x-kom hosting

Pomysł aby pomoc była szybsza/efektywniejsza

zbikowski
utworzono
utworzono

Witam, mam pewna propozycję.

Raz na jakiś czas wpadam w dział awarii komputerów i staram się pomóc w miarę możliwości, jednak duża część tematów nie zawiera informacji jaki kto posiada sprzęt którego dotyczy problem.

Proponowałbym aby w tamtym dziale informacja o pełnej konfiguracji komputera była obowiązkowa co ułatwiło by nie tylko mi ale i innym pomaganie.

Można się pokusić o jakąś grafikę w formie kodu forum która można by było wstawiać w poście w celu uzyskania tej informacji.
Nie wiem jak to się poprawnie nazywa ale w skrócie:
-widzę że do rozwiązania problemu może być przydatna konfiguracja PC, więc w odpowiedź zamiast wpisywać prośby w stylu podaj procesor.. płytę.. zasilacz i dalszą litanię która bądź co bądź jednak zajmuje trochę czasu, mógłbym wpisać jakiś krótki kod np:
<konfig>
i w moją odpowiedź w miejsce tego kodu wstawiała by się grafika tak jak się wstawiają emotikonki; na której by była prośba wypisana o podanie wszelkich komponentów PC

Cold
komentarz
komentarz

Pomysł może i dobry, ale moim zdaniem niewykonalny.
Wiele osób, które szukają pomocy w tym dziale nie ma pojęcia o komputerach, dlatego wypisanie pełnej konfiguracji może być problematyczne. A jak nie napiszą to co przepędzisz taką osobę? Raczej nie, bo większość ucieknie z forum, a przecież forum komputerowe nie może składać się z samych specjalistów.

zbikowski
komentarz
komentarz

Przepędzić nie można to jasne bo trzeba pomóc jak na forum przystoi, dlatego właśnie moja propozycja żeby zamiast pisać litanię (bo tak i tak się wypisuje jak co sprawdzić nieraz nawet w kilku kolejnych postach nie można się doprosić bo ktoś nie wie co i jak ) to by było załatwione jedną grafiką wstawiana krótkim kodem. Można by w niej zamieścić informację typu:
Proszę o podanie podzespołów: procesor, płyta główna, zasilacz..
i pod spodem w tej grafice mniejszymi literkami wpis jak co sprawdzić a sama ta graficzka też by mogła być linkiem do jakiegoś tematu na forum jak wypisać konfigurację komputera.

Może by było troszkę czasu z zrobieniem takiej grafiki ale dzięki temu można by zaoszczędzić masę czasu osobom pomagającym żeby nie musieli się po kilka razy napraszać lub w co kolejnym temacie wypisywać tego samego wypracowania żeby dowiedzieć się co w komputerze siedzi.

djmakus
komentarz
komentarz

czasem można się odwołać do tego tematu http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=237061&view=findpost&p=1428336
jednak nie zawsze uda się uzyskać stosowne info, bo np. komp w ogóle się nie włącza lub następuje restart przy ładowaniu systemu itp

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.