x-kom hosting

Komputer I Te Sprawy (po Prostu Nie Działa)/znowu

just_ride19
utworzono
utworzono

Witam.

Zacznijmy od tego, że miesiąc temu posypała mi się płyta główna gigabyte 7vm400-rz (jestem na 100% pewien, ze wina lezy po stronie zasilacza 350W, oczywiscie zaraz potem wyrzucilem go)

Po kolei zaczely siadac podzespoły:

gniazdo myszy => lan => usb=> a następnie przestał się włączać. Nie wiem czego to wina.

Postanowiłem zakupić nową płytę Solteka SL-75FRN2-L.

Nadal nie chodzi; nawet bios nie uruchamia się.

Reszta czesci to:

*sempron 2800+ Thoroughbred (1998mhz) 166mhz ale chodzi na 333mhz;

*ddr 400 (3200)

*radeon 9000pro 128mb

*ata seagate 160gb

*zasilacz 400W

Nie mam pojcia w cyzm jest problem. <_<

Prosibym o pomoc.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Czy głośniczek systemowy wydaje jakieś dźwięki? Jeśli tak, to jakie (w sensie, ile długich, krótkich, w jakiej kolejności)?

just_ride19
komentarz
komentarz

No w ogóle nie wydaje żadnych dźwięków, jak wspomniałem, nawet bios nie uruchamia się

/płyta jest na pewno sprawna.

dar55
komentarz
komentarz

odłącz wszystko (łacznie z kabelkami usb itp) poza prockiem i ramem-podłacz zasilacz i kabelek od power -> sprawdź czy wstaje , wiatrak chodzi , pipczy

dołącz grafikę i sprawdź czy działa monitor i POST

just_ride19
komentarz
komentarz

nic z tego :/

pewnie procek jest zapsuty, bo co innego.

dowiedzialem sie ze przy zdejmowaniu procesora AMD i ponownym jego założeniu, niekiedy procek moze nie odpalic, i sie zepsuc...

dar55
komentarz
komentarz
dowiedzialem sie ze przy zdejmowaniu procesora AMD i ponownym jego założeniu, niekiedy procek moze nie odpalic, i sie zepsuc...

:D tak jak rzucisz w ścianę

wiatrak się kręci ?

zasilacz masz podłączony i sprawny ? 20+4 pin ?

skąd wisz że płyta jest oki?

just_ride19
komentarz
komentarz

płyta działa na 10000000000%bo kupiłem ją od kumpla przedwczoraj i chodziła normalnie zasilacz też kupiłem NOWY, (komputronik)OSZAAAAAAALLLLAAAAAAALEEEEEEEEEMMMMMMMMWIEEEELKIEE DZIĘĘĘĘĘKIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :)ZAPOMNIAŁEM PODŁĄCZYĆ TEN PIN NA CZTERY20 PODŁĄCZYŁEM A + 4NIEDZIĘKI za wiadomość <ok>problem rozwiązany.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.