x-kom hosting

"Blue Screen" - Problem z ...?

BankaiGoku
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie ,
Mam problem w kręceniu mego Phenoma i nie wiem dokładnie czym jest to spowodowane ...

Udało się mi zrobić wynik 3,6 Ghz , przy napięciu aż 1,5 .
Chociaż, nie wywalało żadnych błędów w occt i w grach , to dzisiaj po tych dwóch tygodniach od podkręcania wywaliło mi "blue screena", podczas grania w Sleeping Dogs .

Nie wiem czym jest to spowodowane ,
Czy po prostu coś źle ustawiam w biosie , lub płyta główna jest słaba ?
Może macie jakiś dokładny poradnik jak kręcić w asusie phenoma , gdyż może omijam jakąś funkcję ?
@Edit;

Przed chwilą ustawiłem napięcie z taktowaniem na standardowe , po włączeniu i graniu ok.40 min w tą grę (Sleeping Dogs) pojawił się "Blue Screen" .
Skoro to nie jest winna procesora to czego ?? Czy to możliwe aby zasilacz miał za mało mocy ?

@Edit;2

Otóż , to co powyżej napisałem staje się mało ważne . Zrobiłem parę testów w OCCT na GPU i CPU . Okazało się (na razie wyłącznie na podstawie wyników testów),że procesor jest stabilny i nie przegrzewa się zarówno w standardowych taktowaniach jak i na podwyższonych 3,6 .
Zaobserwowałem ciekawą rzecz . Po kilkunastu testach różnej długości , jeden wydał się bardzo interesujący . Otóż w teście GPU 10 minutowym podczas obciążenia temperatura oscylowała w granicy 59C . Karta jest nowa od Gigabyte z raczej dobrym chłodzeniem , więc dlaczego takie temperatury ?
Kolejną ważną rzeczą jest to , że po zmianie sterowników na 12.10 NIE BYŁO "blue screena" , a wyskakiwał tylko błąd "Sterownik ekranu przestał działać " podczas którego zawieszał się obraz ale można było wyłączyć grę bez restartu komputera. Obecnie po przesiadce na 12.11 Beta , a zarazem w sterownikach 12.9 wyskakuje " Blue Screen" . Czy "Blue Screen" wyświetla się z powodu przegrzania karty graficznej ? ???
​Jak to naprawić ????

Edytowane przez gokussj49

Igorrodz
komentarz
komentarz

Napisz jaka płyta, jakie chłodzenie, jaka obudowa i jaki zasilacz.
Podaj maksymalne stabilne wartości.

BankaiGoku
komentarz
komentarz (edytowane)

Przepraszam , żę odświeżam , lecz teraz dopiero zauważyłem odpowiedź Igorrodz . Specyfikacja komputera w Sygnaturce .
Od tamtego czasu wiele się wydarzyło , gdyż prowadziłem ten temat też na innym forum :

________________________________________________________________________________________________________________________
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]1. Karty gdzie indziej zbytnio nie mam jak sprawdzić . Wyłączyłem ta , i przełączyłem na zintegrowaną , ale zbytnio gier nie mogłem uruchomić ...[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]2. Proszę bardzo . To jest ten BSOD i przy okazji ustawienia OC procesora :[/font][/color]
[url="http://ifotos.pl/zobacz/DSCN0158J_xxswxrw.JPG/"][img]http://s4.ifotos.pl/mini/DSCN0158J_xxswxrw.JPG[/img][/url][url="http://ifotos.pl/zobacz/DSCN0167J_xxswxxr.JPG/"][img]http://s4.ifotos.pl/mini/DSCN0167J_xxswxxr.JPG[/img][/url]
________________________________________________________________________________________________________________________

