x-kom hosting

Problem Z Ddr2

dobe23
utworzono
utworzono

hej,po kupnie komputera jak mialem straszne problemy ze stabilnoscia... niebieskie ekrany, freeze itd. Udalo mi sie w koncu to rozwiazac obnizajac taktowanie pamieci (1gb 5300 nominalnie 667) na 533. Pamiec byla nie najwyzszych lotow wiec pomyslalem ze to jej wina.Lecz ostatnio wymienilem pamiec na patrioty, link ponizej:http://www.patriotmemory.com/products/deta...=317&type=1Ustawilem w biosie taktowanie na auto... no i po restarcie piszczenie ze glosnika systemowego... ustawilem recznie 800 - to samo, i choc system po resecie z obudowy czasami sie odpalal to raz przy starcie systemu niebieski ekran, a raz freeze... czyli to co mialem z poprzednia pamiecia...Jesli chodzi o sprzet to mamy:Asus m2n4-sliAthlon 3800+ AM2 Dual Core @ 2MHz2 x 1Gb Patriot 6400 800MHzDodatkowo zauwazylem ze procesor strasznie sie grzeje po wlozeniu tej pamieci... (moze zbieg okolicznosci), ale wczesniej na idle mialem ok. 30 stopni a teraz waha sie miedzy 40-50, a przy graniu np. w Witchera przekracza 65. Chlodzenie jest fabryczne AMD.Czy pomogloby moze zwiekszenie napiecia na pamieci? Jesli tak to na jakie, bo w tej chwili jest na auto i nie chce niczego skopcic... :)zauwazylem wlasnie ze pamiec ta powinna chodzic na 2.2V a w biosie moge ustawic max 1.9v bodajze. Czy to jest przyczyna? i czy da sie jakos to obejsc/poprawic?

tazman
komentarz
komentarz

Jaki to dokładnie proc ?, AMD ma niekiedy problemy z pamięciami na szynie 800Mhz

ugresia
komentarz
komentarz

W biosie spróbuj przywrócić domyślne ustawienia. Miałem kiedyś taki problem, również grzał mi się procesor i także miałem pamięci ram firmy krzaq (elixir) i musiałem wymienić na lepszą, ale z tego co wiem może to oznaczać głębsze problemy, poczytaj instrukcje od płyty głównej i sprawdź czy parametry zgadzają się z tym w instrukcji.

dobe23
komentarz
komentarz

W biosie praktycznie wszystko jest na auto, cool & quiet wylaczylem. i wiatrak praktycznie caly czas chodzi na obrotach ok. 3000. Procesor to Amd Athlon 64 x2 3800+ Windsor.

sla1971
komentarz
komentarz

Sprubuj tego co napisales (podnies napiecie na RAM),I sprawdz memtestem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.