x-kom hosting

Jak stworzyć stronę bez kodu?

mkrawczykowski
utworzono
utworzono

Witajcie. Widzę, że forum o stronach www, ale jednego tematu nie było chyba jeszcze. Chodzi mi o to: jak można stworzyć stronę www bez znajomości kodu i innych takich dupereli.
Wiadomo - mamy kreatory stron i CMSy. Korzystacie? Z tego co widzę, to gdy ktoś pyta [url="http://emarketing.krawczykowski.net.pl/939/jak-stworzyc-strone-www-dla-malej-firmy/"]jak zrobić stronę[/url], to wszyscy mu mówią, żeby sie nauczył HTMLa. Ale po co? Jesli nie chce się na tym znać, tylko potrzebuje JEDNEJ prostej strony www, to czy nie lepiej byłoby zainstalować na serwerze jakiś CMS i na nim zrobić? Można taką stronę stworzyć w kilka godzin (wersja dla laika), a jak ktoś już ma trochę doświadczenia, to jeszcze szybciej.
Co myślicie? Chciałbym, żeby wypowiedzieli się i zwolennicy i przeciwnicy używania takich gotowców.

Ja jestem za - nie zawsze, ale bardzo często jest to jedyne rozsądne rozwiązanie.

Flame98
komentarz
komentarz

Na YT jest tego pełno więc poszukaj .

mkrawczykowski
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, wiem, chciałem raczej usłyszeć Wasze zdanie, nie poradnik :)

Flame98
komentarz
komentarz

Ja nie mam na ten temat zdania bo nigdy nad nim nie myślałem sorry ;]

leggo
komentarz
komentarz

Przy tworzeniu prostych (i nie tylko) stron CMSy są jak najbardziej mile widziane. Nie zawsze sprawdzają się przy niestandardowych stronach (narzucają pewne ograniczenia), ale jak ktoś "[i]nie chce się na tym znać, bo tylko potrzebuje JEDNEJ prostej strony www[/i]", to nie jest to zły wybór.

Natomiast jeśli chodzi o takie wynalazki jak edytory WYSWIG do stron internetowych, zdecydowanie odradzam.

lament
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie trzeba w ogóle znać żadnego języka programowania, aby stworzyć dobrze wyglądającą i funkcjonującą stronę. Wordpress jest tego wyśmienitym przykładem. Jeżeli zainwestuje się parę groszy na motyw graficzny i jakiś ciekawy plugin można sobie ciekawie podziałać jedynie "wyklikując" sobie wszystko.

magisterinzynier
komentarz
komentarz

zastanawiam się jaki wpływ na pozycjonowanie ma to że strona została stworzona w kreatorze? Wiem, że unikalność kodu ma znaczenie, ale czy duże?

  • 3 tygodnie później...
mkrawczykowski
komentarz
komentarz

[quote name='magisterinzynier' timestamp='1344507893' post='1555285']
zastanawiam się jaki wpływ na pozycjonowanie ma to że strona została stworzona w kreatorze? Wiem, że unikalność kodu ma znaczenie, ale czy duże?
[/quote]

No właśnie, szablony do WP też mają powtarzający się kod, ale pozycjonują się nieźle/dobrze.

Przy okazji kreatorów może jeszcze chodzić o dużą ilość niepotrzebnego kodu (jak niegdyś we Frontpage'u) - im więcej kodu w stosunku do treści tym gorzej z punktu widzenia użytkownika (wole wczytywanie się strony www i mało treści) a więc i wyszukiwarki.

Garrappachc
komentarz
komentarz

Wg mnie, ludzie, którzy nie znają przynajmniej HTML i CSS, powinni sobie odpuścić tworzenie stron w ogóle. Potem internet jest zasyfiony miliardem blogów na których nic nie ma. Masz pomysł na fajną stronę? Miej samozaparcie, naucz się najłatwiejszych języków skryptowych (nawet nie programowania!) i zrób to od podstaw. Jeżeli masz do opisania swoją przygodę z niedźwiedziem, najpierw podziel się tym na fb/g+, nie rób od razu strony o tym. CMSy mają ogromny narzut, to są wielkie, ciężke aplikacje, których nie da się dostosować w 100% pod swoje własne potrzeby.

  • 2 miesiące później...
mkrawczykowski
komentarz
komentarz

[quote]Natomiast jeśli chodzi o takie wynalazki jak edytory WYSWIG do stron internetowych, zdecydowanie odradzam.[/quote]

Dlaczego?

[quote]Nie trzeba w ogóle znać żadnego języka programowania, aby stworzyć dobrze wyglądającą i funkcjonującą stronę. Wordpress jest tego wyśmienitym przykładem. Jeżeli zainwestuje się parę groszy na motyw graficzny i jakiś ciekawy plugin można sobie ciekawie podziałać jedynie "wyklikując" sobie wszystko.[/quote]

Wychodzę dokładnie z takiego samego założenia.

A co z [url="http://emarketing.krawczykowski.net.pl/1282/lista-kreatorow/"]kreatorami stron www[/url]? Na jakimś forum widziałem, jak ktoś się wypowiadał, że zrobiłklientowi stronę właśnie w kreatorze! :D Nie wiem jak to traktować. Znalazł chłopak klienta, za którego zrobił stronę w kreatorze :) Że też nie pamiętam gdzie to widziałem..

To znaczy - ja wiem, że sa osoby, które nawet kreatora się "boją" i to jest OK. Może faktycznie jest to jakas nisza - robić za innych strony na kreatorach? Brzmi jakbym się czegoś przedtem napił, ale skoro są osoby gotowe za to zapłacić, to czemu nie? Tylko jak to reklamować? "Wykonam za Ciebie stronę z kreatora stron www!"? Jak znajdę link do tamtego forum, to Wam pokażę.

  • 4 miesiące później...
mirafas
komentarz
komentarz (edytowane)

zależy co rozumiemy przez 'stronę www' , jeżeli ktoś musi zrobić stronę, tylko dla formalności, żeby teoretycznie było coś w sieci, to kreator jest jakimś rozwiązaniem.

jeżeli ktoś chce przygotować poważniejszą stronę, to chociaż podstawy html i css się przydadzą.

 

@leggo bez przesady, to był 8 temat od góry w tym dziale. pzdr

  • 2 tygodnie później...
staron
komentarz
komentarz

HTMLa nie znam prawie w ogóle, ale strony, fora itp robię bardzo często. Dla samego zabicia czasu oraz przyjemności. Jeśli chodzi o fora oraz blogi to przetestowałem każdy popularniejszy skrypt. Te mniej popularne również.

Jak dla mnie gotowce są bardzo przydatne. Nawet ktoś kto zawodowo tworzy strony może a raczej z nich korzysta ponieważ raczej nie ma sensu pisać za każdym razem tego samego kodu. A jeśli nie to jest to alternatywna opcja dla zawodowców oraz jedyna w miarę łatwa opcja dla laików.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.