x-kom hosting

Jaka Pamiec?

dobe23
utworzono
utworzono

Witam,

Mam w tej chwili plytke Asusa M2N4-SLI, (Pamięć 4 x DDR2 800 / 667 / 533 MHz, Dual Channelmax. 8 GB, niebuforowana). A na niej siedzi sobie jedna kostka pamieci 1GB DDR2 667 MHz.

Chcialbym sobie dokupic jeszcze jedna kosc 1 lub 2GB z tym ze nie weim czy mam kupic 667 czy moze 800. Czy 800 bedzie w pelni wykorzystywana pomimo ze druga jest tylko 667 czy nie oplaca sie przeplacac.

Z gory dziekuje za pomoc.

pozdr

falcon1984
komentarz
komentarz

Jak kupisz 800 to dostosuje się ona do drugiej kości i razem będą chodziły na 667. Lepiej kupić jakaś tańszą 667 druga kość...

dobe23
komentarz
komentarz
Jak kupisz 800 to dostosuje się ona do drugiej kości i razem będą chodziły na 667. Lepiej kupić jakaś tańszą 667 druga kość...

A czy lepiej jest kupic jedna kosc 2gb czy 2x1gb i puscic je w dual channel? co bedzie efektywniejsze? i czy nadal beda blokowane przez ta 667?

falcon1984
komentarz
komentarz
A czy lepiej jest kupic jedna kosc 2gb czy 2x1gb i puscic je w dual channel? co bedzie efektywniejsze? i czy nadal beda blokowane przez ta 667?

Sprzedaj tą co masz i kup sobie Patrioty albo OCZ 2x1GB 800MHZ za około 200zł

Lepiej wziąć 2 kości w dualu i nie puszczać ich razem z tą 667

snip91
komentarz
komentarz

Zrób tak, jak radzi falcon. Sprzedaj tą kostkę, co masz i kup Patrioty LLK 2x1GB 800 MHz CL4 za 209 zł z apollo.pl

Puścisz je w dualu i będą szybciutkie :)

dobe23
komentarz
komentarz
Zrób tak, jak radzi falcon. Sprzedaj tą kostkę, co masz i kup Patrioty LLK 2x1GB 800 MHz CL4 za 209 zł z apollo.pl

Puścisz je w dualu i będą szybciutkie :)

Ok, tylko jeszcze jedno pytanie, OCZ tutaj sa bardzo drogie(40f - 2x 512) a Patriotow nie ma. (mieszkam w UK i szukam na tutejszym ebayu). Jakie marki mozecie jeszcze polecic?

falcon1984
komentarz
komentarz

Corsair, Geil też są dobre

snip91
komentarz
komentarz

Kingston HyperX też jest bdb ;)

falcon1984
komentarz
komentarz

Kup sobie w Dualu dwie kości po 1 GB, patrz żeby były 800MHz. Polecam z tej pierwszej strony w pierwszej kolejności Corsairy oraz OCZ, a z drugiej jak znajdziesz to można wziąć najlepiej Patrioty 800MHz CL4 LLK.

dobe23
komentarz
komentarz

Witam ponownie :)

dzieki za dotychczasowa pomoc i prosze o wiecej.

Kupiłem ta pamiec z linku powyzej. I przypomnial sie problem jaki mialem z poprzednia pamiecia...

Poprzednia pamiec byla 667 ale musialem ja puscic na 533 bo praktycznie po kilku, kilkunastu minutach pracy mialem freeze...

Teraz te 800 musialem puscic na 667 bo historia sie powtorzyla... jakies pomysly?

moge jeszcze dodac ze w Biosie nic nie mieszalem oprocz obnizenia taktowania ddr.

olej3232
komentarz
komentarz

Spróbuj zrobić Update BIOS-u, bo skoro z każdymi jest to samo to pewnie on nawala!

dobe23
komentarz
komentarz
Spróbuj zrobić Update BIOS-u, bo skoro z każdymi jest to samo to pewnie on nawala!

No coz... update zrobiony, i co prawda przy starcie komp nie piszczy ale wywala sie juz na starcie windowsa (niebieski ekran).

Moze pomogloby zwiekszenie napiecia? tylko nie wiem na jakie ustawic, bo w tej chwili jest na auto.

Dodatkowo zauwazylem, ze bardzo skoczyly mi temperatury, CPU oscyluje kolo 50 przy niewielkich naprawde obciazeniach (nawet w biosie) a MOBO kolo 40.

Zauwazylem to dzis rano.

help :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.