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Przy 12.6 oraz 12.8 nie wystąpił mi "Blue Screen" , lecz po jakimś okresie w grze obraz się z głosem zatrzymał i automatycznie wywaliło mnie do pulpitu bez możliwości ponownego wznowienia gry . [/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Błąd , czyli nadal jest lecz w postaci wywalenia do pulpitu poprzedzonym zacięciem się gry . [/font][/color]
________________________________________________________________________________________________________________________
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Zmiana sterowników . Przy 12.6 oraz 12.8 nie wystąpił mi "Blue Screen" , lecz po jakimś okresie w grze obraz się z głosem zatrzymał i automatycznie wywaliło mnie do pulpitu bez możliwości ponownego wznowienia gry . [/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Błąd , czyli nadal jest lecz w postaci wywalenia do pulpitu poprzedzonym zacięciem się gry . [/font][/color]
________________________________________________________________________________________________________________________
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Pamięci ram i dyski przetestowałem i nie wykazują one błędów . [/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]HD-Tune [/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif] MemTest[/font][/color]
________________________________________________________________________________________________________________________
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Zrobiłem eksperyment . Zazwyczaj po 15 minutach występując ten błąd , więc przed testem włączyłem GPU-Z . Po Crashu i wywaleniu do pulpitu okazało się że temp. oscylowały w granicy 56C więc są w porządku . FurMark też nic nie wykazał .[/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=2](sterowniki nawalają ? , za mało ram ? zasilacz ? ......)[/size][/font][/color]
________________________________________________________________________________________________________________________
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Więc , sprzedałem swój XFX 450W i kupiłem XFX 650W . Problem nie znikł , a zakup nowego zasilacza nic nie dał . Nie żałuję , że kupiłem bo teraz przynajmniej mam zapas mocy i więcej kabli .[/font][/color]

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Co gorsze, podejrzewam, że nie jest to winna karty graficznej , ponieważ chciałem uruchomić dzisiaj BF3 . Po wejściu do rozgrywki występuje super spadek wydajności . Bez względu na jakich ustawieniach graficznych jest BF3 , to może jest tylko kilka FPS-ów . Występuje takie zamulanie...[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Muszę podkreślić , że powyższy problem testowałem na procesorze całkowicie zresetowanym w biosie ( brak OC , brak odblokowania rdzeni ) .[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Gdyby to był zwykły problem z niewydajnością procka względem karty graficznej , ale nie jest . Bo na najmniejszych ustawieniach graficznych jest to samo ![/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Po pierwszym zamontowaniu karty graficznej , kiedy jeszcze nie robiłem OC na najwyższych ustawieniach BF3 działał świetnie powyżej 60 FPS .[/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Dodam jeszcze , że miałem kilka razy dziwną sytuację . Otóż po włączania komputera płyta główna wywaliła błąd ; coś związanego z procesorem i komunikatem " Overclocking failed" . Po zrestartowaniu komputera , wszystko się niby uruchomiło normalnie .[/font][/color]

[b]Płyta Główna[/b]
[b][s]Ram [/s][/b][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]<-Testowane , działa normalnie[/font][/color]
[b]Procesor[/b]
[b][s]Karta Graficzna[/s][/b][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif] < Testowana , [u]chyba[/u] ok [/font][/color]
[b][s]Zasilacz [/s][/b][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif] <-Testowany , działa normalnie[/font][/color]
[b][s]Dyski[/s] [/b][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]<-Testowane , działa normalnie[/font][/color]
[b][s]Temperatury[/s] [/b][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]<- Wszystkie w miarę[/font][/color]

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Co jest problemem , procesor , płyta , ? Czyżby Phenom siadał ?[/font][/color]

Edytowane przez gokussj49
piotrasta
komentarz
komentarz

jak płyta główna i grafika bo są modele kture mogą dochodzić do ponad 90 stopni

BankaiGoku
komentarz
komentarz

Płyta Główna :[size=3] ASUS M4A785D-M PRO[/size]
Grafika : Gigabyte Radeon 7870 2GB OC.ver

Specyfikacja komputera w sygnaturce

@
Proszę o pomoc

Do rzucam załącznik z Minidump :

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.