x-kom hosting

Moderacja - może trochę pokory?

thepolishkiller
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam! Sprawa nie jest może wielka, ale jednak chyba na przyszłość by wypadało trochę zwrócić na to uwagę. Mówię konkretnie o poniższym temacie:

[url="http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=258236"]http://www.forumpc.p...howtopic=258236[/url]

[quote name='Youki' timestamp='1345653918' post='1565283']
Napisz cene w tytule najpierw :E

(EDIT)
"antos (dziś, 19:18):
Nie baw się w moderatora bo nie ty tu jesteś od upominania innych userów"[/quote]

Cóż tak okropnego zrobił użytkownik zwracając uwagę na błąd innej osoby, że aż trzeba tutaj edytować i pisać "nie ty tu jesteś od upominania" (nie wspominając o prostym napisaniu "Ty" wielką literą, w końcu zwracasz się bezpośrednio do innej osoby...)? Jak w tytule - może trochę pokory? Bycie moderatorem nie oznacza, że jesteś antosiu za przeproszeniem "świętą krową" i gdy osoba po prostu zwraca komuś uwagę na błąd (i uprzedza w tym moderatora) to przecież nic złego. Regulamin mu zabrania zwrócenia uwagi na błąd? Jeśli robi to przed moderatorem, wtedy użytkownik może szybciej zareagować ze zmianą i dzięki temu również szybciej rozwiązać problem, otrzymać odpowiedź. Może to tylko moja opinia, jak pisze jest to raczej drobnostka, ale takie sprawy po prostu rażą mnie w oczy, zwłaszcza że już samo "nie baw się" raczej przywodzi na myśl wypowiedź w złym tonie, aniżeli w dobrym. Jeśli użytkownik za pomoc w organizacji forum ma być ganiony - i to takim "tonem" - to chyba jednak nie wszystko jest tak jak być powinno.

Pozdrawiam!

snip91
komentarz
komentarz

Od zgłaszania takich rzeczy jest funkcja "Zgłoś". Wtedy moderator może szybko zareagować na zgłoszenie. Takie posty są kompletnie zbędne.

jnocctcop
komentarz
komentarz

Również kiedyś otrzymałem upomnienie, gdy chciałem przypomnieć o cenie - nie pamiętam od kogo, ale wg. mnie każdy może zwrócić drugiej osobie uwagę - nie tylko moderator

bub
komentarz
komentarz

[quote name='thepolishkiller' timestamp='1345663189' post='1565439'] za przeproszeniem "świętą krową" [/quote]
To tez nie świadczy o pokorze i dla mnie byłoby osobiście obraźliwe. A skoro ju wspominasz o Regulaminie to jest tam wzmianka na temat obrażania innych. Tak więc nie na miejscu jest tu chyba wypominanie napisania "ty" małą literą itp ;) Ale to tylko moje osobiste odczucie. [quote name='snip91' timestamp='1345663590' post='1565458'] Od zgłaszania takich rzeczy jest funkcja "Zgłoś". Wtedy moderator może szybko zareagować na zgłoszenie. Takie posty są kompletnie zbędne. [/quote] Od czegoś jest ta funkcja i w jakimś celu powstała. Większość zamiast użyć tej prostej funkcji woli nabijać posty tupu "wpisz cenę" co jak wynika z moich obserwacji nigdy nie poskutkowało więc o jakiej pomocy mówimy? Realna pomoc to nie jest. Bardziej pomożesz klikając "zgłoś" bo ja mając możliwość sam staram się taki temat poprawić.

thepolishkiller
komentarz
komentarz

[quote name='bub' timestamp='1345665108' post='1565483']
To tez nie świadczy o pokorze i dla mnie byłoby osobiście obraźliwe.
[/quote]

Mylisz chyba pojęcia.

