x-kom hosting

1gb Ddr2 Czy Pozostać Przy 2gb Ddr?

Lucyfer1993
utworzono
utworzono

Witam!

Posiadam płyta główną AsRock4coredual-sata2 i proca pentium e2140 oraz (mam nadzieję, że tymczasowo) pamieć 2GB DDR266(133MHz). Pamięci uniemożliwiają mi podkrecenie procka, czasami (na szczęście żadko) powodują niestabilność systemu, ogólnie są do d***. To raczej oczywiste że chciałbym je wymienic. Stać by mnie było maksymalnie na pamięć o pojemności 1GB (w końcu mikołaj już niedługo :D). Myślałem o taniej pamięci goodram 1GB 800MHz (http://allegro.pl/item265042708_goodram_ddr2_1gb_800mhz_pc2_6400_gw_fv_sklep.html), bądź taniej kingmaxa 1GB 800MHz (http://allegro.pl/item266835117_ddr2_kingmax_1gb_800mhz_o_c_max_980mhz_sklep_wa_wa.html). Wiem że nie są to wysokie loty, lecz moja płyta gł może obsłużyć pamieci maks 667MHz, więc wydaje mi sie (nie znam sie dobrze na tym), że pamieći zamiast 800MHz będą pracowały na 667MHz, więc zostanie im troche zapasu mocy na wypadek podkrecania (jeśli sie myle to prosze mi napisać). Czy wymiana pamięci na takie jak podałem jest dobrym pomysłem??

PS.W ciągu najbliższego roku dokupie kolejną kość pamięci

Prosze o odp. Z góry dzieki.

snip91
komentarz
komentarz

Jeśli płyta obsługuje max 667 MHz, to możliwe, że pamięci w ogóle nie opdalą.

Lepiej kupić tańsze, bo i tak nic nie da kupno lepszych. Przy podkręcaniu to nie ma znaczenia, bo to jest nominalne taktowanie.

Lucyfer1993
komentarz
komentarz

Niestety mamy pewną różnicę zdań. Właśnie dzwoniłem do serwisu sklepu komputerowego w którym jest ta płyta sprzedawana i pan z obsługi zapewniał mnie, że na 100% pamięć 800MHz bedzie działać na tej płycie lecz po prostu bedzie miała obniżony zegar do 667MHz. Chyba kupie tą pamięć 1GB 800MHz.

Tylko pozostaje jeszcze pytanie materii bardziej formalnej: Goodram, Kingmax czy Apacer??

Kamilosław
komentarz
komentarz

Kingmax, Goodramy tez sa dobre :D

snip91
komentarz
komentarz

Żadna z tych. Kingston z najtańszych albo GeIL, Patriot, OCZ z droższych. Można ewentualnie GoodRam PRO, ale zwykłe są słabe.

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja bym dołożył do Patriotów, będą znacznie lepsze.

Lucyfer1993
komentarz
komentarz

Najtańsze patrioty są 20 zł droższe. Może to i nie dużo ale cóż... Chyba raczej kupie te patrioty bo ten komputer ma mi w końcu być przyszłościowy(niezbyt szybko mi przyjdzie go zmienić :( ). Może upoluje co taniej na jakiejś aukcji. Dzięki!Troche sie zastanawiałem i mam pewne wątpliwości. Czy 2 GB stosunkowo wolnej pamięci nie bedzie jednak bardziej wydajne niż 1 GB szybszej?? Czy może lepiej troche poczekać (niestety niekrótko :( ) i kupić od razu 2 GB czy już teraz sie pchać w 1GB????

snip91
komentarz
komentarz

2 GB na 667 MHz będzie wydajniejsze od 1 GB na 800 MHz ;) To w końcu różnica 1 GB pamięci. Jakby była różnica 256 MB - 512 MB to bym się zastanowił, ale 1GB to sporo.

Lucyfer1993
komentarz
komentarz

sniper45 troche mnie zle zrozumiales. Mówiąc "wolnej pamięci" miełem na myśli te 2gb co mam teraz(133MHz). pytając się chodziło mi o to czy te 2gb 133MHz(DDR266) będą bardziej czy mniej wydajne niż ten 1GB 667MHz?? (sory chyba jednak napisałem troche niezrozumiale)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

800 MHz na 100% odpali na płycie obsługującej 667 MHz. Ba, będzie chodzić na lepszych timingach (np. niższym CAS Latency).

Co do marki Kingmax, jest całkiem dobra - na pewno lepsza od GoodRAM.

Co do wydajności - przy 2 GB programy mogą Ci odpalać troszkę szybciej, ale samo działanie będzie chyba szybsze na 1 GB DDR2. Tak mi się wydaje, ale nie dam głowy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.