x-kom hosting

Modyfikacja Antec Gamer Three Hundred

RLK
utworzono
utworzono (edytowane)

Od jakiegoś czasu w głowie plącze mi się pomysł upgrade'u mojego blaszak. Chciałbym nadać swojej obudowie większej funkcjonalności. Aktualnie brakuje w niej otworów, przez które mógłbym przewlec kable za tackę mobo, Koncepcja jest - niżej sporządziłem plan działania.

Najgorsze jest dla mnie kwestia moich zdolności manualnych :P
Domyślam się, że jeśli chcę pomalować budę od nowa będę musiał ja roznitować - będzie trzeba rozwiercić nity tak, żeby nie zepsuć wszystkiego :D
Kwestia lakierowania też może nie być taka łatwa. Ale pomyślałem, że jak już ją roznituje to w kawałkach dam do jakiejś lakierni i mi to zrobią. Domyślam się, że przed samym nałożeniem farby powinienem powierzchnię malowania jakoś wygładzić, wystarczy przejechać ją papierem ściernym, prawda?:P
Malował już ktoś swoją obudowę? Czy może zdarzyć się tak, że przez to, że lakier będzie grubszy mogą być potem problemy z ponownym złożeniem całości do kupy?

Jakim narzędziem najlepiej będzie wyciąć otwory w blasze?
Czy żeby je zabezpieczyć wystarczy zeszlifować ostre krawędzie?

Póki co zamówiłem już sprzęt do oplatania kabli.

Wstępny plan:

Must have:
1. Oplecenie kabli wentylatorów
2. Kupno zasilacza modulatnego(jeśli trzeba to oplot kabli zasilacza) A może zostawienie obecnego, mógłbym to pomalować na czarno oraz dospawać(dokręcić) taką maskownicę na kable, coś jak z serii HAF od Cooler Mastera.
3. a) Wycięcie w obudowie otworów dla kabli zasilacza
b) Zabezpiecznie otworów(zeszlifowanie krawędzi)
4. Pokrycie całej obudowy nowym lakierem(odświeżenie)
5. Lakierowanie wnętrza obudowy na czarno.
6. Wymiana wentylatorów na froncie obudowy na podświetlone na niebiesko.

Maybe:
1. Wycięcie okna w panelu bocznym
2. Podświetlenie wnętrza obudowy
3. Wymiana wentylatorów coolera CPU na bardziej odpowiadające kolorystycznie
4. Montaż panela sterującego pracą wentylatorów.



Hardware:
Obudowa Antec Gamer Three Hundred
2x Enermax Magma 12cm na froncie
Noctua NH-U12P

Intel i5-760
ASUS P7P55D-E PRO
Gigabyte GTX660
Samsung SSD 830 128GB
Hitachi 5400 Obr. 1TB

piotrasta
komentarz
komentarz

[quote]Jakim narzędziem najlepiej będzie wyciąć otwory w blasze?[/quote] zależy jakiej wielkości i w którym miejscu w miejscach których nie widzą to można szlifierką nawet wyciąć a jak ma być to na wieszku i ładnie wyglądać to najlepiej na laser
[quote][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Czy żeby je zabezpieczyć wystarczy zeszlifować ostre krawędzie?[/font][/color]
[/quote]w jakimś sklepie/markecie widziałem taką taśme ja jest w oryginale (taki plastikowy/gumowy ceownik) można również taśmą izolacyjną zabezpieczyć ale to już jest trochę bawienia.
[quote][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]Domyślam się, że przed samym nałożeniem farby powinienem powierzchnię malowania jakoś wygładzić, wystarczy przejechać ją papierem ściernym, prawda?[/font][/color] :P[/quote] to już bym uzgadniał z lakiernią niektórzy mają już w cenie przygotowanie materiału malowanie podkładem i farbą

  • Dobra wypowiedź 1
RLK
komentarz
komentarz

A orientujesz się może ile mniej więcej kosztować będzie lakierowanie takiej powierzchni. Wyjdzie to na oko koło 1,5/1,6 m2 to lakierowania.

piotrasta
komentarz
komentarz

niestety nie mam pojęcia

RLK
komentarz
komentarz (edytowane)

W poniedziałek przejdę się po zakładach, gdzie mogliby mi to zrobić. Zapytam co i jak.

