x-kom hosting

Gry nie potrafią wykorzystac 100% ramu

Arahnor
komentarz
komentarz

Ja znalazłem takie coś co niby powinno pozwolić aplikacjom korzystać z ilości pamięci jaką TY podasz.
[color=#333333][font=arial, sans-serif][size=3][quote]1. Klikamy Start.[/size][/font][/color]
[color=#333333][font=arial, sans-serif][size=3]2. W "uruchamianiu" wpisujemy cmd.[/size][/font][/color]
[color=#333333][font=arial, sans-serif][size=3]3. Klikamy PPM na cmd i otwieramy jako administrator.[/size][/font][/color]
[color=#333333][font=arial, sans-serif][size=3]4. Wpisujemy 'bcdedit'. Jeśli cmd mówi, że nie macie dostępu wracacie do punktu 2.[/size][/font][/color]
[color=#333333][font=arial, sans-serif][size=3]5. Komenda która nas interesuje brzmi 'bcdedit /set increaseuserva XXXX' (ilość pamięci w MB - zalecam zostawić 1GB dla systemu, czyli dla 4GB wpisujemy tu 3072)[/size][/font][/color]
[color=#333333][font=arial, sans-serif][size=3]6. Resetujemy komputer.[/size][/font][/color]
[color=#333333][font=arial, sans-serif][size=3]7. Jeśli chcemy przywrócić wartość domyślną, wpisujemy 'bcdedit /deletevalue increaseuserva'.[/quote][/size][/font][/color]
@Grand2
Popatrz na moją konfigurację w sygnie, mnie MP3 poszedł bez najmniejszego problemu :P Co prawda nie na max, bo nie mogłem maksimum ustawić. W opcjach jest taka pierdółka która sprawdza, ile gra wykorzysta pamięci graficznej przy konkretnych ustawieniach.

Grand2
komentarz
komentarz

to co podales istnieje w wersji ustawien w rejestrze
próbowałem ale dowiedziałem sie że systemy po SP1 juz z tego nie kożystają

Antagoniss
komentarz
komentarz

Z tego co się dowiedziałem x64 pozwala aplikacji LAA na zaadresowanie do 4GB ram, więc 'set IncreaseUserVa 3072' będzie w takim systemie zbyteczne.

Grot
komentarz
komentarz

A co to daje? Daje to max RAM dla systemu, a resztę na "pierdoły" przydziela czy jak?

Arahnor
komentarz
komentarz

Nie, nie daje to max ram dla systemu, tylko powoduje, że programy mogą wykorzystać 3GB,czego niektóre, jak i w tym wypadku, po prostu notorycznie nie robią. Odejmuje się 1GB, żeby system mógł go wykorzystać w pełni dla siebie, oczywiście może wykorzystać więcej. To jest bariera dla programów zewnętrznych - mają do dyspozycji 3GB i nie ma bata, żeby to przekroczyć.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.