x-kom hosting

Jak Przeinstalować Vistę Na Xp?

rifraf7
utworzono
utworzono

Kupiłem kompa w salonie vobis. Miał on 60 dniową wersję visty, która jednak okazała się 30 dniową. Mam windowsa xp i chciałem go zainstalować ale nie wykrywa mi dysku twardego. Na waszym forum czytałem, że może to być problem ze sterownikiem sata. Na opakowaniu o płycie głównej idzie tak: Asus P5VDZ-VM/S P4M90 SATA2 RAID LAN VGA uATX. I teraz sam już nie wiem, czy mam ten sterownik czy nie, więc chyba warto sprubować czy zadziała. Proszę o pomoc w znalezieniu go. Ewentualnie może macie jakieś inne propozycje?

zigi123
komentarz
komentarz

ale instalujesz system z dosa czy z systemu?A teraz tak szukasz sterownika do plyty glownej jak tak polecam wejdz na strone swojego kompa i sciągnij sobie chipseta on uzupelnia brakujące stery a z ja mialem teez taki problemik ze mi dysku nie widzial i tez chcialem na viste musisz miec programik partition magic i skasowac partycje wszystkie potem zrobic sobie partycje od nowa i jedna zrobic tylko dla windowsa i nazwac ją Recowery i na niej zainsaluj system tyle ze potem tej parycji juz nie włączysz bo ona bedzie tylko dla systemu ewentualnie mozesz ja skaoswac przy reinstalacji systemu radzetez sobie ja zgrac i wtedy bedziesz mail pelen obraz systemu i wraz z tym wszystkie stery....

Postaram sie spytac tego ziomka ktory pomagal mi to zrobic bo ja maem wtedy wirusa i mi tak zniszczyl wszystko zemialem taki problem jak ty bez wirusa ze ci dysku nie widzi i sie spytam jego jak on ten dysk zrobil widocznym ae to co napisalem powinno pomódz

------------------------------ -------------------------------------- ----------------------------------------- ------------------------------------

Jezeli choc troszke pomoglem daj +

rifraf7
komentarz
komentarz

Więc tak: ja troche w sprawach kompów niekumaty jestem. Instaluje tak, że wkładam płytkę z widowsem do kompa no i wtedy wyskakuje, żeby nacisąć dowolny klawisz, aby uruchmić płytkę no to klikam i instaluje(a raczej prubuje) z systemu nie moge bo nie włacza się-wersja darmowa się skończyła i po zalogowaniu wyskakuje, żeby wpisać serial. No i chyba się troche nie zrozumieliśmy bo ja mam vistę i chcę zainstalować xp. No a z tym programem nie nawojuje bo nie uruchomie systemu.

dar55
komentarz
komentarz

najpierw sprawdź jaki masz dysk ? sata czy pata (kabelek czy szeroka taśma )

aby uruchmić płytkę no to klikam i instaluje(a raczej prubuje)

co to znaczy ? że nie idzie dalej ?

No a z tym programem nie nawojuje bo nie uruchomie systemu.

bo go uzywa się z bootowalnej płytki a nie spod windy (zassaj UBCD )

poczytaj http://www.forumpc.pl//index.php?showtopic=17875

rifraf7
komentarz
komentarz

Dar55 tylko, że nie moge sprawdzić jaki mam dysk bo jak otworze kompa to zerwe plomby i stracę gwarancję. A o instalacji to pisałem po prostu nie wykrywa dysku, więc nie bardzo jest jak zainstalować.

Dziniu
komentarz
komentarz
Dar55 tylko, że nie moge sprawdzić jaki mam dysk bo jak otworze kompa to zerwe plomby i stracę gwarancję. A o instalacji to pisałem po prostu nie wykrywa dysku, więc nie bardzo jest jak zainstalować.

mi to wygląda na dysk SATA gdy masz taki dysk to podczas ładowania sterowników musisz nacisnąć klawisz F6 i wybrać odpowiedni sterownik sterowniki te możesz ściągnąć z internetu i wgrać je na dyskietkę a następnie je zainstalować instalacja powinna ruszyć bez problemu

Edit

spóźniłem się troszki dar mnie uprzedził więc proszę moda o nie kasowanie tego postu

rifraf7
komentarz
komentarz

Dzięki dar55 i Dziniu a możecie mi pomóż znależć stery do tej płyty Asus P5VDZ-VM/S P4M90 SATA2 RAID LAN VGA uATX, albo chociaż jak jest po ang płyta główna??????

