x-kom hosting

Nowy Komp Sie Nie Uruchamia!?

verq
utworzono
utworzono

Witam,

Mam nie mały problem. Ok tydzień temu zamówiłem sobie części żeby złożyć komputer. Niestety po złożeniu komp nie odpalił, tzn. nie było obrazu, system się nie ładował - po włączeniu wiatraki się kręciły, a nic nie odpalało.

Dodam, że wszystkie podpięcia składałem z instrukcją także podpięte jest dobrze.

Oto specyfikacja moich części:

procesor: AMD Athlon AM2 4800+

płyta główna: DFI Infinity NFUltra II-M2 BRISBANE

ram: GEIL 2x 1GB 800MHz KIT CL4

karta graficzna: SAPPHIRE 2600XT DX10 GDDR3 256MB 800/1400MHz

zasilacz: SHARKOON 450W

dysk: samsung 320GB

Bym zapomniał, sprawdzałem zestaw też z inną kartą graficzną i pamięcią i nadal nic się nie działo więc karta i ram powinny być sprawne.

Moje podejrzenia padły na płytę główną.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

mikrus
komentarz
komentarz

a problemy z zasilaczem brałeś pod uwagę??

verq
komentarz
komentarz

też biore pod uwage ale np po włączeniu kompa tacka dvd sie wysuwa i na płycie głównej diody się świecą także zasilacz chyba dobry

dar55
komentarz
komentarz

zresetuj bios zworką , paste pod procka dałeś ?

verq
komentarz
komentarz

pasta pod procem jest bo zmieniałem chłodzenie, a biosa resetowałem.

po prostu chodzą tylko wentylatory a nic sie nie ładuje

dar55
komentarz
komentarz
Niestety po złożeniu komp nie odpalił, tzn. nie było obrazu, system się nie ładował

hm jaki system skoro nie odpaliłeś kompa i nie mogłes go zainstalowac ?

czy jest POST -> pierwsza plansza biosu ?

verq
komentarz
komentarz

sorry "system" to złe słowo użyłem, tam nie ma nawet obrazu na monitorze. Nic się nie pojawia. przy włączeniu kompa wydobywa się dziwny dźwięk, krótki ale nie ten standardowy

mikrus
komentarz
komentarz

napędy, dyski na pewno dobrze podłączyłeś?? (sprawdź zworki taśmy itp)

najlepiej odłącz wszystko (dyski i napędy) zostaw tylko to co jest niezbędne aby komp odpalił i powiedz co się dzieje

dar55
komentarz
komentarz
krótki ale nie ten standardowy

sekundowe pip ?

a sprawdx dobrze kabel i monitor ? jak masz możliwość to podmien monitor

verq
komentarz
komentarz

monitor jest ok, sprawdzałem na innym też ale nadal nic.

ten dźwięk to dokładnie takie pip :)

już to przerabiałem z kumplem, że po kolei wszystko podłączałem ale nic się nie zmieniało, nadal pusto

mikrus
komentarz
komentarz

bez dysków też nie rusza??

a diody na obudowie (czerwona i zielona na raz) palą się cały czas?? (oczywiście jeżeli takowe posiadasz)

verq
komentarz
komentarz

bez dysków też nie rusza.

diody mam dwie czerwone i swiecą sie jednoczesnie

mikrus
komentarz
komentarz

możliwe że rzeczywiście jest coś nie tak z płytą główną. u nie jak były takie objawy to padła mi właśnie płyta. też się obraz na monitorze nie pojawiał diody się świeciły itp itd.

Oddaj płytę do sprawdzenia, na gwarancję.

dar55
komentarz
komentarz

no to :

odłącz wszystko , pozostaw tylko procek , ram i kabelek od power-> płyta powinna piszczeć że nie ma grafiki

dołacz grafikę i to samo sprawdź

verq
komentarz
komentarz

hmm dziwne ale zrobiłem tak jak mówiłeś tzn odłączyłem wszystko i komp zachowywał sie tak samo jak przedtem nawet bez karty graficznej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.