Wiem o istnieniu tej funkcji, jednak nie o tym głównie piszę. Fakt, poruszyłem temat samej pomocy, może ciut niepotrzebnie i przez to namieszałem w ogólnym przesłaniu posta. Nawet jeśli post jest zbędny to ja jako moderator (wprawdzie nigdy nim nie byłem na serwisach aż tak dużych) raczej bym nie zamieścił takiej wypowiedzi przy edicie. Najbardziej chodzi mi o to jaki obraz pozostawia taki edit na osobie antosia i teamu modów - myślę że nie tylko ja tak ułożone zdanie odebrałem tak, a nie inaczej. Zwłaszcza przy takim przewinieniu użytkownikowi należy się szacunek, jesteście też ludźmi i rozumiem, że można takie coś napisać pod wpływem emocji do osób, które przeginają, zdarza się i nic się na to nie poradzi. Ale tutaj można było to napisać znacznie zgrabniej, bez zwrotów typu "nie baw się w moderatora". Zmierzam głównie do tego, że pozycja moda nie jest łatwą rolą i niesie jednak ze sobą pewną odpowiedzialność - nawet jeśli myśli się jedno, to czasem warto "na papierze" ubrać to w inne słowa, oczywiście zachowując przesłanie.

djmakus
komentarz
komentarz

wiadomo, że lepiej brzmi notka w stylu:
[quote]Ej! Panie moderator - od tego jest funkcja 'Zgłoś'![/quote]
[spoiler] [b][color=#008000]no ale Antoś nie ma poczucia humoru i jest strasznym zgredkiem, więc trzeba uszanować jego bulwersujące posty[/color][/b] :(

:E
[/spoiler]
forma przekazu mogłaby być trochę lżejsza i tyle, bo sam komunikat i jego przesłanie jest jasne

  • Dobra wypowiedź 1
thepolishkiller
komentarz
komentarz

Nie wiem jaki zamęt - nie można spokojnie zwrócić uwagi? Podkreśliłem, że pewnie dla wielu osób będzie to detal, jednak jak to mawiają diabeł tkwi w szczegółach właśnie ;) Nie jestem urażony i przecież też napisałem, że w przypadkach recydywy można stracić nerwy, jesteś tylko człowiekiem i rozumiem, miałem z tym styczność i mógłbym zrozumieć. Ale nie możesz wrzucać wszystkich do jednego wora i tylko dlatego, że jakiś cham odpisał Ci tak, a nie inaczej, podchodzić z negatywnym nastawieniem do całej reszty.

Wiadomość była zbędna, okej. Przepraszam też jeśli uraziło Cię wymienienie zwrotu "święta krowa" przy Twojej osobie, w zasadzie pod wpływem chwili zrobiłem to, o czym piszę - więc przepraszam też innych użytkowników. Jednak jak pisałem, wrzucanie wszystkich do tego samego wora jest złe, a jak się nie zwróci uwagi to potem takie coś narasta, następnym razem mógłbyś edita napisać w jeszcze gorszym tonie, mimo że intencje złe pewnie nie były. Nie jest to też nic osobistego (chyba pisałem), raczej nie trudno zauważyć, że głównie cierpi na tym wizerunek moderatora i serwisu - niestety za często na Twoje edity nie wpadam, ale jeśli robisz je w mniej więcej tym samym stylu to też - oczywiście tego nie usprawiedliwiając - można otrzymać chamskie odpowiedzi. Nie chcę nikogo atakować (mam wrażenie, że mogłeś to tak odebrać?), chcę tylko pokazać, że coś można poprawić i ze słusznością intencji w parze powinien też iść ciut lepszy ton niż w tamtym edicie.

Pozdrawiam!

