x-kom hosting

`LSYJU IS MISSING ` `Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key `

kobu7
utworzono
utworzono

Witam

Mam problem gdy wlaczam laptopa wyswietla sie ten komunikat [b] `LSYJU IS MISSING ` `Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key `[/b] po kliknieciu dowolnego klawisza komunikat sie powtarza i restart tez nic nie daje . nigdy nie spotkal mnie ten przypadek i nie mam pojecia co mam robic w tej sprawie . Laptop jest uzywany z jakies 3 tygodnie wiec nie jest to laptop wlaczany pierwszy raz jak czytalem w innych przypadkach uzytkownikow.

Prosze o latwa pomoc i z gory dzieki :)

offmyself
komentarz
komentarz

Włącz laptopa, wejdź do biosu i ustaw uruchamianie z dysku twardego.

kobu7
komentarz
komentarz

Nie znam sie w tym az tak bardzo ale moglby ktos wytlumaczyc jak ustawic na te uruchamianie z dysku twardego?

lemek
komentarz
komentarz

Kurcze, jak się na tym nie znasz to trochę problematyczne, bo BIOS'y mimo wszystko się od siebie różnią, znajdź swój model w google i poszukaj specyfikacje BIOS. Ale ogólnie mnie to dziwi, ponieważ większość nowszych BIOS'ów ma system który przeszukuje wszystkie nośniki (dajmy na to nie ma HHD, to sprawdzi czy nie ma włożonej płyty, i tak dalej przeszukuje) oraz jeżeli sam nic nie grzebał to co? Samo by mu się przestawiło. No cóż jedyne co możesz zrobić to sprawdzić czy faktycznie próbuje startować z dysku. Jeżeli to nie pomoże to prawdopodobnie awaria sprzętowa, i w tym momencie czeka cię serwis. Rozumiem że laptop ma gwarancję? Jeżeli ma to bez zbędnego bawienia się oddaj go.

kobu7
komentarz
komentarz

No gwarancja jest , laptop ledwo 3 tyg uzywany . Jestem zly ze po tak krotkim czasie juz trzeba wysylac do firmy ..

lemek
komentarz
komentarz

hehe, tak to bywa czasami, dla przykładu mi przysłali już zepsute części do mojego komputera (Uszkodzona karta graficzna i zepsuta płyta główna).

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.