x-kom hosting

Jednoręki Bandyta

danielUK666
utworzono
utworzono

Witam mam problem z twardym dyskiem seagate st350031 (Sata) kupiłem go

wczoraj był nowy i nie używany. Kiedy go podłączyłem bios go wykrył ale podczas

inicjacji wyskoczył mi błąd wejścia-wyjścia.

płyta główna-asrock n68c-s ucc

w biosie mam zaznaczoną opcje IDE

Mama jeszcze dysk ATA Samsung 80 GB

Próbowałem już chyba wszystkiego zmieniałem opcje w biosie podłączałem pod inne kabelki i nic.

Miałem też problemy z instalacją Windowsa 7 na tym dysku.

Kiedy miałem wybrać miejsce instalacji to dysk był widoczny ale wyskakiwał błąd.

I nie można było zrobić na nim partycji.

Nie wiem co robić. Proszę o pomoc.

αlpha
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie te dyski potrzebują sterowników - i nie możesz zainstalować wina bo niema on jeszcze sterów i nie widzi dobrze dysku .
Dam tu cytat z pewnego forum :
[color=#000000][font=Verdana, Arial, Helvetica][size=3]zintegrować instalke windowsa ze sterownikami programem np nlite [/size][/font][/color]

Ps. Zmień nazwę(tytuł) tematu na coś co bardziej pasuje .

danielUK666
komentarz
komentarz

Serowniki można znaleźć na stronie producenta ??

αlpha
komentarz
komentarz

^^Tak .
A w ogolę taśmę/kabel masz sprawne ? Gniazda też ?

danielUK666
komentarz
komentarz

Tak dysk wykrywa w biosie i podczas inicjowania tylko że kiedy robię inicjacje to mam błąd.

Kiedy próbuje zainstalować win7 to prosi o sterowniki tylko nie wiem jakie i skąd je wziąć.

αlpha
komentarz
komentarz

Sterowniki to musisz mieć do płyty (nie wiem czy dobrze to wcześniej zinterpretowałeś)- sprawdź nazwę i model , ściągnij a następnie zintegruj je z Win'em .

danielUK666
komentarz
komentarz

ale wszystkie sterowniki miałem na płycie i zainstalowałem wszystkie

KLICHO
komentarz
komentarz

A ja powiem tak ustaw domyślne ustawienia biosu i wtedy odpal instalacje
Podobny miałem problem na laptopie ustawiłem domyślne ustawienia i było już ok

αlpha
komentarz
komentarz

[quote name='αlpha' timestamp='1341830668' post='1534907'] Sterowniki to musisz mieć do płyty [/quote]
Chodzi mi do płyty głównej ;)

Ale opowiedz w podpunktach co robisz podczas instalacji i jakie masz błędy np:
1.Wkładam płytkę do napędu
2.Odpalam ją
3.Formatuje.
...

Proszę cię o to bo moim zdaniem zrobił się tu miszmasz :
[quote name='danielUK666' timestamp='1341826475' post='1534799'] Kiedy próbuje zainstalować win7 to prosi o sterowniki tylko nie wiem jakie i skąd je wziąć [/quote]

[quote name='danielUK666' timestamp='1341834137' post='1534942'] ale wszystkie sterowniki miałem na płycie i zainstalowałem wszystkie [/quote]

KLICHO
komentarz
komentarz

a jak ma wgrać stery do płyty oprócz Biosu bez windowsa lub linuxa ?

danielUK666
komentarz
komentarz

-Wkładam płytę
-odpalam instalator win 7
-wszystko ok do czasu wyboru dysku, wtedy kiedy wybieram ten dysk to pisze błąd 0x8007045d i nawet partycji nie mogę robić system i bios wykrywają dysk tylko bez inicjacji nic nie mogę zrobić a nie da się zainicjować bo jest błąd wejścia-wyjścia.

