x-kom hosting

Jaka Plyta

james32
utworzono
utworzono

jaka plyte polecacie pod:

1.c2d e6550

2. 2gb pamieci patriot w dualu cl4

3. grafe 8600gt gigabyte

4. zasilka chieftec 400W

MSI P35 NEO-F czy EVGA 650i Ultra??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

EVGA 650i Ultra. A jeśli nie, to Asus P5K. Powtarzam opinię innych, bo mi dziś do podobnej konfiguracji doradzili te 2 płyty :D

falcon1984
komentarz
komentarz

Tutaj masz porównanie obu płytek i kilku innych. Radziłbym dołożyć do Asusa P5K. Ewentualnie EVGA 650i Ultra lub Abit IP35-E.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ehe, tylko że ten Asus P5K w teście eGiełdy to wersja Deluxe WiFi xD Kosztująca pewnie ponad 100 zł więcej ^^

olej3232
komentarz
komentarz

EVGA 650i Ultra to będzie najrozsądniejsze rozwiązanie (przynajmniej moim zdaniem!)

atari
komentarz
komentarz

Ja tez ci radze Evge sam ja mam i nie narzekam. Podkrecilem Proca na 3.0 (Q6600) na boxowym wiatraku temp w stresie 49*. A jest jeszcze spory zapas OC. Tylko nie chce przegiac bo w koncu chlodzenie boxowe mam.

demarco
komentarz
komentarz

Obie są w porządku

Ja bym brał MSI badz abita ip35-E ze względu na chipset i nieco lepsze "warunki"

james32
komentarz
komentarz
Obie są w porządku

Ja bym brał MSI badz abita ip35-E ze względu na chipset i nieco lepsze "warunki"

lepsze "warunki"?? co masz na mysli?? a chipset lepszy od nforce??

demarco
komentarz
komentarz

osiągaja trochę wyższe fsb, ponad 500mhz, mniej grzejący sie chipset, no i praktycznie nie ma ograniczenia dla memek przy OC

atari
komentarz
komentarz

no fakt faktem evga ma dosc male napieci na pamieciach ale to w niczym nie przeszkadza krecic proca (opcja unlinked). A kto wie czy nie wyjdzie Bios podnoszacy to napiecie

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Asus P5K też ma chipset Intel P35 - w innym temacie jak spytałem o płytę na Socket 775, to polecano właśnie EVGA 650i Ultra oraz tego Asusa, dopiero potem Abita IP35-E, o MSI nawet nie było mowy ^^

falcon1984
komentarz
komentarz
no fakt faktem evga ma dosc male napieci na pamieciach ale to w niczym nie przeszkadza krecic proca (opcja unlinked). A kto wie czy nie wyjdzie Bios podnoszacy to napiecie

Niw wyjdzie. Na tej płytce fizycznie niemożliwe są wysokie napięcia dla pamięci. Ale w trybie unlinked nie ma problemu kręcić procka niezależnie od pamięci. Z reszt chipset 650i i tak po podkręceniu pamięci niezbyt powoduja przyrost wydajności w grach itd

atari
komentarz
komentarz
Niw wyjdzie. Na tej płytce fizycznie niemożliwe są wysokie napięcia dla pamięci. Ale w trybie unlinked nie ma problemu kręcić procka niezależnie od pamięci. Z reszt chipset 650i i tak po podkręceniu pamięci niezbyt powoduja przyrost wydajności w grach itd

Zgadzam sie. Co prawda w grach nie testowalem pamieci po podkreceniu ale w 3d marku wynik sie wcale nie zmienil.

falcon1984
komentarz
komentarz
Zgadzam sie. Co prawda w grach nie testowalem pamieci po podkreceniu ale w 3d marku wynik sie wcale nie zmienil.

Dokładnie, dlatego ja tylko profilaktycznie podniosłem pamięci na 900MHz, ale przyrostu wydajności dało mi to 15 pkt w 3D Mark 2005 :lol:

demarco
komentarz
komentarz
ak spytałem o płytę na Socket 775, to polecano właśnie EVGA 650i Ultra oraz tego Asusa, dopiero potem Abita IP35-E, o MSI nawet nie było mowy ^^

to swiadczy o tym, że mamy fanboyów danych płyt...

sid
komentarz
komentarz

w tym temacie frogstera zapomnialem o tej plycie (sorki) ale james32 ja zaproponowalem msi :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.