x-kom hosting

Czy aktualizacja BIOSu powoduje utratę gwarancji?

Tomasz4688
utworzono
utworzono

Jak w temacie? oczywiscie szukalem na google ale opinie są rozne, jedni mowia ze mozna tylko ze strony producenta, inni ze mozna wszystkie wersje lub ze w ogole nie mozna ingerowac w BIOS
na stronie producenta jest kilka wersji BIOSu ale jest komunikat: [i]Updating an incorrect BIOS may cause harm to your system. We recomend that you only do this after being instructed by one of our Customer Care representatives. By using these updates you agree to accept the possibility of product failure.[/i]

chcialem zrobic update bo jest kilka waznych poprawek dotyczacych kontrolek czy bledow czytnika kart, itd
Laptop packard bell
http://www.packardbell.pl/pb/pl/PL/content/download

piotrasta
komentarz
komentarz

możesz aktualizować bios na tego ze strony producenta do jakiś innych modyfikowanych to nie mam pojęcia

Tomasz4688
komentarz
komentarz

No OK
a teraz pytanie, sciagnolem tego BIOSa i z tego co widze są dwa sposoby wgrywania

[SOP]
1. DOS flash: Please execute "BIOS.BAT" batch file to update bios under pure Dos mode.
2. Windows flash: Please click "P5WE0120" to update bios.

który jest lepszy i bezpieczniejszy?

maciekj22
komentarz
komentarz

Ja bym wybrał ten pod dosem - musisz mieć partycję FAT i np dysk startowy Windows 98.

Tomasz4688
komentarz
komentarz

troche dużo z tym zachodu, nie mam instalki 98
przez Windows nie mozna? wieksze ryzyko?

jeszcze spytam:
czy jakby...... [i]'odpukać' [/i]cos sie stało z laptopem to uznają gwarancje wtedy? czy nie powiedzą ze ingerowałem w oprogramowanie i dlatego nie działa?

maciekj22
komentarz
komentarz

Ha ha ha - teoretycznie powinni uznać gwarancję, ale praktycznie jeśli serwisant będzie głupi to nie byłbym tego taki pewny :)
Powiem tak spotkałem się kilka razy z sytuacjami, gdzie aktualizacja przez Windows powodowała błędy (czyt: uszkodzenia), pod DOS'em jeszcze nigdy :)
Ale do odważnych świat należy jak mówi stare porzekadło, na 95% nic nie powinno się stać :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.