x-kom hosting

Pomoc W Wyborze Płyty Głównej

Kaxewa
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.

Tak jak w temacie moja prośba dotyczy pomocy w wyborze właściwej płyty głównej, pod konkretny sprzęt. Mianowicie posiadam na składzie GF 7300GT i procesor Athlon 64 3500+ z socketem AM2. Przejrzałem już parę ofert i mam przypuszczalną listę sprzętu, który chciałbym kupić jednak chce poznać również wasze rady, zastrzeżenia i opinie. Z góry dziękuję za pomoc.

PS: Zapomniałem o cenie w jakiej chcę się zmieścić, poniżej 300zł.

Pozdrawiam,

snip91
komentarz
komentarz

Proponuję ASUS M2N - dobra, solidna i tania płytka.

Konsurk
komentarz
komentarz

Do 300 zł Asus M2N będzie najlepszym wyborem.

demarco
komentarz
komentarz
Popieram. ASUS M2n będzie najlepszym zakupem.

http://www.apollo.pl/store/show_detail/b64...1cyBtMm4=/27948

Do 300 zł Asus M2N będzie najlepszym wyborem.

Boże, jacy znaffcy, może poprzecie to jakimś argumentem?

asus moze i jest solidny ale do OC sie w ogole nie nadaje. Przeciętna płyta

Jeśli asus to M2N-E

Wymieniony foxconn jest OK

Oprócz niego takze DFI Infinity (najlepsza!) http://allegro.pl/item259130366_dfi_nf_sli...e_gw_fv_ss.html[

sid
komentarz
komentarz
Jeśli asus to M2N-E

on tez nie jest zbyt dobry :)

polecam wszystkim przeczytac ten test: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-18

najlepszy jest abit KN9 ale jego juz chyba nie produkuja ;) zaraz po nim jest DFI podana przez demarco i foxconny :)

tazman
komentarz
komentarz

Jak dla mnie to najlepsza była by DFI i foxconn zważywszy na rozwiązanie mostków i chłodzenia , o układzie zasilającym nie wspominając

demarco
komentarz
komentarz
on tez nie jest zbyt dobry smile.gif

lepszy od zwykłego m2n

sid
komentarz
komentarz
lepszy od zwykłego m2n

hehehe no wiadomo :) ale ogolnie to nie zablysnal

Kaxewa
komentarz
komentarz

OK wybór padł na Foxconna, którego polecaliście jednak przydałby mi się zasilacz, który sobie dobrze będzie radził z tymi parametrami a w temacie zasilaczy niestety się nie orientuję, więc prosiłbym o rady.

PS: Dzięki wielkie za pomoc w wyborze płyty gł.

mk_misiek
komentarz
komentarz

a co myślicie o tej płycie M2R32-MVP

specyfikacja płyty tutaj

http://pl.asus.com/products.aspx?l1=3&...amp;modelmenu=2

ps niekiedy strona asusa nie chce się otworzyć ale wystarczy odświeżyć

snip91
komentarz
komentarz
jednak przydałby mi się zasilacz, który sobie dobrze będzie radził z tymi parametrami a w temacie zasilaczy niestety się nie orientuję, więc prosiłbym o rady.

Proponuję Amacrox Warrior 450 (400W).

Fallen
komentarz
komentarz

u mnie na m2n narazie pada przy fsb250, ale dopiero zaczynam sie bawic z nia w oc ;)

Dudenzz
komentarz
komentarz

Nie chcę się sprzeczac, ale foxconn zaproponowany przez sid'a moim zdaniem jest dużo lepszy od dfi, jeżeli jest użyty w standardowym pc'cie (bez raid'u i bez konieczności administrowania większą niż mała sieć), natomiast w przeciwnym przypadku(ktoś chce sprawidzić z czym sie je wogóle słowo "raid" albo na admina np kawiarenki internetowej lub niewielkiej firmy) lepszy jest dfi. Dlaczego, otóż, o ile dobrze pamiętam DFI ma raid wspomagany przez mintela, dwa wejścia parallel ata i 4 serial ata, ponadto gblan(którego foxconn nie posiada). Natomiast przy zakupie foxconna oszczędzamy na zakupie np. karty dźwiękowej, foxconn jest także dobrym wyborem dla amatorów oc. Co do asusa, moim zdaniem ostatnio zauważyłem nagonkę na tę firmę, nie chcę się wypowiadać na temat płyt pod AM2, ale znam wiele przypadków(również z prockiem pod AM2) gdzie został użyty asus, i wiele osób nie narzeka na tą własnie firmę, a to chyba jest najważniejsze. pozdrawaim ;)

demarco
komentarz
komentarz
u mnie na m2n narazie pada przy fsb250, ale dopiero zaczynam sie bawic z nia w oc ;)

za bardzo na tej płycie nie poszalejesz ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.