x-kom hosting

Płyta Pod P4

Mgal
utworzono
utworzono

Witam

Poszukuję płytę pod procesor Pentium 4 S 478 (mam P4 1.8 GHz). W chwili obecnej posiadam Liteon NA-380, ale mi padła (prawdopodobnie). Rozglądam się za używaną płytą, do 100 zł. Zastanawiałem się nad Asusem lub Abitem, ale jaki konkretny model? A może jakaś inna firma, również dobra? Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Jeśli to pomoże, to dodam, że w obecnej płycie wsadzone mam 2 kości pamięci 256 MB (PC2100 i PC3200), kartę grafiki Hercules 3D Prophet 4500 64 MB TV-Out oraz podłączone 2 dyski Maxtor (19 i 8 MB).

Krótki opis tego, co się obecnie dzieje (chyba nie ma sensu zakładanie oddzielnego tematu):

Po włączeniu Power'a wszystko niby rusza, kręcą się wszystkie wiatraczki (czyli napięcie na płycie jest), dyski też, ale nie włącza się monitor. Myślę, że nie ładuję się Bios (zawsze po włączeniu komputera wiatraczki po 2-3 sekundach przestawały na 1 sekundę chodzić i następnie ładował się Bios - w innych kompach towarzyszy temu sygnał dźwiękowy). Resetowałem Bios (poprzez wyjęcie baterii), kombinowałem z innymi kartami graficznymi, dyskami, taśmami, wyciągałem kości pamięci, rozłączyłem wszystko, wykręciłem płytę (nie zauważyłem na niej nic szczególnego, żadnych przepaleń itp), przedmuchałem, złożyłem starannie...i nic. Zastanawiałem się nad procesorem, czy może z nim coś się stało, ale pewnie dostałbym jakiś komunikat na monitorze w związku z tym, a tu nic. Wszystko sobie chodzi, a nic się nie ładuje.

Jeśli ktoś miał podobne przygody lub wie co się dzieje (może potwierdza moje przypuszczenia), to proszę również o radę.

Pozdrawiam

demarco
komentarz
komentarz

Polecam taką płytkę: MSI 845E Max

Na allegro powinienes znaleźć używkę

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.