraz, wlacza mi sie normalnie komputer. jak gdyby nigdy nic. no i o co tutaj chodzi?
prosze niech mi ktos pomoze bo juz sie mecze z tym tak dlugo ze szok

maciekj22
komentarz
komentarz

Spróbuj przekopiować instalację na Pendrive programem WinToFlash i w biosie ustaw bootowanie z Pendrive'a.

mati306
komentarz
komentarz

a jak to ustawic? jak wlacza mi sie komputer to wtedy nacisnac esc zeby wlaczyc biosa tak?

maciekj22
komentarz
komentarz

Powinno pisać przy starcie komputera którym odpalić bios. Ale najpierw zgraj tą instalację na Pendrive.

mati306
komentarz
komentarz

niestety nie mam przy starcie ktorym odpalic biosa. ale mniejsza z tym, nie sadze zebybylo potrzebne to zgrywanie bo raz juz robilem formata na tym laptopie ta sama plyta. tylko wtedy znalazlem strone fajna gdzie bylo wszystko opisane krok po koku.
zacznijmy od poczatku jakbys mial mi to wytlumaczyc. mam przed soba laptopa i plyte z vista w reku. co mam teraz zrobic, zeby wyczyscic wszystkie dyski i podzielic sobie po tyle gb na kazdy dysk ile chce

Gość
komentarz
komentarz

Panie mati306 ruszyć trochę głowa , trochę własnej inwencji , użyć google np. - [url="http://www.vista.pl/porady/159_partycje_na_dysku_twardym_w_windows_vista.html"]http://www.vista.pl/porady/159_partycje_na_dysku_twardym_w_windows_vista.html[/url] itp . Spędzasz na forum pól dnia dla tak prostych rzeczy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.