x-kom hosting

Jak udostępnić drukarkę przez sieć?

BorucGT
utworzono
utworzono

Witam ma problem mam livebox`a i chce udostepnić drukarke dla 2 komputera podpietego pod jedną sieć i oto pytanie jak to zrobić wiem że druakrki można udostępniac przez podpięcie je do livebox`a ale moja posiada jednynie LPT (HP 6L) oto dane
Komputer do którego podpięta jest drukarak : Vista 32 bit`y Home Basic
Komputer podpięty przez wi-fi : Seven 32-bity Home Premium
Jeżeli potrzebujecie jeszcze jakiec dane pisac.

piotrasta
komentarz
komentarz (edytowane)

chodzi ci by móc drukować bez potrzeby włączonego komputera do którego jest podpięta drukarka? jeśli tak to jest ciężka sprawa mianowicie potrzebny jest printserwer (lub ruter z print serwerem) lecz nie mam pojęcia czy istnieje taki ze złączem LPT (no chyba że by dać przejściówkę usb==>LPT). no chyba że chcesz mieć włączonego kompa z podpiętą drukarką i w wtedy drukować bo wtedy sprawa jest prostsza napiszę jak to wygląda na podstawie win xp (w viście powinno być podobnie). wchodzisz w panel sterowania, następnie w drukarki i fax masz tam wypisane drukarki podłączone do kompa. Wybierasz prawym właściwości wchodzisz w zakładkę udostępnienie i już se powinieneś z resztą poradzić.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.