x-kom hosting

Podkręcanie e7300

szagus
komentarz
komentarz

Zwiększ do 1.28V i podkręć do 3.5GHz. Puść test.Napisz jaka była maksymalna temperatura.

  • Dobra wypowiedź 1

sokobijec
komentarz
komentarz

teraz mam 1,24 i jade na 3,4 z testem, minelo juz 1,5h jak narazie bez bledow. najwyzsze temp to 55,56,57

dlaczego na screenach z occt pokazuje mi ze procka mam do 4,26podkreconego? gdy w biosie mam ustawionego na 3,4 a tu pokazuje Current clock: 4629 mhz fsb 463mhz

szagus
komentarz
komentarz

Głupoty pewnie jakieś pokazuje, to się zdarza. Patrz na to, co pokazuje CPU-Z.

  • Dobra wypowiedź 1
sokobijec
komentarz
komentarz

test 2g10min bez problemow, nie wiem czy krecic dalej czy nie... temp w normie najwyzsza 58

szagus
komentarz
komentarz

Do 65 stopni w stresie i 1.3625V można kręcić. Powtarzam to już po raz n-ty :E

  • Dobra wypowiedź 1
sokobijec
komentarz
komentarz

wiem wiem ale nie wiem czy jest sens bo wielkich roznic w fpsach nie ma:)

szagus
komentarz
komentarz

A powinny być. U mnie na E7300 + HD5770 widać dużą różnicę między niepodkręconym, a podkręconym procesorem.

  • Dobra wypowiedź 1
sokobijec
komentarz
komentarz

ta karta chyba troszke za mocna:) sprobuje go do 4ghz jutro dac:) widzialem ze ktos 4,1 nawet mial:)

szagus
komentarz
komentarz

Tyle raczej nie dasz rady, niedługo napięcia nie będą wyrabiać, trzeba będzie też dovoltować płytę i zacząć kręcić szynę PCI-E. Zabawia dopiero się zaczyna, na razie było przedszkole.

  • Dobra wypowiedź 1
sokobijec
komentarz
komentarz

ale do tego napiecia nie bede musial zmieniac nic innego? mowa o 1.3625V

szagus
komentarz
komentarz

Nie wiadomo, kręć to zobaczymy.

  • Dobra wypowiedź 1
sokobijec
komentarz
komentarz

a ty na jakim napieciu masz te 3.80? zmieniales cos procz ramu, pcie na 100 i napiecia?

szagus
komentarz
komentarz

Nie pamiętam, bo na codzień mam ustawione 3.5GHz, ale miałem powyżej 1.3V, PCI-E na 108 bodajże (bo mam słabszą płytę i musiałem ruszać), szynę FSB +0.1V i mostek północny +0.1V

  • Dobra wypowiedź 1
sokobijec
komentarz
komentarz

3,5ghz z napieciem 1,28... najwyzsza temp to 52 stopnie ale teraz pytanie czy moja plyta nie bedzie za slaba do ewentualnego wiekszego OC? asus p5ql pro

szagus
komentarz
komentarz

Jest lepsza niż moja.
Jakoś mi ciężko uwierzyć w te 52 stopnie przy takim napięciu, jakie masz chłodzenie?

  • Dobra wypowiedź 1
sokobijec
komentarz
komentarz (edytowane)

dodaje linka ze screenem i tam masz temp jak nie wierzysz caly czas test i pozaznaczalem temp, chlodzenie asus silent square evo i dodam ze pokazuje mi takie same temp w speedfanie i hwmonitor, jedynym bledem jest napiecie jakie pokazuje occt bo w boiosie mam na 100% 1,28

szagus
komentarz
komentarz

Dobre chłodzenie masz ;]

  • Dobra wypowiedź 1
sokobijec
komentarz
komentarz

nie wiem nie znam sie hehe

1g 50min mysle ze wystarczy tego testu... 3,5ghz 1,28 napiecie... co teraz proponujesz szagus?:P najwyzsza temp na rdzeniu 56, srednia 54

szagus
komentarz
komentarz

Jedziem dalej jak to się mówi na wschodzie.
Proponuję 3.6GHz bez ingerencji w napięcie, test na razie puszczaj na jakieś 15 minut.

  • Dobra wypowiedź 1
sokobijec
komentarz
komentarz (edytowane)

ok:) musze ci dac plusy bo bardzo duzo mi pomogles, bez ciebie nie dalbym rady bo bylem zielony w tym teamcie:P podnoszą mi sie jeszcze ramy przy podnoszeniu procka, wiadomo to normalne ale z poczatkowego bodajze 671 zrobilo mi sie juz 707 a w cpu-z taktowanie nadal mam 360mhz i 1:1. Nie jest to zaden błąd? nie wieksze taktowanie powinien pokazywac cpu-z?

3,6 mysle osiagniete.... 1g testu nie bylo zadnych bledow przy napieciu 1,28. Najwyzsza temp 58,54,53. Srednia ktora caly czas sie utrzymywala 52,51

szagus
komentarz
komentarz

Bardzo dobrze.
O ramy nie musisz się martwić aż do 800MHz, wątpię abyś tyle osiągnął :E
Spróbuj zrobić to samo na 3.7GHz.

  • Dobra wypowiedź 1
sokobijec
komentarz
komentarz

nie dalo rady na 1,28-1,29 3,7... jade 3,7 na 1,30625 zobaczymy co to bedzie

bezpieczne napiecie dla tego procka to: 1,30625 czy 1,36250???? bo jezeli to drugie to daleko do niego jeszcze:P

szagus
komentarz
komentarz

1.3625, ale teraz będziesz się do niego zbliżał szybko. Oczywiście można je przekraczać, ale jest to niewskazane, szczególnie dla Ciebie, bo jesteś jeszcze początkujący :)

  • Dobra wypowiedź 1
sokobijec
komentarz
komentarz

3,7 nie dalo rady na 1,31:P ile probowac?

szagus
komentarz
komentarz

Idź z napięciem w górę, aż do 1.3625V. Jak nic to nie da to powiem co dalej można próbować.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.