x-kom hosting

Windows 98 na Starym Sprzęcie, Fat 16 Czy 32?

voxel
utworzono
utworzono

Posiadam starego laptopa o konfiguracji 166 MHz, 32MB RAM, 2GB HDD (fat16) + Windows 95. Zastanawiam się czy Windows 98 pojadzie z internetem na takiej konfiguracji. Chodzi mi jedynie o pocztę, przeglądanie prostych stron oraz GG.

Jeżeli tak to czy powinienem przekonwertować obecnego fata 16 na 32? Czy to będzie się opłacać jeśli chodzi o wydajność przy Windows 98.

vocativus
komentarz
komentarz

możesz tak zrobić... generalnie FAT16 zalecany jest dla partycji do 1024MB.

Po internecie jako tako pochodzisz, ale gg może ciąć i to mocno, to samo chodzi o reklamy. 166MHz to nie jest dużo.

Gość
komentarz
komentarz

Do odbierania poczty ten komp wystarczy, ale większość stron internetowych zawiera duże ilości plików flash i do przeglądania stron ten komp będzie już za wolny. System plików w tym momencie nie ma większego znaczenia.

proxima
komentarz
komentarz
  • 3 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Nie jest to demon szybkości :/

Zdecydowanie Fat 16.

Co do internetu raczej nic sobie nie poprzeglądasz :/

Sprzedaj go za 50zł na allegro i dołóż chociaż 200-300 zł i kup coś nowszego .

http://www.allegro.pl/item275762505_laptop...256_20_dvd.html tu masz laptopa za 350 zł

Desktop http://www.allegro.pl/item273245125_amd_du..._tnt2_80gb.html 250zł

http://www.allegro.pl/item269691961_super_...vat_poznan.html 80zł

kelloco2
komentarz
komentarz

Też mam jednego starego laptopa (Pentium II 333Mhz, 128 MB Ram, 7GB HDD i Windows 2000) i powiem że do internetu jest bardzo dobry. Mam na nim zainstalowanego najnowszego Avasta i działa wszystko bardzo sprawnie. Ostatnio na WP gość pisał że na jego stacjonarnym Mozilla 2 zajmuje mu cały RAM. Trochę to dziwne bo ja z 128MB Ram jakoś nie zauważyłem tego zjawiska :/. O a co do twojego laptopa to powiem ci że Windows 98 spokojnie na nim pójdzie bowiem jego minimalne wymagania to: 16MB Ram, 200 MB na dysku, rozdzielczość VGA 16 kolorów. A zalecane: Intel Pentium MMX 100 MHz lub szybszy, 32 MB Pamięci RAM, 300 MB wolnego miejsca na dysku, SVGA 256 kolorów. Do internetu też wystarczy tyle że wyłączysz w przeglądarce obsługę Flash i Java. Tym bardziej do poczty i GG. Ja na moim laptopie używam GG i tylko na początku sie troszkę długo uruchamia ponieważ Avast skanuje (w tle oczywiście) każdy nowo uruchamiany program.

Jeśli masz jakieś pytania pisz: dominbik@wp.pl

Gość
komentarz
komentarz

Niby tak.

Ale chyba lepiej zrobić krok do przodu niż stać w miejscu.

ZAINWESTUJ.

kelloco2
komentarz
komentarz

Wiesz gdyby chciał zainwestować to by nie kupował tego gruchota tylko od razu by kupił coś lepszego

  • 2 tygodnie później...
nitro07
komentarz
komentarz

przy tej pojemności dysku polecam FAT 32, zyskasz trochę więcej wolnego miejsca na dysku

kelloco2
komentarz
komentarz

Po co odgrzebujesz stare tematy ?

  • 4 tygodnie później...
Dex35371
komentarz
komentarz

FAT32 szybcie działa.

  • 3 lata później...
Volken
komentarz
komentarz

Maksymalny rozmiar partycji dla FAT16 wynosi bodajże 2 GB, więc lepiej FAT32 :)

  • 4 tygodnie później...
Wojdak213
komentarz
komentarz

jezeli chodzi o partycje to fat32 ale skoro system ciagnie 100 mhz to nie ma co korzystac z niego.lepiej jest zainwestowac w takiego taniego kompa:procesor 700-900 mhz windows xp 512 mb ram grafika 256 mb hdd 80 gb karta dzwiekowa directx 9 i wszystko pojdzie pozatym nie wiem czy gg dziala na win98

Aha a jak juz bedziesz miec no np. procesor 333 mhz to zainstaluj se darmowego linuksa ubuntu np 8.10 i bedziesz miec kadu (gg,icq i inne w 1) wbudowany firefox i thunderbird i pelno dodatkow nawet ponad 500 programow i gier po aktualizacji i zauwazylem ze u mnie xubuntu 10.10 (04 2011) na najwiekszej jakosci i uruchomiony firefox i gra mines ciagnie (800mhz i 98 mb ram) a skoro 8.10 jest z 2010 to na 333 mhz zmniejszonej jakosci i inne to gladko pojdzie

kelloco2
komentarz
komentarz

dokładnie po kilku latach, dopowiem w temacie że to bardzo mała wydajność ale na 166 MHz, 32MB RAM, 2GB HDD (fat16), z linuxem da się sporo ciekawych rzeczy zrobić. flash i strony co wymaga wydajności nie ale poczta, protokół gg, p2p itd..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.