A jeżeli chodzi o bios to próbowałem wszystkich opcji
mam tam w SATA mode opcje IDE i RAID
ale kiedy zmienię na RAID to nie wykrywa mi dysku sata tylko mój stary ATA

KLICHO
komentarz
komentarz

No bo jak dasz raid to musisz mieć dwa takie same dyski więc to opcja u ciebie jak na razie wychodzi z gry
Ustaw domyślne ustawienia BIOS i spróbuje ponownie

danielUK666
komentarz
komentarz

jak ustawić domyślnie bios

αlpha
komentarz
komentarz

musisz dać load optimized default .

KLICHO
komentarz
komentarz

Wchodzisz w bios ostatnia zakładka w nim i set default settings dajesz yes i zapisujesz ustawienia

danielUK666
komentarz
komentarz

Bez zmian kiedy próbuje go zainicjować wtedy pojawia sie coś takiego
[url="http://imageshack.us/g/685/beztytuuwmm.png/"]http://imageshack.us/g/685/beztytuuwmm.png/[/url]

αlpha
komentarz
komentarz

A spróbuj wejść w mój komputer (komputer) i kliknij prawym przyciskiem na ten dysk i wybierz właściwości , wejdź w zakładkę narzędzia i kliknij sprawdzanie błędów .

Ps. nie polecam windowsowego zarządzania dyskami - potrafi tak zpier***ić wszystko , że później nie ma odwrotu tylko serwis/format/w najlepszym przypadku odzyskiwanie danych .

danielUK666
komentarz
komentarz

własnie w tym problem że nie mam tego dysku pojawi sie dopiero kiedy go zainicjuje [color=#192666][font=verdana, sans-serif][size=2]http://imageshack.us/photo/my-images/688/beztytuutwl.png/[/size][/font][/color]

[color=#192666][font=verdana, sans-serif][size=2]Jest tylko mój stary dysk ATA Samsung 80 GB[/size][/font][/color]

Nie wie co mam już zrobić .

αlpha
komentarz
komentarz

Ja myślę że coś w dysku padło . Na pewno kupiłeś go jako nowy ?
Nie wiem czy dobrze mowie ale nie możesz dać nowy wolumin prosty ?

danielUK666
komentarz
komentarz

A jak to sie daje ??

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja bym w pierwszej kolejności zmienił taśmę koledzy :)
Jeśli to już robiłeś (a pewnie tak) to odłącz stary ATA i zostaw sam SATA i spróbuj postawić OS.
Wypal sobie Linuxa - może on przebrnie instalację na tym dysku.

αlpha
komentarz
komentarz

[quote name='αlpha' timestamp='1341790935' post='1534797'] A w ogolę taśmę/kabel masz sprawne ? Gniazda też ? [/quote]


[quote name='maciekj22' timestamp='1341948184' post='1535772'] Ja bym w pierwszej kolejności zmienił taśmę koledzy [/quote]

czytałeś cały temat ? :cfaniak:

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

Kolego alpha :) to raczej ty nie czytałeś tego co napisałem przytaczając mi takie cytaty nie mające się nijak do tego, co napisałem :) owszem, zapytałeś go, czy ma sprawną taśmę, co nie wyklucza tego, żeby ją wymienił tak jak napisałem (może tylko wydaje się być sprawna) :) poza tym jak już się tak silimy na cytowanie, to proszę:

[size=4][quote name='maciekj22' timestamp='1341948184' post='1535772'] Ja bym w pierwszej kolejności zmienił taśmę koledzy [b]Jeśli to już robiłeś (a pewnie tak) [/b]to odłącz stary ATA i zostaw sam SATA i spróbuj postawić OS. [/quote][/size]

Pozdrawiam :)

A do kolegi który ma problem: spróbuj wykonać czynności, które Ci napisałem.

danielUK666
komentarz
komentarz

Poda ktoś lina do Linuxa bo ścisnąłem i coś nie działa ;p

Gość
komentarz
komentarz

http://www.ubuntu.com/download/desktop

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.