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='thepolishkiller' timestamp='1345738613' post='1566043'] Nie wiem jaki zamęt - nie można spokojnie zwrócić uwagi? Podkreśliłem, że pewnie dla wielu osób będzie to detal, jednak jak to mawiają diabeł tkwi w szczegółach właśnie [/quote]
Nie rozumiem po co się napinasz - przecież wyraźnie administartor w poście #2 tego tematu Ci napisał co i jak -
[quote name='snip91' timestamp='1345663590' post='1565458'] Od zgłaszania takich rzeczy jest funkcja "Zgłoś". Wtedy moderator może szybko zareagować na zgłoszenie. Takie posty są kompletnie zbędne. [/quote]
Od siebie dodam tylko, ze Twój post był kompletnie nie na temat, nic nie wniósł do tematu - i taki możną było nawet potraktować jako spam, zgodnie z regulaminem:
[quote]2.5. Odpowiadając w temacie, należy pisać z sensem i na temat.[/quote]
źródło: [url="http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=103481"]http://www.forumpc.p...howtopic=103481[/url]
Zresztą moderator już Ci napisał co i jak
[quote name='antos' timestamp='1345728314' post='1565944'] Na prawdę nie rozumiem o co ten cały zamęt. Naprawdę czujesz się tym tak bardzo urażony? Jeżeli tak to daj znać a wystosuję do Ciebie na PW najsłodsze przeprosiny jakie mi przyjdą do głowy.
(...)
Więc przepraszam bardzo, ale to był dla mnie SPAM. Tamta wiadomość nie zawierała wulgaryzmów i w moim mniemaniu nie była obraźliwa dla nikogo, ale jeżeli ktoś ma za to pretensje to proszę o informacje i na PW każdego z osobna przeproszę (co mi tam przecież i tak mało na forum siedzę).[/quote]
więc po co dalalej drążysz temat? Zapewne chcesz, aby moderator publicznie pokajał się i oficjalnie Cię przeprosił? Przeciez gotów jest to zrobic, jak napisał - nie wystarcza Ci to? Jesteś bardzo roszczeniowy.

Tyle z mojej strony. Polecam być trochę bardziej rozwaznym w odpowiadaniu w tematach oraz używać odpowiednich funkcji przeznaczonych do zgłaszania nieregulaminowych i innych niezgodnych z rzeczywistością postów. Miłego :cfaniak:

bub
komentarz
komentarz

[quote name='thepolishkiller' timestamp='1345670943' post='1565558'] Mylisz chyba pojęcia. [/quote]
To Ty je mylisz! Jeśli chcesz zwracać uwagę innych na brak taktu czy kultury dobrze byłoby żebyś sam miał takt. Przykładu w tej materii nie dajesz.[quote name='thepolishkiller' timestamp='1345738613' post='1566043'] Nie wiem jaki zamęt - nie można spokojnie zwrócić uwagi? [/quote]
A gdzie tu widać brak spokoju? Najkrótszy jasny przekaz i tyle. Są osoby które zawsze znajdą coś co im się nie podoba i wszędzie szukają osobistych ataków na siebie.
[quote name='thepolishkiller' timestamp='1345738613' post='1566043'] można otrzymać chamskie odpowiedzi. [/quote]
To jakoś ładnie usprawiedliwiłeś, a nie wiem czy zwrócenie uwagi w taki akurat sposób jak zrobił Antek usprawiedliwia do obrzucania kogoś wulgaryzmami - moim zdaniem nie. Mimo, że napisałeś, że tego nie usprawiedliwiasz samo to zdanie jest już formą usprawiedliwienia ;) Nie będąc kiedyś moderatorem dostałem tez kiedyś taką notatkę. Jakoś szczególnie mnie to nie uraziło i nie obniżyło w moich oczach wizerunku forum więc wybacz ale dla mnie jest to doszukiwanie się dziury w całym.

thepolishkiller
komentarz
komentarz (edytowane)

Igor, warto zwrócić uwagę na to, że nie była to odpowiedź do mojej wypowiedzi - więc nie ma tu nigdzie miejsca na jakieś sprawy osobiste czy ataki. Był to edit posta innego usera (a z Twojej wypowiedzi jakoś wynika, że zrozumiałeś że była to odpowiedź do mnie), więc przepraszam, ale to w zasadzie całkowicie dyskwalifikuje Twoją wypowiedź, bo mówisz o sytuacji, która miejsca nie miała. Nie jestem roszczeniowy, nie domagam się przeprosin (umiem czytać, widziałem co antos napisał). Rozumiem, że odpowiedź można potraktować jako spam (co napisałem już przynajmniej raz w tym temacie). Chodzi mi jedynie o to, że wg słów djmakusia "forma przekazu mogłaby być trochę lżejsza" i do tego piję.

