x-kom hosting

Grub I Lilo

djprzemo
utworzono
utworzono

Miałem na dysku windowsa .Stwierdziłem że chcę zainstalować sobie linuksa.Chciałem mieć dwa linuksy.Slackware i Kubuntu.Najpierw zainstalowałem na partycji sda8 kubuntu zainstalował mi się grub.Potem na partycji sda7 zainstalowałem slackware.Niestety w lilo nie ma kubuntu.Jak je dodać???

Zarov
komentarz
komentarz

Wyedytuj lilo.conf które jest w /etc

Jeśli nie pamiętasz co i jak to zajrzyj do /boot/grub/menu.lst które będzie na dysku z Kubuntu.

Czyli tak, dopisujesz do /etc/lilo.conf Kubuntu, jak nie wiesz co dopisać to luknij do /boot/grub/menu.lst na dysku z Kubuntu i dopisz do lilo.conf, oczywiście nie na żywca, według schematu. Po dopisaniu wpisz: lilo. Jak nie wyskoczą błędy to jest dobrze...Hmm, też imho lepszy jest Grub dlatego iż dodaje sam inne systemy itd..

Warto też zapoznać się z tym: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=693&start=0

Jeśli coś jest niezrozumiałe to pisz śmiało, bo sam wiem że nakręciłem Ci :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.