x-kom hosting

Brak menu wyboru systemu po zamknięciu Windowsa 8

mkforever1
utworzono
utworzono

Witam,
posiadam obecnie zainstalowane 2 systemy - dysk C Windows 8, dysk D Windows 7. Podczas uruchamiania komputera wybieram z menu wyboru systemu jaki ma się uruchomić. Wszystko działa prawie dobrze. Tzn jak wyłączę komputer pod Windowsem 8 to przy następnym uruchomieniu bez menu wyboru uruchamia się Windows 8. Jeśli wyłączę komputer pod Windowsem 7 nie ma takiego problemu, pojawia się przy ponownym uruchomieniu menu wyboru systemu. Jak uruchomię ponownie komputer pod Windowsem 8 menu wyboru systemu również się pojawi. Nie ma go tylko gdy wyłączę komputer pod Windowsem 8. Czy ktoś zna może rozwiązanie tego problemu ? Jest to dość uciążliwe bo aby wybrać system po wyłączeniu komputera pod Windowsem 8 muszę ponownie uruchamiać komputer aby się pojawiło...

Misiek!
komentarz
komentarz

Czy jesteś pewien, że na pewno wyłączysz system, a nie hibernujesz?

pawcor
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj za pomocą EasyBCD zmienić domyślny boot na Windows 7 i kliknąć, aby menu wyboru było wyświetlane. Nie będziesz miał wtedy wyboru za pomocą myszki, tylko klawiatury (tak jak to ma miejsce przy rozruchu starszych systemów), ale problem powinien zniknąć.

  • Dobra wypowiedź 1
Misiek!
komentarz
komentarz

Taki problem w ogóle nie powinien występować. Kliknij Start wpisz msconfig.exe i ENTER.
[img]http://i.minus.com/jJu0y5raOQQY1.PNG[/img]
Spróbuj zmienić domyslny system operacyjny i ewentualnie limit czasu.

  • Dobra wypowiedź 1
mkforever1
komentarz
komentarz

Dzięki za rady.
Co do menu wyboru to zawsze wyglądało ono tak jak dawniej, w przypadku starszych systemów - wybór systemów klawiaturą :) Pojawiało się przed uruchomieniem systemu, tuż po ekranie rozruchowym (tym pierwszym z możliwością wejścia do biosu, wyboru sposobu bootowania itp). Jeśli chodzi o to czy zamykałem system to na pewno tak. Nie hibernowałem. Co do easyBSD próbowałem zmieniać system domyślny, czas do automatycznego wyboru i dalej to samo. Z narzędzia edycji ekranu wyboru systemu wbudowanego w Windowsa (zarówno 7 jak i 8) również korzystałem i dalej nic. Dodam że pierwotnie zainstalowałem na czysty dysk 8. Jak zobaczyłem metro stwierdziłem że będę potrzebował czasu na przesiadkę i zainstalowałem jako drugi system 7 na innej partycji. Próbowałem również naprawić system z płyty przy użyciu płyty instalacyjnej 7 i 8 - uruchamiałem konsolę i wpisywałem:[list]
[*][color=#000000][b][i]bootrec /fixboot[/i][/b][/color]
[*][color=#000000][b][i]bootrec /fixmbr[/i][/b][/color]
[*][color=#000000][b][i]bootrec /RebuildBcd[/i][/b][/color]
[/list]
[color=#000000][i]​Po tym zabiegu komputer się nie uruchamiał wcale. Wybierałem naprawę automatyczną i wtedy pojawiało się menu wyboru. Ale przypadłość którą opisałem wcześniej występuje do chwili obecnej, niezmiennie :)[/i][/color]

  • 3 lata później...
dawid1346
komentarz
komentarz (edytowane)

Znalazłem rozwiązanie

Jest w Win8 opcja "Włącz szybkie uruchamianie (zalecane)" jak ta opcja jest włączona to po wyłączeniu windy 8 nie będzie menu wyboru systemu.

 

Windows 8 > "Wyszukiwanie"> znajdź "Opcje zasilania"  > "Wybierz działanie przycisku zasilania" > "Zmień ustawienia które są obecnie niedostępne" > odznacz "Włącz szybkie uruchamianie"

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.