x-kom hosting

Jaka Najlepsza Płyta....?

krzychu0073
utworzono
utworzono

Siemka ;)

Mam pytanko otóż kupuję nowy komputer. Już prawie wszystko wybrane, proszę o pomoc w doborze płyty głównej. Początkowo myślałem o Asus P5B i Abit IP35-E ostatnio doszła jeszcze EVGA 650i Ultra. Bardzo proszę o pomoc, cena płyty nie może przekroczyć 340zł. Reszta konfiguracji tutaj:

http://www.forumpc.pl//index.php?showtopic=25466

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdro :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Wybór ograniczyłbym do EVGA i tego Abita.

Abit generalnie jest lepszy, ma większe możliwości i solidniejszy wygląd i częsci ale ma poważne bugi: double-boot oraz problemy z włączaniem po nocy.

Poczytaj te komenty:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...779&st=1350

Z tych płyt co podałeś to bym jednak wybrał: EVGA 650i Ultra.

snip91
komentarz
komentarz

Raczej wziąłbym EVGA, bo Abit ma tego double boota, a to może denerwować.

krzychu0073
komentarz
komentarz

A możecie przybliżyć mi z grubsza o co chodzi z tym double boot, gdyż wypadłem dawno temu z tematu :D chopdzi o jakieś podwójne włączanie??

snip91
komentarz
komentarz

Dokładnie. Komputer włącza się na kilka sekund, mniej więcej do załadowania BIOS-u, wyłącza się i włącza ponownie i już normalnie działa.

krzychu0073
komentarz
komentarz

OK spoko rozumiem, w takim razie chyba zrezygnuję z niej gdyż mi najbardziej zależy na stabilności systemu, prostym i szybkim funkcjonowaniu całego sprzętu bez błędów, czyli zmienić na EVGA 650i Ultra ?? Pozdro i dzięki

falcon1984
komentarz
komentarz

Ten double-boot to zabezpieczenie przed błędnym wgraniem biosa. Ale trzeba przyznać jest wkurzający. Pozatym płytka lubi nie startować po nocy w zimnym pomieszczeniu, znam historie jak koleś podgrzewał płytkę suszarką, żeby ruszyła :lol:

Dlatego polecam EVGA 650i Ultra, tam nie ma takich problemów ;) Jedynie wiatrak na procku chodzi trochę głośno, ale SpeedFanem można sobie to kontrolować...

snip91
komentarz
komentarz

Ja bym zmienił na EVGA. Ma bdb kartę dźwiękową jak na zintegrowaną :) Stabilna i spore możliwości OC :)

krzychu0073
komentarz
komentarz

OK bardzo dziękuję w takim razie zmieniam na tą EVGA 650i Ultra, pozdrawiam ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.