x-kom hosting

Dwa systemy operacyjne (XP i 98SE)

korpi90
utworzono
utworzono

Otóż potrzebuje w pełni działającego MS-DOS (dziś znany jako wiersz poleceń - nie lubię tej nazwy) więc myślę nad zainstalowaniem 98SE. Potrzebuje do flashowania starszych telefonów ale wiadomo pogra się przy okazji w starsze gry (jak nie ebdzo stare). Wiem że jest takie coś jak DOSBox ale nie che się w to bawić.
Tylko bym chciał zainstalować obok XP na bardzo starym kompie lecz wymagania spokojnie spełnia. Są tam dwie partycje tylko pamiętam jak kiedyś wgrywałem 98SE to wawałal na tym samym miejscu XP bo nie było (chyba) wyboru partycji itd.

I i jeszcze problemy ze sterami, XP po instalacji wszystko miał, nawet dźwięk, a w 98SE nawet rozdzielczość tylko 640x480.
Komputer to był jakiś biurowy (Comapq) w pracował kiedyś bardzo znanej firmie telekomunikacyjnej której już nie ma (znaczy branding)

Komp to:
- Procesor Pentium (II?) 1GHz
- RAM'y SD DDR 512MB (Max xD)
- Grafika zintegrowana (chyba 32 mb)
- Dysk twardy 20GB
- Napęd DVD

kelloco2
komentarz
komentarz

Dobra, ale jakieś pytanie? Jest problem z instalacją czy jak?
Możesz też użyć VirtualBoxa i tam zainstalować sobie tego MS-DOSa. Z tego co wiem można bezpośrednio zezwolić na sterowanie urządzeniem podpiętym pod USB systemowi w maszynie wirtualnej, więc powinno to zadziałać.

korpi90
komentarz
komentarz

Instalacja szybka i bezproblemowa tylko 98SE robi jedną partycje na dysku ;/

Igorrodz
komentarz
komentarz

Nie napisałeś w czym problem. Jeśli szukasz systemu, który nie jest już sprzedawany to napisz bezpośrednio do M$ bo nikt CI tu torrenta nie poda.

korpi90
komentarz
komentarz

[quote name='Igorrodz' timestamp='1348081503' post='1583574'] Nie napisałeś w czym problem [/quote]W tym jak zainstaluje 98SE to potem nie zainstaluje XP bo będzie jedna partycja. A jak zrobić żeby były dwie?

kelloco2
komentarz
komentarz

Użyj jakiegoś programu do partycjonowania. (zmniejsz po instalacji Win98 tą partycję).

Polecam Gparted

Igorrodz
komentarz
komentarz

Tak, Gparted jest odpowiednim programem.
Każdy system [b]musi [/b]być na oddzielnej partycji.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.