x-kom hosting

Ecs K7s5a - Problem

Boski4
utworzono
utworzono

Mam mały problem z mają płytą główną. Mam kartę graficzną na złącze AGP nVidia GeForce 2 32Mb i wcześniej działała ona na tej płycie bez zarzutów, ale jak po latach uruchomiłem kompa na tej karcie i jak miał się wczytywać windows to robił się czarny ekran. Czy może karta graficzna się zepsuła czy może wejście AGP na płycie głównej nie chodzi?

olej3232
komentarz
komentarz

A może system padł! Jak włączasz komputer to widać BIOS czy ekran się wcale nie załącza??

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdź kondensatory na płycie głównej, czy nie sa wypaczone. Na tej płycie często kondensatory ulegały uszkodzeniom.

Boski4
komentarz
komentarz

Puciek a więc tak

kondensatory na płycie są dobre bo płyta chodzi na karcie PCI włącza się windows.

olej3232

na złączu AGP pojawia się bios wszystko w biosie mogę zrobić, ale jak ma się włączać windows to komputer się zacina i jest tylko czarny ekran.

AGP.jpg

post-776-1193990093_thumb.jpg

Gość
komentarz
komentarz
kondensatory na płycie są dobre bo płyta chodzi na karcie PCI włącza się windows.

Obejrzałeś je dokładnie i te na karcie graficznej także? Bo fakt, że płyta chodzi dobrze na grafie PCI jeszcze o niczym nie świadczy. Może to jednak sugerować, że grafa ta pobiera znacznie mniej prądu. Więc głównym winowajcą jest prawdopodobnie zasilacz - za słaby albo uszkodzony.

zeniTh
komentarz
komentarz

ja sie wypowiem bo wiemc co nieco o tym kompie

a wiec zasilacz jest wymieniony na nie nowy ale uzywany w dodatku 400W ktory jak na taki komputer to az zanadto ...

a jesli chodzi o plyte to nie wiem co jej jest sprawdzalem kondensatory niby sa ok a na grafice nie wiem ...

musimy jeszcze sprawdzic ja sie bede zachowywal przy innej grafice na agp ...

Boski4
komentarz
komentarz

puciek a patrzyłeś na ten mój załącznik bo tam na Evereście pisze, że złącze AGP jest wyłączone. Nie wiesz może przypadkiem jak mam go włączyć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.