x-kom hosting

Jaki system (windows), aby komputer nie "mulił"?

brother01
utworzono
utworzono

Witam, w tym temacie chciałbym się zapytać jaki system operacyjny powinienem zainstalować na moim komputerze (obecnie mam Windows Vista i mi mocno "muli"). Więc pytam się który system lepiej zainstalować: Windows XP, czy Windows 7, lub ponownie zainstalować moją Viste?


[b] Mój komputer:[/b]

[b] Procesor: Intel Core 2 CPU 1.80 GHz
Pamięć: 2000 MB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7100 GS (128 MB)[/b]

michael26
komentarz
komentarz

xp :) ponieważ najmniej obciąża system a masz zabytkowego kompa :D

offmyself
komentarz
komentarz

@up
Ten komputer wcale taki zabytkowy nie jest!
Autorze
Zainstaluj taki system do jakiego posiadasz licencję. Wg. mnie nie będzie problemu z zdziałaniem zarówno Windows'a XP jak i 7-ki, w wersji home.

brother01
komentarz
komentarz (edytowane)

Licencję posiadam tylko do Visty (Home Basic). Pamiętam jak instalowałem system od nowa. Wszystko działało normalnie - żadnych błędów, nic nie "muliło" itp. A teraz 10 miesięcy po instalacji znów "muli". Pomyślałem, że pożyczyłbym od kuzyna system XP lub 7. :P

offmyself
komentarz
komentarz

[quote name='brother01' timestamp='1349712332' post='1596846'] Pomyślałem, że pożyczyłbym od kuzyna system XP lub 7. :P [/quote]
Jeżeli kuzyn ich nie używa a do tego ma wersję BOX to możesz tak zrobić, w innym wypadku nie możesz ich instalować.

brother01
komentarz
komentarz

A czy można iść do klepu informatycznego, aby mi zainstalowali system choćby XP? Ile to mogłoby kosztować?

kelloco2
komentarz
komentarz

Posiadasz ten system?

CMPatryk
komentarz
komentarz (edytowane)

Skoro masz 2GB ram, bardziej polecam XP. Windows vista jak i 7 zabierają troszkę więcej, po czym mniej zostaje do dyspozycji w np grach.

Chociaż win 7 32bit powinien też być dobry.

  • 4 tygodnie później...
Szin
komentarz
komentarz

2 GB RAM wystarczy spokojnie na windowsa 7 spokojnie moze nawet na 64 bitowy. Na prawde widzialem ze na windowsie 7 32 bity z 1GB RAM'u moza spokojnie grac w np. Team Fortress 2 i inne bardziej wymagajace gry.

Miniumum 3GB? Pierwsze słyszę jeśli nie potrzebujesz kompa do nie wiadomo czego to 2 GB wystarczy. Ja osobiście grałem w BF3 na 2GB RAM i działał bardzo dobrze na 7 więc nie wiem skąd masz to minimum 3 GB.

weq1234
komentarz
komentarz

Ja proponuje xp lub 7 32 bit

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.