x-kom hosting

Asus P5b

nokia
utworzono
utworzono

Witam,

Mam zamiar kupić płytę ASUS P5B; mam w związku z tym kilka pytań;

1. Czy ona obsługuje P Dual Core i Core 2 Quad

2. Czy jest dobra do O/C

3. Jaką ma k. dźwiękową

4. Czy PATRIOT LLK CL4 DDR2 2x1GB da się w niej podkręcić?

Pozdr

falcon1984
komentarz
komentarz

1. Obsługuje Dual Core. Co do Quada to nie jestem pewien.

2. Jest przeciętna (raczej dobra) do O/C, można na niej podkręcić serii E4xxx do około 3GHz, ale są lepsze płytki do O/C

3. Karta dźwiękowa przeciętna (w miarę dobra), lepsza jest np. na EVGA 650i Ultra.

4. Płytka daje max napięcie 2.1V dla pamięci a po wgraniu nowego BIOS-a aż 2.45V. Można na niej zatem podkręcić sporo Patrioty.

nokia
komentarz
komentarz

A jeżeli chodzi o nowego BIOSA; jak się go wgrywa i czy ingerencja w biosa nie zamyka gwarancji???

Czy to bezpieczne???

THX

Jeszcze jedno-to jaką płytkę kupić w tym przedziale cenowym???

falcon1984
komentarz
komentarz

Wgranie BIOS-a nie powoduje utraty gwarancji. Nie jest to trudne, wystarczy nagrać BIOS na płytke, zrestartować komputer i pozwolić się wgrać nowemu BIOS-owi. Jest to trochę ryzykowne, bo jeśli coś pójdzie źle to komputer może nie wstać i konieczne wysłanie komputera do serwisu i wgranie biosu przez serwisantów. Mi jednak taka sytuacja nie przytrafiła się nigdy, raczej wszystko powinno gładko pójść.

Dobre płytki do 350 zł to: EVGA 650i Ultra oraz Abit IP35-E.

sla1971
komentarz
komentarz

Popieram FALCONA.

A jesli juz chcesz P5B to bierz wersie DELUX (spelnia wszystkie twoje wymagania).

olej3232
komentarz
komentarz

Owszem spełnia wszystkie wymagania, mam tą płytkę i twierdzę że jest świetna, ale jej ogromną wadą jest cena! P5B to troszkę słabsz wersja P5B Deluxe, z mniejszą ilością dodatków. Po update BIOS-u jest bardzo dobrą płytą. ASUS doskonale wspiera swoje produkty, co chwile wychodzą nowe sterowniki i BIOS. Jak najbardziej polecam!

sid
komentarz
komentarz
ale jej ogromną wadą jest cena!

z tym sie zgodze :) zamiast P5B deluxe wolalbym Asusa Commando ktory jest tanszy a moim zdaniem nawet lepszy

snip91
komentarz
komentarz

A ja osobiście wybrałbym w tej cenie ASUS-a P5N32-E SLI Plus. Chociaż Commando też się ładnie zapowiada :)

Z płyt do 350 zł dobra będzie EVGA 650i Ultra, ale ASUS P5B zły nie jest :)

sid
komentarz
komentarz
Chociaż Commando też się ładnie zapowiada smile.gif

commando juz jest dosyc dlugo na rynku ale jest to chyba najlepsza plyta pod o/c :)

wracajac do tematu to zamiast p5b wez evge 650i ultra i nie bedziesz mial problemow z wgrywaniem biosu itp.

snip91
komentarz
komentarz

Przecież wiem o tym, że Commando już jest na rynku od dawna :P

Po prostu źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że ta płyta się ładnie prezentuje :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.