x-kom hosting

Pamięć 266mhz A 400mhz Na Płycie Ecs K7vta3

Bochnia
utworzono
utworzono

Dotychczas maiłem tylko 256mb/266mhz ramu. Ostatnio dostałem 2 kości jedną 512/400mhz i drugą 256/400mhz. I teraz moje pytanie Jak mój komputer będzie lepiej pracował jak włoże szystkie?? czy mozę jak tylko te 400mhz?? Dodam jeszcze że moja płyta głowna to ECS K7VTA3, procesor: Duron 1,2ghz. Z góry dzięki za odpowiedzi.

sla1971
komentarz
komentarz

Nawet jesli to sa pamieci DDR 400,to i tak na twoim systemie benda pracowac jako DDR266.Zyskujesz tylko wiecej Mb,a to zawsze cos.

Bochnia
komentarz
komentarz

czyli dać wszystkie?? A poukładać je w jakieś kolejności czy jak??

byku
komentarz
komentarz

Najlepiej na pierwszych slotach dawać najszybsze, a potem kolejno wolniejsze, ponieważ pierw będą wykorzystywane pierwsze sloty.

snip91
komentarz
komentarz

I tak będą wszystkie jednej prędkości, więc nie ma to znaczenia.

Bochnia
komentarz
komentarz

A można je jeszcze jakoś podtuningować?? W biosie czy coś?? <_<

snip91
komentarz
komentarz

Można podkręcić, ale nie licz na super wyniki ;) Jak masz słaby zasilacz, to lepiej nie próbuj, przyrost mocy i tak będzie niewielki.

Bochnia
komentarz
komentarz

A jeśli mam w biosie ustawione jakiś dram clock na 100mhz a moge go dąc na 133mhz to dać. Czy jak??Sorki że zadaje tyle pytań ale jestem "noobem" w tych sprawach. Pozdro i dzięki za odpowiedzi. :rolleyes:

snip91
komentarz
komentarz

Jak masz na 100 MHz to chodzi ci na 200 MHz efektywnej. Jeśli dasz 133 MHz rzeczywistej, będzie 266 MHz efektywnej. Zawsze przyrost jest. Ale przy tej zmianie pewnie CL pójdzie w górę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.