x-kom hosting

Reinstalacja windows Vista

8Wojtas6
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Chciałbym przeinstalować system windows Vista wraz z formatem wszystkich partycji. Trochę już studiowałem jak się to robi ale dalej mam wiele wątpliwości. Np. czytałem wiele, że trzeba coś zmieniać w biosie, żeby komputer uruchomił się z płyty instalacyjnej. Czy to jest konieczne? Nie można po prostu włożyć płyty, otworzyć ją, uruchomić proces instalacyjny i postępować zgodnie z instrukcją?? I jeszcze jak to jest z formatowaniem dysków-czy jest możliwość formatu wszystkich partycji wraz z instalacją windowsa? Proszę o szczegółowe odpowiedzi :) Pozdrawiam :)

Gość
komentarz
komentarz

Jak masz płytę z vistą to odpalisz ją przy uruchamianiu systemu naciskając F12 (tak jest u mnie) i wybrać dvd/cd i jak odpali się instalator to tam będziesz miał możliwość sformatowania partycji i instalacji systemu.


PS. Nie lepiej zainwestować w win7 a już za miesiąc w win8? Bo vista to złom. Ale to moje zdanie.

8Wojtas6
komentarz
komentarz

To w takim razie będę pewnie w ten sposób próbował. W sumie to jest ciekawe bo ja już zacząłem instalację ale klikając po prostu na płytę i tam na ikonkę setup ale ją przerwałem bo nie wiedziałem czy dobrze.Rozumiem, że ten sposób jest błędny? Ale dlaczego?
W kwestii instalacji windowsa jestem kompletnym laikiem:)

A co do win7 i win8 to nie wykluczam w przyszłości....

Greg14
komentarz
komentarz

Musisz włączyć bootowanie z płyty ; )

8Wojtas6
komentarz
komentarz

Ale dlaczego? I w jaki sposób?
To w końcu nie wciskać F12??;)

Dlaczego trzeba włączać to bootowanie z płyty?

Gość
komentarz
komentarz

Nie musisz ale możesz.

Gość
komentarz
komentarz

ludzie o czym wy piszecie...
1. kolejność bootowania TRZEBA ustawić
2. aby to zrobić należy wejść w boot menu lub bios - jesli wejdziesz w biosa przechodzisz do zakładki BOOT i jako 1st musi byc cd/dvd a jako 2nd twój hdd
to nie jest rzecz którą możesz ale nie musisz... musi być odpowiednio ustawiona kolejność bootowania.

Gość
komentarz
komentarz

KUR.... NIE TRZEBA!!! Ja nie mam ustawionego i zrobiłem tak jak ja napisałem F12 i właśnie teraz instaluje mi się system

Gość
komentarz
komentarz

a ty wiesz chociaż co zrobiłeś wciskając f12 ? ;) - sądzę że nie, wskazałeś mu co ma jako pierwsze zabootować - można zrobić to na dwa sposoby ustawić na stałe lub jednorazowo jak mówisz to wybrać

Gość
komentarz
komentarz

No to o tym wybraniu mówię a nie że w bios musi zmieniać

Gość
komentarz
komentarz

jeśłi nie ma opcji boot menu to musi wejść w bios'a

8Wojtas6
komentarz
komentarz

Reasumując, będę próbował na początku wciskać f12 przy uruchamianiu systemu. Jeżeli to nic nie pomoże i instalacja się nie rozpocznie to wtedy trzeba będzie wejść do biosu poprzez wciskanie klawisza delete lub f2. Tam w biosie trzeba będzie włączyć bootowanie z płyty. Tam będzie opcja first boot device i w tym trzeba będzie ustawić cd room. A potem save and exit setup itd itd. I uruchomić jeszcze raz?
Tak to mniej więcej wygląda?
Pytam tak bo nie chcę czegoś zepsuć, robię to pierwszy raz.

kml700
komentarz
komentarz

Będzie tak jak to napisałeś , :gobi:

8Wojtas6
komentarz
komentarz

System zainstalowany. Tylko teraz mam jeszcze parę problemów i pytań. Po pierwsze komputer cały czas huczy nawet jak się już uruchomi. Tak huczał wcześniej ale tylko przy uruchamianiu potem to huczenie ustępowało. No a teraz cały czas huczy nawet jak się już uruchomi. Po drugie windows jest w takim trybie podstawowym, jakby trybie awaryjnym. A po trzecie, pozostał mi dalej taki plik bootsect.bak czy coś takiego.. Co to jest?
Proszę o pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

co konkretnie huczy?? jest w trybie awaryjnym czy nie ? jaki masz zasilacz - marka

8Wojtas6
komentarz
komentarz

Dowiedziałem się, że tak się dzieje bo nie mam zainstalowanych sterowników. Czy mogę prosić o link do najnowszych sterowników do płyty głównej Gigabyte EP35C-DS3R ?? Ponieważ nie mogę tego nigdzie znaleźć....

Gość
komentarz
komentarz

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2740&dl=1#driver
podaj marke zasilacza - a jak uważasz że ten kto ci tak doradził wie lepiej to niech on ci robi kompa

8Wojtas6
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz marki chieftec. Zainstalowałem sterownik do płyty głównej z tej rubryki chipset z tego linku [url="http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ep35c-ds3r_21/download/"]http://www.gigabyte....3r_21/download/[/url]
A potem sterowniki do karty graficznej z tej strony [url="http://www.nvidia.pl/object/win8-win7-winvista-32bit-306.23-whql-driver-pl.html"]http://www.nvidia.pl...-driver-pl.html[/url]
Przestało huczeć. I wygląda jakby wszystko było dobrze. Inne sterowniki wygląda, że są. Ale czy na pewno wszystko dobrze zrobiłem? I jeszcze jedno przy instalacji sterownika karty graficznej były dwie typy instalacji - domyślna i ta zaawansowana (chyba tak się nazywają) i wybrałem tą domyślną. Czy przy braku sterownika trzeba było tak wybrać? Czy inaczej?
I jendak proszę o porady :)

Odpowie ktoś? Jeszcze mam pytanie: na windows update nie widzę aktualizacji do zainstalowania service'a packów, natomiast pokazuje mi się aktualizacja dodatek service pack1 dla programu microsoft net framework... i aktualizacja rodziny produktów net framework. Czy to normalne jeśli nie mam service packów zainstalowanych?

kml700
komentarz
komentarz

Tak sterowniki są ok .
A system jest oryginalny ? Wyszukaj wszystkie aktualizacje i zainstaluj te co są .

8Wojtas6
komentarz
komentarz

Oczywiście, oryginalny.
Więc tak zrobiłem: zainstalowałem ten cały framework :) a potem pojawiła mi się aktualizacja samego service packa do windowsa - hurra :) no i zainstalowałem, komputer się uruchamiał ponownie. Potem mi pokazywał znowu service pack 1 do windowsa do zainstalowania, więc kliknąłem i na liście zainstalowanych aktualizacji mam dwa razy service pack 1 !... :) Ale we właściwościach systemu nie pisze, że mam service packa 1 a w dostępnych aktualizacjach jest znowu dostępny sp1 do windowsa mimo, że już jest zainstalowany... nawet dwa razy....
Uff

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.