x-kom hosting

[ WinAPI, C++ ] Proszę o pomoc!

Cansisti
utworzono
utworzono (edytowane)

Ostatnio zacząłem się uczyć biblioteki WinAPI C++ i postanowiłem z obecną wiedzą napisać prosty notatnik (taki z dwoma przyciskami SAVE i OPEN). Ale cóż, problemów mi to nie sprawiło, więc też nie wystarczyło, postanowiłem go rozbudować. Dodałem pole na wpisanie nazwy pliku, ale trzeba było ją wpisywać razem z rozszerzeniem, co mi nie odpowiadało. I powstał kolejny pomysł aby dodać także pole na rozszerzenie. I teraz problem wygląda następująco:

[CODE]
|error: invalid operands of types 'CHAR*' and 'CHAR*' to binary 'operator+'|
[/CODE]

Kod odpowiadający za błąd:

[CODE]
LPSTR Name, Extend, Fname;
Fname = Name + Extend;
hPlik = CreateFile( Fname, GENERIC_WRITE, 0, NULL, CREATE_ALWAYS, 0, NULL );
[/CODE]

Zmienne Name i Extend są pobierane z pól tekstowych przy wciśnięciu przycisku SAVE.
Chodzi o to żeby bufor podawany do funkcji CreateFile składał się z dwóch osobnych buforów, połączonych potem w jedno.
Od razu mówię że kiedy rozszerzenie pliku było podawane w nazwie wszystko działało.
Możecie mi podpowiedzieć jak to zrobić? Z góry dziękuję.

leggo
komentarz
komentarz

Problemem jest druga linijki podanego przez ciebie kodu, a konkretnie operator dodawania.
Nie można w ten sposób łączyć ciągów (no chyba, że sobie go sam zdefiniujesz).

Cansisti
komentarz
komentarz

A jak inaczej je połączyć?

leggo
komentarz
komentarz

Na przykład przy pomocy funkcji [b]StringCchCat[/b].

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.