x-kom hosting

Problem Z Uruchamianiem

aff007
utworzono
utworzono

Witam! Mam taki problem. Kupiłem części, złożyłem komputer. Mam w obudowie dużo wiatraków. Ustawiłem je w biosie (mam płytę ASUS P5K deluxe) na optymalny tryb, żeby nie było za głośno. Jak się uruchamia komputer, to pierw chodzą na maksa przez 1-3 sekundy, a potem wskakują na tryb optymalny i się uciszają. Niestety od dłuższego czasu mam problemy z uruchomieniem kompa. Objawia się to w ten sposób, że jak nacisnę włącznik i będę czekał, to wiatraki pracują na pełnych obrotach cały czas, a monitor nie odbiera sygnału. Długie czekanie też nic nie daje. Moim sposobem jest przytrzymanie włącznika aż do wyłączenia kompa, odczekanie chwilkę, i włączenie ponowne. Dziś na przykład mi to nie pomogło, i musiałem wyłączyć, odciąć na jakiś czas zasilanie pstryczkiem na PSU, odczekać, włączyć, odczekać i uruchomić system. Wreszcie się udało. Nie wiem, czy to jest sposób, ale jak by nie było, to coś jest nie tak. Aha nie napisałem najważniejszego. Jak tak mi się stanie, ze nie uruchomi sie i jakimś sposobem po chwili uda mi się uruchomić, to otrzymuję komunikat OVERCLOCKING FAILED i mam możliwość wejść do biosu, lub przywrócić ustawienia domyślne w BIOSie. Wolę wejść do BIOSu i wyjść od razu przez F10 enter. Komp się zrestartuje i uruchomi ponownie. Po tym uruchomieniu czasami (od 2 dni ciągle) jest problem z uruchomieniem firefoxa. Nie da się go włączyć, choć procesy wskakują. Mogę zakończyć procesy firefoxa prócz jednego, którego się nie da zakończyć i on mi blokuje. W takiej sytuacji trzeba zresetować kompa guzikiem i potem już działa.

Mam VISTE 32bit

Proszę o pomoc, bo martwi mnie ta sytuacja.

Jeszcze taka uwaga. Ten problem z włączeniem zwykle pojawia się jak komputer jest wyłączony przez kilka godzin.

Nie wiem, czy to nie jest coś z płytą gł. Proszę bardzo o pomoc.

Pozdro!

falcon1984
komentarz
komentarz

Martwi mnie ten zasilacz Xion 600W... być może on nie daje rady temu wymagającemu komputerowi. To nie jest niestety markowy zasilacz.

Druga sprawa to na ile ustawiłeś napięcie dla pamięci OCZ. Proponuje ustawić 2.0-2.1V.

olej3232
komentarz
komentarz

Próbowałeś aktualizować BOS??

aff007
komentarz
komentarz

bios aktualizowałem, pamięć zaraz zobaczę.... dam na 2.0 może.... a zasilacz jaki proponujecie? chciałbym mieć modularny czyli z tymi kabelkami osobnymi wkręcanymi - o ile to jest problem

Dzięki za pomoc, piszcie, co jeszcze może być.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Myślę, że do tego kompa odpowiedni będzie Corsair serii HX o mocy 520W - ma odłączane kable ;)

falcon1984
komentarz
komentarz
Myślę, że do tego kompa odpowiedni będzie Corsair serii HX o mocy 520W - ma odłączane kable ;)

Dokładnie. Też bym tego Corsaira 520W polecał.

http://zenfist.pl/pID/1486.htm

aff007
komentarz
komentarz

ustawiłem ramy na 2.0V ... reszta O/C jest na AUTO. Zobaczymy co to będzie.

snip91
komentarz
komentarz

Kup tego Corsaira, co radzili moi poprzednicy ;) Bardzo dobra zasiłka, na pewno będzie lepsza od tego Xiona ;)

falcon1984
komentarz
komentarz
ustawiłem ramy na 2.0V ... reszta O/C jest na AUTO. Zobaczymy co to będzie.

Jeśli to nie pomoże, to moim zdaniem zasilacz do wymiany tak jak pisałem...

aff007
komentarz
komentarz

a jakie dać timingi na te ramy? oryginalnie mają 5 5 5 15

falcon1984
komentarz
komentarz

Ustaw timingi na 5-5-5-12 (2T) i daj im te 2.0-2.1V

Włącz potem Orthosa i sprawdź stabilność komputera. Zalecam też MemTesta.

snip91
komentarz
komentarz

Możesz dać 5-5-5-12.

To są OCZ Platinum rev. 2 ?

aff007
komentarz
komentarz

tak.

Wczoraj mi się wyłączał bardzo długo. Tzn. Dałem na shut down.... nic... jeszcze raz.... nic.... jeszcze raz....... nic..... odszedłem i zająłem się czymś innym.... i tak po 2 minutach zdechł dopiero. hehe.

No ale dzisiaj się ładnie włączył za pierwszym razem. Będę testował co dalej będzie się działo i będę kombinował :P

snip91
komentarz
komentarz

Te pamięci mają standardowo CL4, więc spróbuj 4-4-4-15

falcon1984
komentarz
komentarz

No właśnie, timingi dalej masz źle ustawione, daj takie jak podał sniper

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.