x-kom hosting

Ram Zakup I Pytanie

gizd
utworzono
utworzono

witam mam pytanie dotyczące tego przedmiotu http://www.allegro.pl/item263279260_kingst..._promocja_.html czy po zakupieniu tych RAM wszystko będzie kompatybilne ponieważ mam procesor AMB athlon 64 x 2dual core processor 4000+ 2.11 GHz i mam dual channel i w jeden zagrodzie dual channel mam już wsadzone 512 ram ddr 2 533mhz pc2-4200 jedna kostka(czyli razem 4 sloty czyli 2 dual channel) i czy gdy wsadzę do drugiej zagrody ale w tym drugim dual channelu te 1 gb to czy wszystko będzie dobrze działało?? może to trochę źle wyjaśniłem przepraszam :-/

ale tu też rodzi się moje drugie pytanie:

a gdybym chcial kupić np. 1 Gb ddr2 tylko mniej lub więcej mhz to coś się stanie (tak chce wiedzieć na przyszłość)

snip91
komentarz
komentarz

Żeby pamięci współpracowały w trybie Dual Channel muszą być identyczne. Ta sama firma, taktowanie, ilość pamięci.

Popraw link, bo nie działa.

luq
komentarz
komentarz

Popraw link.

a gdybym chcial kupić np. 1 Gb ddr2 tylko mniej lub więcej mhz to coś się stanie (tak chce wiedzieć na przyszłość)

Zawsze pamięć o szybszym taktowanie zwalnia do tej o mniejszym. Wszystkie kości muszą pracować w jednej częstotliwości

gizd
komentarz
komentarz

wiem ze nie można ale mi chodzi o to że mam jedną zagrodę dual channel z 2 slotami i tam mam te 512 ram ddr2 jedna kostka a w tej drugiej zagrodzie z 2 slotami i tam mam te 1 gb ddr2 też jedna kostka da sie tak?? (gdy jest takie ustawienie to musi taktowanie być takie same?? )

EDIT: napisałem dokładniej to jak jest z tym??

olej3232
komentarz
komentarz

Napisz dokładnie jakie masz kości, bo nie bardzo rozumiem. W pierwszym slocie masz 256MB, w drugim (tego samego koloru) kolejne 256MB, w trzeci chcesz włożyć 512MB i w czwarty również 512MB??

gizd
komentarz
komentarz
Napisz dokładnie jakie masz kości, bo nie bardzo rozumiem. W pierwszym slocie masz 256MB, w drugim (tego samego koloru) kolejne 256MB, w trzeci chcesz włożyć 512MB i w czwarty również 512MB??

no poprawione co dalej??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.