x-kom hosting

Problem Z Memtestem.

Elvis
utworzono
utworzono

Mam taki problem.

Czeste zawiechy, zrzuty pamieci, resety.

Zrobilem test memtesterem:

err1.jpg

(w sumie 8 blędow)

Na 97% wyskoczyl ekran ze zrzucaniem pamieci wirtualnej (kiedys mi na samym poczatku testu wyskoczyl zrzut) z wyrzuconym plikiem: usbport.sys

Oto moje pytania:

1. Czy jesli w mem tescie wyskoczyly blede to na 100% moje ramy sa do wymiany?

2. Czy to ramy powoduja u mnie zrzuty pamieci.

z gory thx

dar55
komentarz
komentarz
1. Czy jesli w mem tescie wyskoczyly blede to na 100% moje ramy sa do wymiany?

nie koniecznie , test nie jest obiektywny w twoim wypadku

2. Czy to ramy powoduja u mnie zrzuty pamieci.

mozliwe ale nie konieczne

memtest należy robić z bootowalnej płytki (ala dos) a nie spod windowsa (na dodatek z problemami)

wyrzuconym plikiem: usbport.sys

masz problem ze sterownikiem USB , masz XP SP2 ?

Elvis
komentarz
komentarz

mam sp2, ale to tylko przykladowy wyrzucany plik, ostatnio tez mialem stmatm.sys

A co do memtestu.

Czy wystąpienie choc 1 bledu w tescie z boota bedzie oczywistym znakiem o padnietych ramach, i bedzie trzeba je wymienic?

dar55
komentarz
komentarz
Czy wystąpienie choc 1 bledu w tescie z boota bedzie oczywistym znakiem o padnietych ramach, i bedzie trzeba je wymienic

tak

olej3232
komentarz
komentarz
Czy wystąpienie choc 1 bledu w tescie z boota bedzie oczywistym znakiem o padnietych ramach, i bedzie trzeba je wymienic?

Prędzej czy później będzie trzeba, ale jeśli nie zauważasz błędów w pracy komputera, to możesz jeszcze trochę na nich popracować, jednak robił będziesz to na własną odpowiedzialność. Może wystąpić uszkodzenie danych na dysku.

Elvis
komentarz
komentarz

zrobilem autorun.ini, dziala pod windowsem, lecz kiedy uruchamiam ponownie komputer, jest napis "boot from Cd room", nic sie nie dzieje, mem test sie nie odpala. Co mam zrobic?

dar55
komentarz
komentarz
zrobilem autorun.ini,

a po cholerę , masz nagrac obraz pliku na płytę i nic więcej , razem ze ściągnięciem nagraniem i uruchomieniem testu zajmuje to 1,5 min

http://www.memtest.org/download/1.70/memtest86+-1.70.iso.zip zassaj , wypakuj , nagraj obraz

Elvis
komentarz
komentarz

sciagnal sie plik w rarze, ktory po probie rozpakowania gereruje taki sam plik. Gdzies wyczytalem ze nie trzeba tego rozpakowywac, wiec dalem spokoj. Odpalilem nero,nagraj obraz plyty, nagralem, res kompa. Wystakuje napiss boot from cd, lecz nic sie dalej nie dzieje.

dar55
komentarz
komentarz
sciagnal sie plik w rarze,

nie w rarze tylko zip , jak wypakowujesz masz jeden plik memtest86+-1.70.iso to jest obraz , wypalasz w nero jako obraz , anuluj /nagrywarka/ nagaraj plik obrazu

działa na 100% a nawet 160%

olej3232
komentarz
komentarz

Otwórz jakieś okno (np. wejdź w Mój Komputer) kliknij Narzędzia (u góry okna) Opcje Folderów..., wejdź w zakładkę Widok, w menu odznacz opcję "Ukryj rozszerzenia znanych typów plików", Kliknij zastosuj, następnie ok. Po tym zabiegu będziesz widział różnicę między tymi plikami.

Dar ma rację, musisz go rozpakować, a następnie w nero znaleźć opcję nagraj obraz płyty!

Elvis
komentarz
komentarz

no nagralem wczesniej tak samo, na plycie readme:

There is no visible file here.

Memtest86+ is located on the bootsector of this CD.

Just boot from this CD and Memtest86+ will launch.

Jednak mem test nie odpala. Wniosek, cos z bootem nie tak. Robie resa i ustawie jeszcze raz. Dam znac jak poszlo.

Edited: nothing has changed ;|

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.