bub, nie mylę pojęć. Nie uważam się za lepszego od kogokolwiek piszącego w tym czy innych tematach, nie mam też do tego żadnych podstaw, nigdzie się nie gloryfikuję i staram się po prostu zwrócić uwagę na pewne kwestie. W odpowiedzi natomiast dostaję jakieś pomówienia o spinanie się, Igorowi pomyliły się osoby i napisał posta, którego moim zdaniem napisałby znacznie inaczej gdyby nie ta pomyłka. A Ty wmawiasz mi usprawiedliwianie, gdzie jak sam piszesz z góry uprzedziłem, że tego nie usprawiedliwiam. Pomyśl trochę - czy napisałem coś w stylu "dostając takiego edita można [b]napisać[/b] chamski komentarz"? Nie, napisałem że moderator może go otrzymać, czyli że jest to bardziej prawdopodobne, a nie usprawiedliwione.

Jak pisałem - nie ma tu nic osobistego, nikogo nie atakuję, chcę tylko zwrócić uwagę na to co mówiłem, ale jak ktoś mi pisze na temat nie znając go lub mieszając fakty, albo tak jak Ty bub o usprawiedliwianiu, to bez odpowiedzi tego nie mogę pozostawić - mimo że ogólnie dla tematu lepiej by było tych spraw nie poruszać, bo sprowadzacie dyskusję na zupełnie inny teren, niż ten, na który ja chciałem ją skierować (co również można podpiąć pod paragraf o pisaniu na temat :) ).

Pozdrawiam!

bub
komentarz
komentarz

[quote name='thepolishkiller' timestamp='1345797174' post='1566390'] bub, nie mylę pojęć [/quote] Nadal mnie nie rozumiesz. Chodzi o to, że zwracasz uwagę Antkowi na ton, a sam nie użyłeś lepszego tonu - tyle.[quote name='thepolishkiller' timestamp='1345797174' post='1566390'] sprowadzacie dyskusję na zupełnie inny teren, niż ten, na który ja chciałem ją skierować [/quote] Dyskusja ciągnie się jak flaki z olejem więc chyba tylko Ty jeden wiesz w tym momencie na jakie tory chciałeś ją skierować. Napiszę tyle: Przy takiej ilości userów, ich często zwyczajnie chamskiemu podejściu do nas i przy wykonywaniu tego czasem czasem niewdzięcznego zajęcia mamy na celu jedno - jasny i prosty przekaz. Nikt nikogo nie obraża, nad nikim się nie wywyższa, a napisanie czasem słowa "Ty" małą literą wynika raczej z pośpiechu i ilości tematów do przejrzenia, a nie chęci nadania wypowiedzi złego tonu. Tyle ode mnie.
Pozdrawiam!

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='thepolishkiller' timestamp='1345797174' post='1566390'] Chodzi mi jedynie o to, że wg słów djmakusia "forma przekazu mogłaby być trochę lżejsza" i do tego piję. [/quote]
Formę wypowiedzi wybiera dany moderator - to od niego tylko zależy w jaki sposób moderuje konkretny temat, Ty nie możesz mu narzucić takiego czy innego rozwiązania, sposobu moderacji - bo niby jakim prawem? Zresztą uważam, że moderator zrobił dobrze a skoro Ci się to nie podoba należało postąpić regulaminowo, zacytuję:
[quote]1.11. Wszelkie zastrzeżenia do pracy grupy moderującej i zachowania rangistów na ForumPC należy zgłaszać wyłącznie administratorowi na PW lub w tematach, za pomocą funkcji Zgłoś. Zabrania się pisania postów oraz zakładania tematów odnośnie tej kwestii.[/quote]
źródło: [url="http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=103481"]http://www.forumpc.p...howtopic=103481[/url]
Skoro masz czelność wytykać innym błędy to ja mam tak samo wytykać Tobie nieprzestrzeganie regulaminu - jeśli nie podoba Ci się sposób moderowania należy postąpić tak, jak jest to ujęte w nim.

I mając na uwadze powyższe temat zamykam.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.