x-kom hosting

Ram Do Płyty Głównej Sdram......

krzychu0073
utworzono
utworzono

Siemka :D

Kupuję nowego kompa i dlatego postanowiłem starego sprzedać. Jednak po obeznaniu się mniej wiecej po ile chodzi taki sprzęt postanowiłem, że zostawię go jednak:) jako 2-gi komputer. Konfiguracja:

Typ procesora Intel Celeron, 633 MHz (9.5 x 67)

Nazwa płyty głównej Lucky Star 6A815(E)

Mikroukład płyty głównej Intel Solano i815E

Pamięć fizyczna 64 MB (PC100 SDRAM)

Karta wideo NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB/128bit)

Karta dźwiękowa Intel 82801BA ICH2 - AC'97 Audio Controller [b-0]

dysk twardy 10gb

System operacyjny mam na razie zainstalowany XP, ale to jest chyba bez sensu i przejdę na 98. Mam pytanko, jak troszkę poprawić ten zestaw. Od razu mówię że nie potrzębuję go w ogóle do gier, gdyż to będzie taki zastępczy (np. do pisania w Wordzie dla mamy). Chciałbym dodać trochę ramu, może 128mb?? czy od razu 256?? Czy muszę dodać ram PC100mhz. czy mogę również 133mhz które obsuguje moja płyta ale już mam 64mb 100mhz i nie wiem czy tak można. Czy dobre by było takie coś:

http://allegro.pl/item265263206_128mb_edo_...m_cy_od_ss.html

Kupiłbym dwie takie kości, pasowały by do płyty?? Miałbym bardzo tanio z odbiorem osobistym. Poprawi to trochę wydajność?? Ogólnie na tym kompie nie miałem jakiś wielkich problemów na 98, ale przydało by się chyba więcej ramu za małą kasę, gdyż nie chcę inwestować tylko troszkę go poprawić. Z góry dzięki za pomoc, pozdrooo ;)

EDIT:

Skróć ten podpis!

olej3232

olej3232
komentarz
komentarz

Spokojnie możesz brać pamięć 133MHz (zwolni ona do 100MHz i będzie współpracowała ze starym), przy tym procesorze pamięć i tak chodzi na 67MHz. Myślę że winXP i wyłączone efekty graficzne będzie lepszym rozwiązaniem niż 98.

Po dołożeniu ram-u wydajność powinna się sporo zwiększyć, jednak wybrałeś pamięć kiepskiej jakości, więc może się okazać że nie będzie współpracowała ze starą mimo, że powinna.

krzychu0073
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki za odp. :) Sprzedawca tych pamięci powiedział mi że nie będą one pasować do mojej płyty i polecił:

pamięć kingstona za ok. 20zł. Czy ktoś może podać jakiegoś linka gdzie byłoby to najtaniej i pasowało do mojej płytki?? Ja znalazłem np. takie coś

http://allegro.pl/item265420855__sdram_128...ston_wawa_.html

Najlepiej z warszawy z odbiorem osobistym. Z góry dzięki za info.

olej3232
komentarz
komentarz

Te pamięci Kongstona powinny być dobre i nie powinno być problemów z nimi.

krzychu0073
komentarz
komentarz

OK dzięki postaram się w takim razie je zalicytować, a myślisz że te 128mb. poprawi trochę wydajność i chociaż zadania systemowe (w 98 lub uproszczonym XP) będą przebiegać bez zakłóceń (teraz jest różnie, chociaż mam pełny dysk i czasem są jakieś przycięcia kiedy się parę rzeczy robi, ale to nie jest sprzęt najwyzszych lotów)??

olej3232
komentarz
komentarz

Jestem pewien, że te 128MB znacznie poprawi wydajność systemu!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.