x-kom hosting

Problem Przy Starcie Kompa.

andrzej2010
utworzono
utworzono

Obiawy są takie. Prawie za każdym razem komp włancza się normalnie, ale raz na jakiś czas, wszystko się uruchamia tylko nie ma tego sygnału informującego że bios wystartował. I dalej nic, bo wiadomo bez startu biosu to sobie można. Co może być tego przyczyną.

dar55
komentarz
komentarz
tylko nie ma tego sygnału informującego że bios wystartował.

tzn ze dalej nie ładuje się system ?

andrzej2010
komentarz
komentarz

Nie. To znaczy ze nie startuje bios. Jak się uruchamia komputer to zawsze jest takie beeep(sygnał dzwiękowy) który informuje że bios się uruchomił. System startuje dobpiero po biosie

dar55
komentarz
komentarz

ja wiem jak startuje komp :D , thx za instrukcję

jak ci nie wystartuje sprawdź czy wiatraki się kręcą , masz athlona ?

andrzej2010
komentarz
komentarz

Nie mam intela. Wiatraki się kręcą. moze podam specyfikacja. asus P5ND2 SE, pentium d 925, gforce 6600gt, zasilacz modecom 400pfc, 2x512 ramu corsair. Przypuszczam ze nie jest to wina płyty tylko czegos innego. I zawsze jak włanczam kompa to napęd dvd wydaje dziwny dzwięk, cos jak by startowala staja dyskietek(tylko ze ja nie mam stacji dyskietek)

dar55
komentarz
komentarz
ale raz na jakiś czas,

mniej więcej ?

to napęd dvd wydaje dziwny dzwięk,

odłacz go i wtedy sprawdzaj

andrzej2010
komentarz
komentarz

No jak mniej więcej włanczam kompa 5 razy dzienie to 2 razy nie zaskakuje. I wiem że to napęd wydaje takie dzwięki bo jak go odłączyłem to nie było nic słychać. ale czy napęd może mieć wpływ na start kompa?

dar55
komentarz
komentarz

może na zasilacz , jak słaby to wtedy cuda się dzieją , sprawdz kondensatory na płycie czy nie sa wybrzuszonr

andrzej2010
komentarz
komentarz

sprawdzalem, nie są. a jak by były to by się chyba komp nie uruchomil. czy się myle.

dar55
komentarz
komentarz
a jak by były to by się chyba komp nie uruchomil. czy się myle.

mylisz się :D

no cóż chyba trzeba podejśc do testów, załatw inny zasilacz (sprawny :D ) i wymień bateryjkę na płycie (mały koszt -nie zaszkodzi)

andrzej2010
komentarz
komentarz

Ok. w takim razie zalatwie inny zasilacz i zobacze. moze faktycznie to jego wina. dodam ze ostatnio zmienilem obudowe od kompa i kupilem nowy cooler ktory jest podswietlany diodami led. moze dlatego tak siedzieje. moze boxowe coolery mniej ciagna z zasilacza.A cha i jeszcze jedno. mam zasilacz modecom 400 a znajomy mi powiedział że zasilacze modecomu mają zawyzoną wartość napięcia. zamiast 400 moze to byc nawet 300. czy to prawda?

dar55
komentarz
komentarz
asilacze modecomu mają zawyzoną wartość napięcia. zamiast 400 moze to byc nawet 300

napięcia ? chyba WAT

ale napewnio nie aż tak ża jest 300W a pisze 400W

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.