x-kom hosting

Klawiatura do gier do 650zł

Maxio353
utworzono
utworzono

Witam poszukuje klawiatury do kwoty 600 max 650 zł. Klawiatura wyłącznie do gier i stron. Chciałbym aby była podświetlana <ale to już tak wstępnie> miała mały lub średni skok <duży jakoś przeżyje ale teraz posiadam z małym skokiem klawiszy> Miała podpórkę pod nadgarstki i mile widziane złącze usb <nie musi być ale dobrze by było >


Zastanawiałem się nad tymi klawiaturami ale już mam siano od opini. <temu się zepsuła , ten nie poleca, tu plastik tandetny itp>

Logitech G19
Logitech g510
MICROSOFT Sidewinder X4

Jestem otwarty na wszelkie wasze typy. Z góry dzięki

Arahnor
komentarz
komentarz

Z góry odradzam Sidewindera. Miałem przez dłuższy okres czasu, po czym zmieniłem na Razer Anansi i nie żałuję. W Sidewinderze to "pianinowe" wykończenie klawiatury straaaasznie się brudzi, do tego spacja jest zanadto długa. Widzę, że używasz polskich znaków, więc jest to istotna wada. Denerwowała mnie również jakość tych gumek, których zadaniem jest trzymać klawiaturę w jednym miejscu - po prostu są do bani. Jeżeli nie zależy Ci za bardzo na odczepianej podporze na nadgarstki, mogę polecić również Razera, Black Widow Ultimate. Solidnie wykonana klawiatura mechaniczna wykonana z myślą o zapalonych graczach. Wyróżnia ją też niewielki skok klawiszy.

Maxio353
komentarz
komentarz

A możesz mi powiedzieć jaka jest różnica między zwykłą klawiaturą a mechaniczną ? Rozumiem że coś związanego z klawiszami tak?

Arahnor
komentarz
komentarz

Klawisze mechaniczne mają wielokrotnie dłuższą żywotność niż te piankowe lub gumkowe. Są co prawda trochę głośniejsze, ale za to bardziej wytrzymałe.

Maxio353
komentarz
komentarz

aha. Dzięki a Co sądzisz o tych klawiaturach Logitech? Podobno Logitech uważa się za najlepsza firmę z akcesoriami dla graczy. Ale wydać 700zł za klawiaturę trochę mi szkoda. Ale chce taką żeby posłużyła trochę. <A nie chce zostać w tyle z technologią> :D

Arahnor
komentarz
komentarz

Osobiście firmy Logitech nie trawię, miałem kiedyś kilka spięć z ich sprzętem i po prostu mnie do siebie zrazili. ale to tylko subiektywna opinia :) Jeżeli chodzi o ich klawiaturki to lepiej, żeby wypowiedział się ktoś z posiadaczy, ew. poczytaj jakieś recenzje. Od jakiegoś czasu styczności z Logitechem nie mam i nie chcę mieć :) Wolę SteelSeries, Razera i Roccaty

Maxio353
komentarz
komentarz

Rozumiem. No nic pozostaje mi czekać i czytać. Może się ktoś tu trafi z posiadaczy owych klawiaturek. Zmieniłem właśnie myszkę z Logitech`a i byłem zadowolony. Ale tak jak mówisz czytałem trochę o G19 i G510 są różne opinie. A ,że w G19 Cena a że G510 z tyłu tandetny plastik i ze czasem dyskoteka występuje z podświetleniem. I nie wiem Może to co poleciłeś [color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4] Razer Black Widow Ultimate w wersji Battlefield 3. <bf3 mam i premium wiec wiesz będzie lans heh> dobra czekam i czytam. [/size][/font][/color]

Tchupacabra
komentarz
komentarz

Najlepiej gdybyś zamówił jakąś klawiaturę z ameryki tzw. klawiatura mechaniczna. W Ameryce jest spory wybór tych klawiatur. Polecałbym kupić jakąś klawiaturę Filco.

