x-kom hosting

[Rozwiązany] Która Lepsza Płyta Od Asusa?

Sonido
utworzono
utworzono

yOo

Zamierzam zmienić procesor na Core 2 Duo E6750 i zakupić nową płytę pod Socket 775 i po długich poszukiwaniach zostały tylko 2 płyty główne:

P5N32-SLI Premium

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,32691/

oraz

P5N32-E SLI PLUS http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,38921/

I nie wiem, którą wybrać. Lepsza jest P5N32-E SLI PLUS, ale czy aż tak bardzo? Tańszy model posiada dodatkowo WiFi. Zależy mi również na cenie, a płytę P5N32-SLI Premium mogę kupić na allegro za 450 PLN! Sprzedawca solidny, także bez większych obaw. Więć czy te ok. 170 PLN warte są modelu droższego (P5N32-E SLI PLUS) bez WiFi? Jeżeli nie, to może lepiej zaoszczędzoną różnicę w cenie przeznaczyć na dobrej klasy wentyl na procka, np. Zalman 9500A LED?

czarnes
komentarz
komentarz

komputronik :/ odpada wejdz na apollo.pl tam jest najtaniej

za 9 dni jest premiera nowych procesorow moze warto poczekac te 2 tygodnie ? kupic tańsza plyte i nowego intela

snip91
komentarz
komentarz

Na www.pcprojekt.pl ASUS P5N32-E SLI Plus kosztuje 530 zł. Na apollo chyba 540 zł ;) Ja bym radził dołożyć do tej płyty.

Sonido
komentarz
komentarz
komputronik :/ odpada wejdz na apollo.pl tam jest najtaniej

za 9 dni jest premiera nowych procesorow moze warto poczekac te 2 tygodnie ? kupic tańsza plyte i nowego intela

Hehe nie no ja i tak bym zmieniał za jakiś tydzień, więc to nie jest żaden problem:D Nowe procki Intela mówisz? Penryny w technologii 45nm? Myślałem, że one później wychodzą, chyba, że masz na myśli jakieś inne. Jeśli tak napisz o nich coś więcej, jeśli ich cena była by w okolicach C2D E6750 to może warto będzie kupić NOWOŚĆ ^_^

A co do tańszej płyty to już sam nie wiem, sniper mówi, że ASUS P5N32-E SLI Plus lepsza, ale w czym, bo ja szczerze mówiąc nie widzę różnicy, być może chodzi o OC. Jeśli ktoś ma jakieś argumenty przemawiające za tą droższą to proszę o przekonanie mnie :P

sid
komentarz
komentarz

jezeli chodzi o penryny to 12 listopada wychodza ale nie wszystkie zapraszam do tematu: http://www.forumpc.pl//index.php?showtopic=25005

Sonido
komentarz
komentarz
jezeli chodzi o penryny to 12 listopada wychodza ale nie wszystkie zapraszam do tematu: http://www.forumpc.pl//index.php?showtopic=25005

No tak, czyli Ci też chodziło o Penryny:P

Więc warto zaczekać. Wezmę teraz na testy E6750, a jak się pojawią Penryny to wymienię na któryś z atrakcyjnych modeli modeli Intela ;)

Q9450 wygląda nieźle: 4 rdzenie, 12 MB cache i cena ok. 800 PLN i zapewne olbrzymie możliwości OC...na to warto czekać :D

Mam akurat mam taką możliwość -kupuję jakiś hardware i wymieniam po jakimś czasie praktycznie za darmo(ewentualny spadek ceny w czasie użytkowanie), ale czy ta płyta, którą chce wziąć obsłuży Penryny? <_<

snip91
komentarz
komentarz

Obsłuży Penryny po aktualizacji BIOS-u.

Sonido
komentarz
komentarz

Rozumiem ^_^ A wiecie dokładnie kiedy pojawią się Penryny z "niższej półki", bo Intel Core 2 Extreme Quad QX6850 3 GHz 8MB już jest, ale cena ~3 tys. Chodzi mi o ten model: Q9450. W artykule chyba nie ma dokładnej daty.

snip91
komentarz
komentarz
Intel Core 2 Extreme Quad QX6850 3 GHz 8MB już jest, ale cena ~3 tys.

To nie Penryn :) To zwykły C2D. Znaczy C2D z odblokowanym mnożnikiem i sporym taktowaniem.

Pierwsze Penryny mają wyjść chyba 12 listopada.

Sonido
komentarz
komentarz

Dzięki, myślałem, że Penryn ;) Zaczekamy tydzień i zobaczymy co wypuszczą, w ostateczności w styczniu będzie już spory wybór :P

sid
komentarz
komentarz

12 listopada wyjdzie najmocniejszy penryn 4 jajowy ale cena to bedzie ok. 3-4tys :P

Sonido
komentarz
komentarz

Ok zostanę przy płycie ASUS P5N32-E SLI PLUS, która doradzał sniper45 jednak kupię ją dopiero po pojawianiu sie większej ilośći Penrynów w styczniu. Wszyscy dostają PLUSa za pomoc ^_^

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.