Dziniu
komentarz
komentarz

zajrzyj pod ten adres

Edit

a po ang. płyta główna to motherboard

dar55
komentarz
komentarz

czy ty jestes pewney co do modelu ? bo coś jej nie ma na stronie asusa

rifraf7
komentarz
komentarz

Spisałem wszystko identycznie z pudełka po kompie, na ulotce było jeszcze takie coś chipset Via P4M900, więc nie wiem gdzie dobrze pisze

dar55
komentarz
komentarz

a mnie się wydaje że to jest twoja płyta P5VD2-VM SE , ale i tak strona asusa teraz nie działa

rifraf7
komentarz
komentarz

I to skompresowane wrzucić na dyskietkę?

dar55
komentarz
komentarz

wypakuj :D i poczytaj readme jeżeli jest

adaho
komentarz
komentarz

Panowie wiecie co? ja chyba jednak wracam do visty. Za dużo u mnie konfliktów sprzetowych. Co chwila jakis bluescreen. Długo walczyłem by zainstalowac tego xp'ka na viste, ale trzeba sie przyzwyczaic do visty. Moze jakos przezyje.

Problem w tym, ze teraz pytanie jest takie: jak wrocic do visty? :-)

Z tego co mi sie udało dowiedzieć to stawiajac nowy system (vista) to automatycznie formatowane są wszystkie partycje i tworzona jedna.

Więc jak to jest? Strace wszystkie dane?? :(( nie da rady tylko c: sformatowac i jakos wrzucic viste z Recovery Cd vista.

pozdro

Dziniu
komentarz
komentarz

można zainstalować Vistę tylko musisz posiadać płytkę odpowiadającą wersji twojego systemu np. masz Vistę Home Premium to musisz mieć płytkę do Home Premium a następnie podać podczas instalacji z obudowy numer seryjny tego Windows

adaho
komentarz
komentarz

problem w tym, ze chyba nie mam :/ mam tylko ten recovery cd do laptopa :/

Dziniu
komentarz
komentarz

płyta może być nawet pożyczana musisz tylko podać oryginalny klucz naklejony na obudowie

adaho
komentarz
komentarz

ehhh czyli musze szukac kogos co bedzie miał Windowsa Viste :-( kiepsko to widze...

Dziniu
komentarz
komentarz

no chyba niestety tak a naklejkę masz na obudowie? jeśli chcesz to skorzystaj z Recovery CD tylko że przywróci ci to komputer do fabrycznego stanu systemu czyli takiego w jaki kupowałeś komputer i Recovery kasują wszystkie partycje które utworzyłeś oraz dane więc jeśli jakoś możesz to zaarchiwizuj dane bo ja mam laptopa też z Recovery i mam tam opcję Napraw Komputer i tam mam możliwość zrobienia kopii zapasowej Recovery oraz przywracania systemu zobacz czy u ciebie niema czegoś podobnego

adaho
komentarz
komentarz

no jest naklejka na obudowie. hmmm fabrycznie to były dwie partycje po 90 gb (dysk 200gb).

Heh boje sie włozyc ten recovery cd :) za duzo mam waznych danych na d:

Dziniu
komentarz
komentarz

to sprawdź czy nie masz takiej opcji jak naprawa komputera bo nie wiem czy akurat w tym kompie jest takie coś bo to zależy od komputera i wtedy jakbyś to miał to zaarchiwizował byś dane na płytę i zrobił Recovery

adaho
komentarz
komentarz

zaarchiwizowac ponad 70gb danych na płytkach? :/ yyy...

Gdzie to sprawdzic tę opcje?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.