x-kom hosting

Problem Z Płytą Główną /badź Z Całym Kompem/

Mar_Stasz
utworzono
utworzono

Witam Forum-owiczów!!

Mojej znajomej przestał włączać sie komputer i nie mogę sobie poradzić z jego naprawą. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie cenne uwagi.

Z tego co mi znajoma opowiadała, z kompem było tak: "... zaczęło sie od głośnego uruchamiania, a potem nawet przez cały czas jak był włączony....pewnego dnia sie nie włączył... za radą kolegi ///nie moją/// wyłożyłam baterię ///z biosu/// na 10 min i włożyłam z powrotem, komp sie włączył-początkowo nadal chodził głośno, a potem chodził normalnie; myślałam ze wszystko z nim ok, ale znów nie chciał sie włączyć, więc znów to zrobiłam i wyciągnęłam baterię, włączył się raz, ale kolejnym razem już nie".

Na początku spróbowałem włączyć kompa i przysłuchać się głośnemu chodzeniu; fakt faktem chodził głośno (choć którko) - przeczyściłem radiatory i wentylatory - trochę to pomogło; ale komp po wciśnięciu Power-a zaraz sie wyłącza, ledwo co rozbuja się wiatraczek na procku a już wszystko sie wyłącza. Zaproponowałem im kupić nowa baterie do biosa, ale to tez nic nie pomogło...., i jestem w punkcie wyjścia, nie wiem co zrobić???? Niby płyta główna wygląda normalnie - żadnych oznak uszkodzenia czy przegrzania, zasilacz sie uruchamia, dysk zaczyna chodzić, ale od razu się wszystko sie wyłącza, jakby bios wogóle nie startował albo cos nie tak z nim było i pierwsze co robi to wyłącza kompa lub "pies wie co innego się z tym kompem dzieje".

Z góry dziękuję za wszelka pomoc.

Pozdrawiam

dezerter
komentarz
komentarz

Spróbuj wyjąć i włożyć z powrotem zworkę JCMOS, to powinno zresetować bios do bezpiecznych(standardowych) ustawień. A to, że głośno chodzi to wina zapewne zasilacza, który jest okryty warstwą kurzu.

sla1971
komentarz
komentarz

Moim zdaniem cos sie za bardzo przegzewa (koniecznie sprawdz teperatury).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.