x-kom hosting

Jakie Ram'y Do Asrock P4i45d ?

neXus
utworzono
utworzono

Kupowałem już 2razy RAM'a do tej płyty głównej i jakoś jeszcze ani razu mi nie podeszły ;/ Proszę więc o pomoc. Znalazłem tutaj stronkę, na której jest dokładnie opisane, co to za płyta i co obsługuje, ale jednak wolę zapytać jeszcze na forum, czy dobre RAM'a znalazłem do mojej starej płyty głównej...

http://www.bino.pl/go/_info/?user_id=05731

Tutaj podaje link do Allegro. Czy dobrą kategorię RAM'ów wybrałem ? Kliknij TU

Z góry dziękuje!

neXus
komentarz
komentarz

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na moją płytę główną ;/ Jeśli dobrze się doczytałem to ona nie obsługuje RAM'u powyżej 266MHz, a mniej lub równe 266MHz obsługuje ;/ Chyba dobrze zrozumiałem to co przeczytałem.Mój procek to: Intel Celeron, 1715 MHz (17 x 101) <-- Dane z Everesta

Jeszcze jedno. Moje aktualne, stare ramy: DDR266 (2.5) 256x16. Napis z naklejki na RAM'ach

Gość
komentarz
komentarz
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na moją płytę główną ;/ Jeśli dobrze się doczytałem to ona nie obsługuje RAM'u powyżej 266MHz, a mniej lub równe 266MHz obsługuje ;/ Chyba dobrze zrozumiałem to co przeczytałem.Mój procek to: Intel Celeron, 1715 MHz (17 x 101) <-- Dane z Everesta

Źle zrozumiałeś! Twoja płyta nie będzie taktowała pamięci z wyższą częstotliwością niż 266MHz, co wcale nie oznacza, że pamięci DDR 400MHz (potrafiące pracować z tą częstotliwością) nie będą obsługiwane przez płytę. otóż będę w 100% ale tylko z częstotliwością 266MHZ. Każda pamięć 400MHz będzie chodziła z niższą częstotliwością, a z wyższą nie! Przy pamięciach ponad to sa podawane czasy dostępu i im mniejsza częstotliwość pracy pamięci, tym niższe będą czasy dostępu. Nie polecam kupować pamięci DDR poniżej 400MHz.

neXus
komentarz
komentarz
Źle zrozumiałeś! Twoja płyta nie będzie taktowała pamięci z wyższą częstotliwością niż 266MHz, co wcale nie oznacza, że pamięci DDR 400MHz (potrafiące pracować z tą częstotliwością) nie będą obsługiwane przez płytę. otóż będę w 100% ale tylko z częstotliwością 266MHZ. Każda pamięć 400MHz będzie chodziła z niższą częstotliwością, a z wyższą nie! Przy pamięciach ponad to sa podawane czasy dostępu i im mniejsza częstotliwość pracy pamięci, tym niższe będą czasy dostępu. Nie polecam kupować pamięci DDR poniżej 400MHz.

Czy tym jakże zawiłym (w tej chwili) tekstem chcesz mi przekazać, że moja płyta głowna będzie obsługiwać RAM'a 400MHz ? Jednakże nie będą wykożystywane w pełni ich mocy ? Czy dzięki temu te RAM'a będą mogły pracować dłużej ?

co wcale nie oznacza, że pamięci DDR 400MHz (potrafiące pracować z tą częstotliwością)

Z tą częstotliwością, czyli z 266MHz ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.