x-kom hosting

,,Out of range'' na monitorze po włączeniu komputera

ShaggyS
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Dzisiaj rano komputer normalnie chodził lecz po powrocie do domu przy włączaniu wyswietla sie ,,Out of range'' , i komputer nie chce sie włączyć. Jak to naprawić, da sie to wogóle naprawić i czy samemu dam rade? Nie znam sie zbytnio na komputerach. Chciałem go sformatować licząc, że to coś pomoże lecz prędzej wyświetla się czy chce uruchomić komputer normalnie, tryb awaryjny itp. Za każdym razem komputer albo sie chce włączać dalej i wtedy wyskakuje ten błąd albo uruchamia się ponownie. Czytałem, że takie błędy często wyskakują przy np. uruchamianiu gry lecz mi przy włączaniu i nie moge odpalić wogóle komputera. Monitor działa na 100%, sprawdzałem z innym kompem a przy ustawieniach nic nie grzebałem.

gabewu5
komentarz
komentarz

Out of range oznacza to, że twój monitor nie obsługuje rozdzielczości nadawanej przez twoją grafike.

ShaggyS
komentarz
komentarz

Ale do pewnego momentu się coś wyświetla czyli chyba coś obsługuje ;p Działało poprawnie juz kilka lat a teraz nic nie mieszałem i nie działa ;/ A jeśli nie obsługuje tej rozdzielczości to jak ją zmienic skoro nie moge odpalić kompa?

gabewu5
komentarz
komentarz

Jeżeli masz windowsa 7 (na xp też chyba działa) to podczas włączania wciskaj cały czas F8, i tam wybierz opcje włączenia w niskiej rozdzielczości, jeżeli to nie pomoże, to do wymiany prawdopodobnie karta graficzna (sam tak miałem)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.