x-kom hosting

Co to jest SATA/300 i SATA/600?

wellingtons
utworzono
utworzono

Czy SATA/300, to jest to samo co SATA II?
A SATA/600, to SATA III?

offmyself
komentarz
komentarz

SATA II - prędkość 300MB/s
SATA III - prędkość 600MS/s

wellingtons
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, dzięki, a SATA III, ma takie samo złącze jak SATA II?

offmyself
komentarz
komentarz

Tak, ale żebyś mógł w pełni wykorzystać SATA III zarówno dysk jak i płyta główna musi SATA III obsługiwać.

  • Dobra wypowiedź 1
wellingtons
komentarz
komentarz

Ok, dzięki.

Erelas
komentarz
komentarz

A ja spytam odnośnie tych dysków czy Płyta główna obsługująca Sata III będzie działać z dyskiem Sata II ?
Przepraszam że tak się podpinam, ale nie chciałem tworzyć tematu z takim krótkim pytaniem. :)

piotrasta
komentarz
komentarz

tak standard jest kompatybilny ze wcześniejszymi wersjami dysk sata1 a płyta sata3 i odwrotnie dysk sata3 a płyta sata1

  • Dobra wypowiedź 1
offmyself
komentarz
komentarz

Tak , wszystko będzie działać. Inaczej będzie jeżeli sytuacja byłaby odwrotna np. gdzie dysk jest SATA III a płyta SATA II wtedy dysk pracował by jako
SATA II.

  • Dobra wypowiedź 1
Erelas
komentarz
komentarz

Dzięki za informacje, ten aspekt martwił mnie od 2 tygodni, a google jakoś nie chętnie mi służyło poradą w tej materii. :)

  • 6 lat później...
Jorvik
komentarz
komentarz

Witam
Mam pytanie i chyba zadam je tutaj żeby nie mnożyć niepotrzebnie wątków. Bo pytanie dotyczy powyższego.
Mam laptopa w którym mam dysk SATA II . Teraz chciałbym zastąpić go SSDekiem z SATA III.
Moja płyta główna to Hewlett-Packard 80C4. I nie wiem czy obsługuje SATA III. A co będzie jak nie będzie obsługiwała? Co wtedy tracę z korzyści jakie oferuje SSD  SATA III?  Powyżej użytkownik "offmayself" napisał że nie w pełni wszystko się wykorzysta/. 

Mogeto
komentarz
komentarz

jeśli SSD zwolni do SATA2 to tracisz szybkość kopiowania/przenoszenia plików, ale nie tracisz tego co jest najważniejsze w SSD czyli czas dostępu do pliku

Jorvik
komentarz
komentarz

I wszystko jasne już. Dziękuję za odpowiedź.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.