x-kom hosting

[Rozwiązany] Jak Podlaczyc Wiatrak 80x80mm

atari
utworzono
utworzono

Mam na obudowie wiatrak j.w i chce regulowac sobie jego obroty bo troche glosny jest. na plycie gl mam jeszcze 4 miejsca na wiatraki ale na zadnym speedfan nie wykrywa ze jest jakis podlaczony oprucz tego na procesorze. Mam z wiatrak ka kabeli a wyj sa 3 pinowe jak ma podlaczyc zeby dzialalo?

snip91
komentarz
komentarz

Trzeba sobie kupić regulator obrotów, np. na allegro. Jest tego masa ;) W to wpinasz wentylator i potem do złącza na płycie. Regulujesz takim małym dzyndzelkiem w tym regulatorze. Musisz ręcznie, nie z poziomu systemu czy BIOS-u.

atari
komentarz
komentarz

regulator reczny to ja sobie bym sam zrobile. A nie da rady tego pod plyta regulowac?? Przecierz na mojej plycie moge regulowac jeszczr 2 wyjscia wiatrakowe.

EDIT: Dobra juz moge regulowac obroty . Ale jak dam ponizej 95% to z plyty wydobywa sie corazwiekszy pisk im mniej % tym wiekszy

falcon1984
komentarz
komentarz
regulator reczny to ja sobie bym sam zrobile. A nie da rady tego pod plyta regulowac?? Przecierz na mojej plycie moge regulowac jeszczr 2 wyjscia wiatrakowe.

EDIT: Dobra juz moge regulowac obroty . Ale jak dam ponizej 95% to z plyty wydobywa sie corazwiekszy pisk im mniej % tym wiekszy

A jaką masz wersję Biosu tej płyty EVGA? Na P03 jest problem z piskiem, na niższych biosach ten problem nie występuje.

atari
komentarz
komentarz

no wlasnie mam P03 :/ da sie mozna robis downgrade biosu?

falcon1984
komentarz
komentarz

Oczywiście, wgraj sobie po prostu BIOS P02 albo nawet P01. Tylko nie wiem skąd je można ściągnąć... tzn te starsze BIOS-y

atari
komentarz
komentarz

no wlasnie. Na stroni tylko najnowszy jest.

EDIT JUZ MAM

EDIT 2 na biosie P02 mam to samo

falcon1984
komentarz
komentarz

Spróbuj zatem wgrać P01 ;)

atari
komentarz
komentarz

Wadpie zebym znalazl P01 w koncu to jest ten pierwszy bios. Ale poszukam

olej3232
komentarz
komentarz

Na stronie producenta powinny być wszystkie wersje!

atari
komentarz
komentarz

Na stronie jest tylko P02 I P03 P01 nie ma

falcon1984
komentarz
komentarz

Spróbuj na tym forum poprosić kogoś o BIOS P01, bo mają tam kopie zapasowe P01 z tego co wiem:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=231326&st=660

atari
komentarz
komentarz

ok poszukam. Jednak nie zchodze na P01 bo na nim i tak regulacja od 0-100% to tak jak na P03 100-90% poczekam na nowszy moze naprawi to

EDIT:

Dałem temat jako rozwiązany! Jeśli będziesz miał jakieś pytania dotyczące tych obrotów daj w tym temacie!

olej3232

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.