x-kom hosting

Vista "muli" przy starcie

kamilos100
utworzono
utworzono

Witam,
Od pewnego czasu mam dość irytujący mnie problem mianowicie, po załadowaniu się pulpitu muszę czekać conajmniej 2-3min aż będę mógł cokolwiek zrobić. Zauważyłem że po uruchomieniu pokazuje się kilka procesów, a po od lagowaniu pojawia się reszta.

Youki
komentarz
komentarz

napisz jaki masz sprzet, oraz ilosc ramu

TheSlimShady1111
komentarz
komentarz

Od kiedy pamiętam to z Vistą zawsze jakieś problemy były a dobrym rozwiązaniem była przesiadka na 7-mkę a co do twojego problemu to prawdopodobnie obciążyłem Visielca jakimś bublem programowych, miałem podobny problem.

maciekj22
komentarz
komentarz

Masz zainstalowane najnowsze aktualizacje wraz z Service Pack 2 ? Przy uruchomieniu używasz wszystkich rdzeni procesora czy tylko jednego?

TheSlimShady1111
komentarz
komentarz

aktualizacje raczej nie mają tutaj nic do rzeczy, chodzi bardziej o coś innego.

kamilos100
komentarz
komentarz

Aktualizację instaluję jak leci, tzn mam wszystko co się da. Sprzęt to Acer Aspire 5720z
@maciekj22
Jak sprawdzić ile rdzeni jest używanych przy rozruchu?

TheSlimShady1111
komentarz
komentarz (edytowane)

ogarniasz te łidżety (czy jak tam to się zwie) z prawej strony co są to masz tam kalendarz, jakąś tam głupotę ze zdjęciami i też jest miernik pracy procka odpal to i będziesz widział za każdym razem jak Visielec zaloguje się to ten miernik z pozostałymi łidżetami będzie i możesz zobaczyć co jak z czym ale stawiam na to że będzie 100% wykorzystanie proca i bądź tego pewny

maciekj22
komentarz
komentarz

[quote name='TheSlimShady1111' timestamp='1346241430' post='1570449'] aktualizacje raczej nie mają tutaj nic do rzeczy, chodzi bardziej o coś innego. [/quote]

A tu byś się zdziwił drogi kolego, ale patrząc na Twoją ilość postów wybaczam :)
Aktualizacje (w szczególności bezpieczeństwa) mają ogromny wpływ na wydajność komputera....no bo jeśli system będzie dziurawy to i robactwo będzie się zbierać, w efekcie czego Vista może przymulać. A ilość rdzeni sprawdzisz wpisując w menu start polecenie "msconfig" i przechodząc do zakładki "zaawansowane" i "rozruch" - teraz jestem na Linux'ie więc mogłem źle napisać nazwy, ale i tak trafisz :)

TheSlimShady1111
komentarz
komentarz

a co ma ilość postów do wątku tego tematu ?
Zgadzam się z tymi aktualizacjami dla bezpieczeństwa ale mi chodziło o co innego, miałem taką przygodę że zainstalowałem jakiś programik (nie pamiętam już jaki) ale nie dość że był trudny w odinstalowaniu ale i pomimo tego że nie było go na kompie w menedżerze urządzeń pojawiał się i za każdym razem musiałem go usuwać i w tedy wszystko było okej a na domiar złego na tym kompie co teraz stacjonuję nie mam zainstalowanego Deamona a on mi się pokazuje i do tego pamięć z dysku systemowego mi wcina jak nie wykasuje go z menedżera.

kamilos100
komentarz
komentarz

Ustawiłem na 2 rdzenie ale to nie pomaga, tak patrzałem w menadżerze zadań i dopiero po pojawieniu się procesu wmpnscfg.exe następuje unlag.

maciekj22
komentarz
komentarz

daj screen z programu msconfig z zakładki "autostart"

kamilos100
komentarz
komentarz

Nie mam takiej zakładki

Screen:
http://desmond.imageshack.us/Himg833/scaled.php?server=833&filename=beztytuuiam.jpg&res=landing

maciekj22
komentarz
komentarz

"autostart" czyli inaczej "uruchamianie" :E mówiłem, że na Kubuntu siedzę :D

kamilos100
komentarz
komentarz

http://desmond.imageshack.us/Himg196/scaled.php?server=196&filename=beztytuumar.jpg&res=landing

maciekj22
komentarz
komentarz

Tylko defender? O.o a gdzie jakiś antywirus, jakiś głupi program (np. ATITool?) ? Przecież to nie możliwe :E
Przeskanuj go na stronie mks.com.pl

kamilos100
komentarz
komentarz (edytowane)

Antyvira nawet nie instaluje, juz kilka razy mialem i nic visty sie nie lapalo wiec odpuscilem, kilka dni temu tez skanowalem i nic. A programow malo bo z autostartu powywalalem co tylko mozliwe.

Strona mi nie działa

maciekj22
komentarz
komentarz

http://www.mks.com.pl/skaner/

Musisz odpalić na IE

[quote name='Kamilos100' timestamp='1346332199' post='1571363'] Antyvira nawet nie instaluje [/quote]

Jak można siedzieć na systemie bez Antywirusa?

Ps. zdefragmentuj dysk, a jak to nie pomoże to wykonaj skan przez HD Tune :)

kamilos100
komentarz
komentarz

Defragmentowalem wczoraj 2 dyski, bez antywira mozna siedziec, jeszcze nigdy na viscie nic nie mialem, co innego z xp :P Przeskanuje jutro i dam znać.

maciekj22
komentarz
komentarz

[quote name='Kamilos100' timestamp='1346359881' post='1571716'] bez antywira mozna siedziec, jeszcze nigdy na viscie nic nie mialem, co innego z xp :P [/quote]

A co to za różnica bo nie załapałem? :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.