Nie wiem czy znasz taką klawiaturę IBM Model M. Jest to właściwe niezniszczalna klawiatura która jest teraz jest sprzedawana jako Unicomp. Tutaj możesz taką kupić i serdecznie Ci ją polecam. Gdybym miał taki budżet to sam bym ją kupił http://www.fuchs-shop.com/en/shop/36/

Maxio353
komentarz
komentarz

Nie wiem ale strasznie jakoś G510 mi się spodobała. Jedyną wadą jest to że nie ma USB a za to ma wyjście mirko i słuchawkowe. Ale to podpięciu słuchawek klawiatura się resetuje... Ale mimo wszystko to koszt 400zł a nie 700 jak za G19

Tchupacabra
komentarz
komentarz

Niestety ale gameingowe klawiatury Logitecha nie są zbyt opłacalne: mają tylko 5 KRO, mają wysokie ceny a mimo wszystko są to klawiatury na gumkach. Poczytaj trochę o klawiaturach mechanicznych: to klawiatury które zamiast zwykłych gumek mają mechanizmy ze sprężynkami. Mechanizmy te są kilkukrotnie trwalsze od klawiatur na gumkach, a w razie awarii jakiegoś przełącznika zawsze można go wymienić na nowy. Dlatego polecam Ci kupno klawiatury mechanicznej.

Maxio353
komentarz
komentarz

Musze coś poszukać. Jakąś fajną na bajerze heh. myślałem nad tą Razer BlackWidow ULTIMATE ale tam coś jednen kolor podświetlenia <nie ma tragedii ale> i jeszcze ta prostota. sam już nie wiem. Podrzućcie coś.

Tchupacabra
komentarz
komentarz

Ja najbardziej skłaniałbym się do Unicomp'a wygląda hipstersko i oldschoolowo, jest niezniszczalna. Same zalety.

Ultimate jest troché nieopøacalne.

Maxio353
komentarz
komentarz

Macie jeszcze jakieś propozycje?

gawliq
komentarz
komentarz

Steelseries 7g. Ale bez podświetlania. Tutaj nie ma sprężynek, więc klawisze są ciut cichsze. Ta klawa rejestruje naciśniecie klawisza od około 30% "wciśnięcia" klawisza, czyli aby coś napisać nie musisz nacisnąć klawisza do końca, więc nie ma opcji abyś zgubił jakąś literkę w czasie pisania, lub grania. Ponadto posiada 100% antighosting, czyli możesz wcisnąć wszystkie klawisze naraz i każdy z nich zostanie zarejestrowany, a nie tak jak w zwykłych klawach naciśniesz kilka i słychać dźwięk pc-speakera ;)
A zwykły, prosty design to np. dla mnie wielka zaleta.

Tchupacabra
komentarz
komentarz

@gawlik widzę kolejny specjalista. Gdybyś chciał wiedzieć to 7G to właśnie klawiatura mechaniczna, tyle że nieopłacalna.

gawliq
komentarz
komentarz (edytowane)

Najpierw przeczytaj jeszcze raz co napisałem, znajdź dokładnie gdzie napisałem, że to nie jest klawiatura mechaniczna, a dopiero później się udzielaj :)
Nieopłacalna? Zależy czego szukasz. Jeśli świetnej i prostej klawiatury mechanicznej, bez zbędnych wodotrysków, niezawodnej, solidnie zbudowanej ze świetną i bardzo wygodną podstawką, to w takim wypadku opłacalna ;)

Tchupacabra
komentarz
komentarz

Twoja niewiedza właśnie została dobitnie ukazana. Raczej ty powinieneś się nie udzielać, bo źle doradzasz. 7G jest nieopłacalną klawiaturą bo: jest dużo droższa od 6Gv2, a ma port USB, i JACKi które są w płycie głównej. Podstawkę można dokupić i to nawet wygodniejszą niż ta dołączona do 7G. Dodatkowo jak na tą cenę to klawiatura ma cherry black które nie każdemu przypadają do gustu. Tak jak mówię ja proponowałbym 1.Unicomp 2. klawiatury Filco czy Leopold.

