x-kom hosting

Ulepszanie Pc

miki16
utworzono
utworzono

Moje pytanie brzmi w jaki sposób mogę sprawdzić czy moja płyta główna obsłuży 4 GB RAMu lub 2 GB o taktowaniu 800??. Chce kupić tyle RAMu bo najnowsze gry bardzo się przycinają na otwartych przestrzeniach i myślę że to wina małej ilość RAMu(1 GB) bo na pewno nie karty (GF 8800 GTX ) lub procesora (Pentium 4 HT 3.06 Ghz) .

Ale jeżeli uważacie że należy również wymienić procesor to proszę o jakieś konkretne propozycje.

Oto co pokazuje EVEREST odnośnie płyty głównej:

Pole Wartość

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 04/04/2006-RC410-SB450-6A665M49C-00

Nazwa płyty głównej MSI MS-7248/7254

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel GTL+

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 4266 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR2 SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 315 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 630 MHz

Przepustowość [ TRIAL VERSION ] MB/sek

Producent płyty głównej

Nazwa firmy Micro-Star Int'l Co.,Ltd.

Informacje o produkcie http://global.msi.com.tw/index.php?func=pr...amp;cat2_no=170

Uaktualnienie BIOS'u http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloadindex

snip91
komentarz
komentarz

Weź 2 GB RAM-u i kup lepszy procesor, bo on hamuje możliwości karty grafiki.

Radziłbym zmienić płytę główną, bo ta może mieć problem z C2D.

Wszystko zależy od tego ile masz pieniędzy na modernizację.

sid
komentarz
komentarz

nie zakladaj dwoch identycznych tematow!!

miki16
komentarz
komentarz
Weź 2 GB RAM-u i kup lepszy procesor, bo on hamuje możliwości karty grafiki.Radziłbym zmienić płytę główną, bo ta może mieć problem z C2D.Wszystko zależy od tego ile masz pieniędzy na modernizację.

No tak ale czy ta płyta główna którą teraz mam obsłuży 2 lub 4 gb Ramu o taktowaniu 800 ?

Procesor ale jaki masz na myśli chodzi mi o konkretny model.

Nowa Płyta główna ale np. jaka żeby obsłużyła to wszystko>?

Sorry ale najpierw przez pomyłkę nacisnąłem wyślij w załącznikach i 2 razy na wyślij temat .

snip91
komentarz
komentarz

Napisz ile masz pieniędzy.

Proponuję EVGA 650i Ultra + C2D E6750 + 2x1GB Patriot LLK.

sid
komentarz
komentarz

powiedz ile masz kasy na ta modernizacje to powiemy ci jaki procek :)

miki16
komentarz
komentarz
powiedz ile masz kasy na ta modernizacje to powiemy ci jaki procek :)

1.No mam ok 1500 zł .

2.Ponawiam pytanie o to czy moja aktualna płyta główna obsłuży pamięć o taktowaniu 800 ?

snip91
komentarz
komentarz
1.No mam ok 1500 zł .

Proponuję:

Płyta: Asus P5N32-E SLI Plus - 540 zł http://www.apollo.pl/store/show_detail/10/32256

Procek: Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz 4MB - 589 zł http://www.apollo.pl/store/show_detail/17/36047

RAM: DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Patriot LLK CL4 PDC22G6400LLK - 209 zł http://www.apollo.pl/store/show_detail/9/23199

Razem: 1338 zł.

2.Ponawiam pytanie o to czy moja aktualna płyta główna obsłuży pamięć o taktowaniu 800 ?

Nie znalazłem nigdzie twojej płyty, więc nie mogę odpowiedzieć na to pytanie.

miki16
komentarz
komentarz

ok ale na początku napisałeś

EVGA 650i Ultra a teraz Asus P5N32-E SLI Plus mógłbyś mi powiedzieć dlaczego zmieniłeś EVGA na tą drugą w czym jest lepsza ??

I odnośnie procesora proponujesz mi Intel Core 2 Duo E6750 2.66GHz ale w internecie widziałem też Quad jakoś nie dużo droższe czy Quad to nie bardziej "przyszłościowy " zakup ??????

Sam się na komputerach znam słabo więc jaka i czy duża jest różnica pomiędzy Intel Core 2 Duo a Quad??

olej3232
komentarz
komentarz

A może lepiej się wstrzymać kilka miesięcy i kupić PENRYN-a, nawet jeśli bedzie za drobi to ceny C2D ostro spadną w dół!

snip91
komentarz
komentarz
ok ale na początku napisałeś

EVGA 650i Ultra a teraz Asus P5N32-E SLI Plus mógłbyś mi powiedzieć dlaczego zmieniłeś EVGA na tą drugą w czym jest lepsza ??

Tak, ten ASUS jest lepszy. Ma obsługę SLI, lepszy układ zasilania, lepszy pod OC. No i dla estety można powiedzieć, że ładniej wygląda :)

Sam się na komputerach znam słabo więc jaka i czy duża jest różnica pomiędzy Intel Core 2 Duo a Quad??

Quad jest bardziej przyszłościowy, ale moim zdaniem nie ma sensu kupować go teraz, bo niedługo pojawią się nowe procesory - Penryny. Można teraz wziąć E6750, a po jakimś czasie zmienić na 4-rdzeniowiego Penryna.

miki16
komentarz
komentarz
Tak, ten ASUS jest lepszy. Ma obsługę SLI, lepszy układ zasilania, lepszy pod OC. No i dla estety można powiedzieć, że ładniej wygląda :)

Quad jest bardziej przyszłościowy, ale moim zdaniem nie ma sensu kupować go teraz, bo niedługo pojawią się nowe procesory - Penryny. Można teraz wziąć E6750, a po jakimś czasie zmienić na 4-rdzeniowiego Penryna.

No ok a poczekam z poczekam z tym procesorem albo kupie E6750.

A odnośnie jeszcze płyty głównej nie znam wszystkich tych podanych przez ciebie określeni bo SLI to chyba jakieś podłączenie dwóch kart graficznych jednocześnie tak??? lepszy układ zasilania to znaczy że będę musiał wymienić też zasilacz??? lepszy pod OC :blink: co to????

snip91
komentarz
komentarz
A odnośnie jeszcze płyty głównej nie znam wszystkich tych podanych przez ciebie określeni bo SLI to chyba jakieś podłączenie dwóch kart graficznych jednocześnie tak???

Tak, to połączenie dwóch identycznych kart nVidii.

lepszy układ zasilania to znaczy że będę musiał wymienić też zasilacz???

Nie :) To oznacza, że płyta główna lepiej rozdziela zasilanie między podzespołami w komputerze.

lepszy pod OC co to????

OC - Overclocking, czyli podkręcanie :)

miki16
komentarz
komentarz
Tak, to połączenie dwóch identycznych kart nVidii.

Nie :) To oznacza, że płyta główna lepiej rozdziela zasilanie między podzespołami w komputerze.

OC - Overclocking, czyli podkręcanie :)

ok dzięki za wszystko .

tylko czy jak poczekam na Penryny i go kupie to czy ta karta Asusa go obsłuży??

snip91
komentarz
komentarz

Obsłuży go po aktualizacji BIOS-u.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.