Pierwsze koty za płoty :)
Kupiłem już lakier i zacząłem powoli malowanie.

Właśnie schnie jeden fan case, potraktowany 3 warstwami czarnego matu ;)

Wieczorem podeślę fotki, żebyście mogli ocenić efekt.

piotrasta
komentarz
komentarz

a co z lakierni zrezygnowałeś?
[quote][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]potraktowany 3 warstwami czarnego matu [/font][/color] ;)[/quote] mam nadzieje że czekałeś aż jedna warstwa uschnie zanim położyłeś następną

  • Dobra wypowiedź 1
RLK
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiesz co, naoglądałem się tyle tutków na youtube, że postanowiłem zrobić to sam - większa frajda :)

Co do kwestii nazwijmy to technologicznych: Najpierw wypolerowałem blachę "do czysta", potem po kolei nakładałem każdą następna warstwę, czekając, aż poprzednia wyschnie :)

Początkowo plan zakładał dwie warstwy, nawet całkiem fajnie wyglądało, ale w jednym miejscu byłem niedokładny i zrobił się brzydki zaciek, więc musiałem dać dodatkowo warstwę #3.


EDIT: Doszły już do mnie narzędzia do ściągania wtyczek z kabli(Phobya Molex Extractor Kit). Czekam jeszcze na kuriera z rurkami termokurczliwymi i oplotami.

piotrasta
komentarz
komentarz

[quote] i zrobił się brzydki zaciek[/quote]sprubuj bardziej cienką warstwę i nie powinny się pojawiać :P
a podkład jakiś czy coś?

RLK
komentarz
komentarz (edytowane)

Kładę czarny mat bezpośrednio na gołą blachę.

Na szczęście zacząłem od detali, więc jakby efekt okazał się niezadowalający zawsze można obrać inna technikę :)




[url=http://postimage.org/image/4az2cmab5/][img]http://s8.postimage.org/4az2cmab5/DSCN1444.jpg[/img][/url]

[url=http://postimage.org/image/vhnsvkoar/][img]http://s13.postimage.org/vhnsvkoar/DSCN1445.jpg[/img][/url]

Zaczyna to wyglądać ładnie :)

Za środek zabiorę się jak tylko skombinuję coś co nitowania i mniej więcej zapoznam się ze sposobami roznitowania :P

iDaft
komentarz
komentarz

Bardzo fajnie. :)

A jak się sprawują te wentyle, znośne są?

Życzę powodzenia!

RLK
komentarz
komentarz

Magmy? Są tragicznie głośne. Używam do nich adapterów low noise z noctuy.

Wczoraj doszły do mnie oploty i rurki termokurczliwe od sleeveking.pl :)

Jeden wentylator już pleciony - efekt genialny :)

Wieczorkiem podeślę foty.

  • 2 tygodnie później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

Magmy na maksymalnych obrotach SĄ głośne ale jak skręcisz je do poziomu UCTB12 to już będą ciche - coś za coś, tym bardziej że wszystko powyżej 1000rpm jest słyszalne (chyba że w bardzo cichej obudowie).

  • 3 tygodnie później...
RLK
komentarz
komentarz

Kable oplecione. Przed świętami, kiedy będę robił porządek generalny w komputerze wszystko ładnie pokaże :) Nawet fajnie mi to wyszło :)

CO do przyszłości tej obudowy - zdecydowałem się na zmianę. Także więcej już nie będę jej modował. Nie jestem w stanie we własnym zakresie poprawić jej funkcjonalności na tyle, żeby mnie zadowalała.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.