gawliq
komentarz
komentarz (edytowane)

[url="http://www.forumpc.pl/index.php?showuser=91870"]Maxio353[/url] prosił o więcej propozycji, więc zaproponowałem.
7G ma port usb, ps2 i jacki. Jacki to dodatek, może się przydać, jeśli ktoś ma krótki kabel od słuchawek (tak jak ja). Poza tym nie widziałem jeszcze jacków w płycie głównej, a co najwyżej wejście słuchawkowe z przodu obudowy, a nie wszystkie karty dźwiękowe takie wejścia obsługują. A PS2 tez musi być, aby zapewnić antyghosting wszystkich klawiszy naraz. Jeśli nie interesuje cię ta opcja i koniecznie chcesz zająć sobie dodatkowe wejście USB, to podłączasz ją przez adapter. A USB dotyczy huba. Wszystkie końcówki pozłacane jeśli komuś robi ro różnicę.
Zawsze można dokupić coś wygodniejszego, ale po co, jeśli mega wygodna jest w zestawie. Cherry black ma właśnie to do siebie, że jest stosunkowo ciche, nie ma "kliknięcia" i nie trzeba wciskać klawiszy do końca, aby były zarejestrowane. Do tego dochodzi metalowa konstrukcja...
Wszystko zależnie od preferencji. Jeśli szukasz zamiennika swojej maszyny do pisania i lubisz jej dźwięk, oraz chcesz spędzać sen z oczu sąsiadom to kupisz unicompa itp. Jeśli szukasz klawiatury do grania, to kup klawiaturę do grania.

Tchupacabra
komentarz
komentarz

Kup klawiaturę do grania hahahah. Co to znaczy klawiatura do grania? Nie wiem czy wiesz ale sporo osób narzeka na cherry black bo bolą ich palce, ale o tym pewnie nie wiesz. Do Black potrzebny jest największy ciężar. Najważniejsze żeby klawiatura była wygodna do pisania, bo jeśli wygodnie się pisze to gra tym bardziej. Klawiatura to nie myszka gdzie trzeba jak najlepszej precyzji. Nie słyszałem jeszcze złej opinii o Unicompach, mają świetny klik, bardzo wygodnie się pisze a co najważniejsze: są bardzo bardzo bardzo trwałe. Nie wiem czy wiesz co to IBM model M, to jedna z najlepszych klawiatur wszech czasów, nie do zabicia, a Unicomp to właśnie IBM model M. Unicompy robione są w tej samej fabryce co Model M wszystko pozostało bez zmian. Model M został wycofany ze sprzedaży, bo produkcja była nieopłacalna: te klawiatury się nie psuły i kupowało się 1 klawiaturę na lata.

Maxio353
komentarz
komentarz

Kurde wolałbym klawiatury z małym skokiem klawiszy...

Tchupacabra
komentarz
komentarz

Jak tylko wypróbujesz klawiaturę mechaniczną natychmiast zmienisz zdanie.

Maxio353
komentarz
komentarz (edytowane)

biore chyba Tego Razera Jak tak to jutro zamawiam a jak nie to polećcie mi coś bo muszę to wymienić.

Dodam że używam myszki Saitek Cybork R.A.T 5 więc kabel to już nie problem. A i podświetlenie będzie pasować do jednego z trzech trybów. :D

Tchupacabra
komentarz
komentarz

Czyli jesteś pewny że bierzesz tego Razera BlackWidow Ultimate tak?

BlackRaziel
komentarz
komentarz

Ja ze swojej strony polecam podswietlana klawiaturę Roccat Isku// Iluminated gaminng keybord. Dokladne dane sa tutaj : http://www.roccat.org/Products/Gaming-Keyboards/ROCCAT-Isku/ Bardzo fajna i przyjemna klawiatura.

Maxio353
komentarz
komentarz (edytowane)

kurde waham się między tym Razerem a Tym logitech G510 ale chyba jednak Logitech. BO troche głośny jest ten Razer a ja nie lubie pisać na maszynie do pisania]

Biore Logitecha

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.